yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (68)
  • medya (2)

  1. kozmetik fiyatlarının insani seviyelere inememesinin nedenlerinden biri. insan alacak o rujları, insan!

  mevil, mekin akar gibi işletmeler yurtdışından çok daha ucuza kozmetik getiren müşteriye kazık fiyat biçtiği kozmetik malzemelerini nasıl satacak? müşterinin yurtdışı kaynağını kapatarak tabii.

  18 eylül 2014 00:02

  2. Global markaların doğru dürüst kampanya yapmamasına, tester'ların tezgah altlarında itina ile saklanmasına, sen bir sürü parana kıyıp bir ürün almaya niyetlendiğinde mac'te satış görevlisinin rahatça kıçını dönüp ilgilenmemesine, drugstore'ların önce fiyatlara bindirip sonra indirim yaptık demesine çanak tutan yasaktır.

  Kısacası burada isyan ettiğimiz ne varsa altında yatan temel neden yurtdışından özgürce alışveriş yapamadığımızdan firmaların biz tüketicilerine ne yapsak razı olmak zorundalar gözüyle bakmalarıdır.

  18 eylül 2014 00:43

  3. ülkemizin resmen ayıplarından biri. 21. yüzyılda internet bu kadar yaygınken, böyle bir yasak sadece bizim ülkemizde olur. burası kapalı ekonomi mi? yok efendim vergisi yokmuş bilmem ne. ben yurtdışına gidip aldığımda vergisi var mı peki. ne farkı var bundan. ayrıca bu yasakta hangi firmanın sorumluluğu varsa tez zamanda batsın inşallah. kendi adam gibi marka yapsın, katma değere bir faydası olsun, ondan sonra konuşalım. daha kendi personelini eğitmekten aciz, müşteri memnuniyetinden bihaber firmalar yüzünden gelen bu yasak resmen tüketicilere atılmış en büyük kazık. keşke şöyle 5-6 ay sürecek, kadın dergileriyle, bloglarla, ünlü web siteleri ve portallarıyla kollektif bir tepki konulup bu mağazalardan kimse alışveriş yapmasa belki o zaman akıllanırlar. hayalim böyle bir tepkinin ortaya konulabilmesi. zırt pırt yurtdışına çıkıp, gümrüğe takılmadan istediğim kadar ürün alma imkanım olsaydı herkese bu süreçte kozmetik ürünü tedarik ederdim, yeterki şu kazıkçı firmalar adam olsun diye.

  18 eylül 2014 11:10


  4. O yasağı koyduran kuruma gazel okumaya sebep olan durum

  (gizlinot: terbiyesiz afedersin)

  18 eylül 2014 16:58

  5. Bu yasağı çıkartan saygılı kişilere sevgilerimi yolluyorum ama ben yılmadan yıkılmadan yurtdışından alışveriş yapıyorum

  (link: http://www.feelunique.com feelunique) kendisi urban decay'i ilk satışa sunduklarında naked3 sorunsuz elime geçti 62$ dı free shipping vardı sonra ben baya bi yüklü maybelinne(bizde olmayan ürünler) ve naked flushed almaya kalktım gümrüğe takılıp geri gitti 2 ayda paramı iade ettiler bin tane mail attım

  (link: http://beautyjoint.com/ beautyjoint) tende 100$ lık alışveriş yaptım shipping dahil üzerine 17$ ve gift yazmışlardı(seviyorum kerataları:)

  16 ekim 2014 20:36

  6. gönlüme bir missha bb krem sevdası düştüğünden beri nasıl buglarını bulup ihlal ederim diye düşündüren yasak. hadi diyorum belki çok iyi gelir alayım türkiye'den, o aradaki fiyat farkını görünce direkt vazgeçiyorum. bizi neden üzüyosunuz ya.

  17 ekim 2014 11:02

  7. geçtiğimiz günlerde ucundan kıyısından deldiğim yasak. risk alarak http://www.muastore.co.uk/ adresinden 1 pounda rujlar 4 pounda paletler aldım. bir haftada elime ulaşmasıyla da beni şaşırttı. çok yüksek tutarlı alışveriş yapılmadığında, gümrükçü amcalar göz yumuyorlar sanırım. kendilerine sevgilerimi iletiyorum.. ikinci sipraşimi de dün verdim ve heyecanla bekliyorum. hadi bakalım!

  14 kasım 2014 15:19 14 kasım 2014 15:25


  8. (gbkz: feel unique)'ten aldığım (gbkz: benefit porefessional) geçtiğimiz günlerde, 1 ayda elime ulaştı. gümrüğe takılmış ve 2,60 tl ücret kesilmiş. ödedim aldım.

  neye göre takılıp takılmadığı ise muamma.

  muhtemelen beğenip ulaşamadığım ürünler oldukça almaya devam ederim.

  14 kasım 2014 16:23

  9. strawberrynet'i özletiyor efendim,çok güzeldi o günler...

  14 kasım 2014 18:06

  10. Yıllar önce X kozmetik mağazasında çalışan arkadaşım ( mağaza ismi vermek istemiyorum ama Türkiye'nin önde gelen kozmetik mağazalarından ) mağaza sahibinin bu konuyla ilgili işlem başlatığını söylemişti. O zaman bir çok insanın strawberry.com dan alışveriş yapmasımdan dolayı satışlar biraz düşmüş ve hatta bazı insanlar strawberry.com dan aldıkları ürünleri mağazadan iade etmeye çalışmışlar. Kanımca her şey o mağaza yüzünden...

  14 kasım 2014 18:27 ed.14 kasım 2014 19:58