yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • oylar (16)
  • medya (2)
  5

  27. Çok memnunum, bence çok güzel arındırıyor. T bölgesinde etkisini çokça gözlemlediğim toniktir.

  13 mayıs 23:05

  4

  26. bendeki sebo "pure" vegetal versiyonu. 150ml bir tonik, misel su özelliği yok. kıvamı yoğun, çalkalayınca içinde kabarcıklar oluşuyor cıvık bir jöle gibi kıvamı var. yoğun kıvamlı olduğu için baya bereketli, 4-5 damla alıp elimde ovuşturup tüm yüzüme yayıyorum. bu aralar yüzümdeki sivilcelerde gözle görülür iyileşme var. denizden geldim bu toniği ve neutrogena'nın sos sivilce jelini beraber (gizlinot: iki üründe de salisilik asit var, belki cildime bu iyi gelmiştir) kullanmaya başladım. hangisinden kaynaklı bilmiyorum ama bi zararını da görmediğim için kullanmaya devam edeceğim tonik. fiyatı yüksek bence, değer mi bilmiyorum. zaten yves rocherden artık alışveriş yapmadığım için tekrar almam.

  1 ağustos 2021 14:18 1 ağustos 2021 14:26

  25. iddia ettiği gibi anında matlık sağlamayı başaran bir tonik.

  ilk satın aldığımda hem gerçek anlamda ilk tonik kullanma deneyimim olduğundan hem de kullanmayı unutup etkisini gözlemleyemediğimden anlamadım cildime etkisini. net şekilde fark ettiğim şey, dışarıda geçen bir günün sonunda pamuğun üzerine çıkan kır sayesinde temizlemeyi başardığı oldu. sonrasında düzenli kullandığımda ise burun üstümdeki yağlanmayı artırdığını fark ettim. kokusu çok ferah, pek yapış yapış bir his bırakmıyor ama (bkz: cruelty free) değil ve tekrar satın almayı tercih etmem.

  21 mayıs 2021 11:55 21 mayıs 2021 14:25


  24. cildim aniden aşırı derecede yağlanmaya başladı. Tonik almaya karar verdim ve araştırdım. Kendisini mağazadan indirimden 49tl ye aldım. yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Yüzümü temizledikten sonra pamuk yardımıyla kullanıyorum. Cildimdeki yağ oranı düştü gözle görülür bir şekilde anlaşılıyor. Fakat son birkaç gündür cildimi yakıyor. İlk kullandığımda böyle bir şey yaşamamıştım. Yeni bir temizleyici kullanmaya başladım ondan dolayı yakıyor diye tahmin ediyorum. Bence fiyat performans ürünü. 7/10 diyebilirim.

  23 nisan 2021 15:58

  4

  23. 5-6 aydır kullanıyorum. Beklentisiz aldım indirimde. Ben toniği pamukla uygulayıp aynı pamuğu her yerime sürmeyi sevmiyorum pis bir uygulama gibi geliyor. Kapak yerini çıkarıp buna uyan fısfıslı bir başlık taktım. Her cilt bakımında kremlemeden önce iki üç sprey sıkıyorum emilene kadar masaj yapıyorum yüzüme. Kokulu bir ürün. Kokulu ürünler beni rahatsız etmiyor. Kokusu da güzel bir koku ayriyeten. Kuruduğu zaman verdiği his de şöyle yüzü germiyor. Hafif mat yapıyor ve sanki nemlendiriyor da biraz. Kuruyunca bi 1 dk yapış yapış hissediyorsunuz sonra hemen geçiyor. 

  Özetle ne aşırı iyi ürün ne de kötğ bir ürün. Farklı bir markanın toniğini merak ettiğim için bitince bunu almam ama indirimde yakalasam alacağım bi ürün. 

  22 aralık 2020 18:54

  22. aynı markanın hassas ciltler için olan toniği bitince, zaman zaman yağlanan t bölgemi dizginlemek ve dengelemek adına bu ürünü aldım. yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. başka yeni bir ürün denemememe rağmen yanağımda büyük bir sivilce çıktı fakat ürünün deri altındaki sivilceleri gün yüzüne çıkarmasından dolayı kaynaklanabilir. aynı şekilde yüzümde hafif bir yanma yarattı fakat bunun sebebi benim cildimin bir miktar hassas olması olabilir. çok güzel, ferah bir kokuya sahip. parfümünü çıkarsalar kullanırım yanı o derece.(gizlinot: swh)

  13 kasım 2020 19:02

  21. yves rocher organik ve doğal ürünler kullandığını iddia etse de ürünleri ne diğer kozmetik ürünlerden daha doğal içeriğe sahip ne de vaat ettiklerini gerçekleştirebiliyor. bu tonik hakkında tek beğendiğim alkolsüz oluşuydu onun dışında kullanım sonrasında kızarıklığa sebep oldu ve yüzmde yapış yapış bir hissiyat bıraktı.

  4 eylül 2020 16:24


  4

  20. lrp effaclar toniğim bitmeye yüz tuttuğundan ve başka bir tonik arayışında olduğum için satın aldığım tonik. 3 haftadır kullanıyorum. cildim çok yağlı yani bazen bu kadar yağa gerek var mı diye soruyorum aynaya baktıkça. bu ürünü lrp effaclar ile kıyaslayacağım.

  -lrp kullandıktan 4-5 saat sonra cildim yağlanıyordu, gece yatmadan toniklediysem sabah yağlı bir cilde uyanıyordum. sebo vegetal ise yağlanmayı neredeyse tamamen kesti. sabah uyguluyorum akşama kadar beni idare ediyor, gece yatmadan uyguluyorum sabah eser miktarla yağla uyanıyorum. toniğin bu etkisi beni gerçekten çok memnun etti.

  -lrp alkol kokuyor, kokusu kötü. sebo vegetal güzel kokuyor.

  -lrp çok yakmıyor, sebo vegetal yakıyor. işte bu noktada acaba bir sıkıntı mı var niye bu kadar yakıyor diye bir düşünüyor insan. ama yağlanmayı o kadar azalttı ki yakarsa yaksın.

  -iki üründe de öyle belirgin şekilde gözenek küçültme ve siyah nokta azaltma gözlemlemedim.

  elimdeki ürün bitince lrp almam, bu ürünü alırım, fiyat performans dengesi de daha yüksek bir ürün. ama benim aklımda avene cleanance mat tonik var bi de onu deneyip cildime en uygun ürünü bulacağım umarım.

  1 eylül 2020 12:00

  3

  19. Kendisini seneler önce serinin diğer ürünleriyle beraber kullanmıştım. o dönem cildimde bir değişiklik yaratmamıştı. daha sonra formülasyonu değiştiği için tekrar denedim. sanırım ben yüzümü ferahlatan içeriğinde alkol bulunan tonikleri daha çok seviyorum. bana yetersiz geldi açıkçası. ama yeni formülle makyaj da temizleyebilirsiniz. ben waterproof maskara kullanmadığım için temizleyişini yeterli buldum. ancak sadece makyaj temizlemek için ideal gözlerim hassas olmasına rağmen herhangi bir irritasyona sebep olmadı

  29 haziran 2020 22:04

  5

  18. Arkadaşım ürün alırken yanında hediye verdiler, o da cilt tipine uymuyor diye bana verdi direkt. Ben de deniyorum dört beş gündür, hoşuma da gitti.

  Cilt tipim normalden karmaya dönük, sadece markete filan giderken güneş kremi sürüyorum ve onu da iyi temizlediğini düşünüyorum. herhangi bir sivilcelenme de yapmadı. Kokusunu da beğendim. Yani kısacası şimdilik memnun kaldığım üründür. 

  Değişiklik olursa girdiyi düzenleyeceğim.

  14 haziran 2020 22:13