yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • oylar (10)
  • medya (1)
  4

  14. çift aşamalı temizliğe geçtiğim için almıştım. amacım güneş kremi ve diğer cilde nüfus eden kiri pası arındırmak, günah çıkartmaktı. cosmed ile bu ürünün arasında kaldım ve en sonunda avm içindeki şubesinden ani bir karar ile almıştım. 

  yüzüme sürüp bir güzel ovaladıktan sonra yine yves rocher'ın pure menthe yüz yıkama jelini kullandım. güzel temizliyor cildimi ancak çok ovalamama rağmen yoğun makyajda göz çevresi temizlemesi yeterli değil. kokusunu beğenmedim. yoğun ve bayık bir kokusu var.

  sürekli pamuk kullanmama amacıyla geçmiştim bu şekilde temizliğe. göz çevresi günlük makyaj için temizlemesi yeterli, birazcık yoğun makyaj yapınca ise pamuk ile öncesinde makyaj temizleyici ile geçilmesi gerekebiliyor. şimdilik memnunum.

  bitince tekrar alırım. herhangi bir alerjik reaksiyon, kaşıntı, sivilcelenme yapmadı. f/p ürünüdür bence kendisi. 

  21 mayıs 2023 03:00

  13. Kullandığım yağı artık piyasada bulamadığım için Yves Rocher'ninkini denemek istedim. Pek araştırmadan aldım zira Yves Rocher'nin ürününün iyi olacağını düşünmüştüm. Ancak beklentimin tam aksini yaşadım. Cildime herhangi bir yan etkisi olmadı sivilce ya da komedon gibi. Ancak ağır makyaj yapmama rağmen asla göz makyajımın tam temizlendiğini hissetmiyorum. Rutinim temizleme yağı ile tüm makyajımı temizlemek, ki gözlerimi iyice ova ova temizlerdim, artıdan cildimi yüz yıkama jeli ile yıkamak ve göz makyajımda detaylar kaldıysa süt/su ile iyice temizlemekti. Önceki makyaj temizleme yağımla mükemmel bir şekilde bunu başarıyordum. Ancak bununla maalesef olmuyor. Sadece kabası gidiyor ve daha çok göz makyaj temizleme ürünleri ile temizlemek zorunda kalıyorum. Kokusundan bahsetmiyorum bile. Sanki enginara benziyor kokusu. Benim için biraz hayal kırıklığı oldu bu ürün. Açıkçası cildimde bir soruna sebep olmadığından; bu pahalılıkta atıp-yenisi almamak ve israf etmemek adına bitene kadar kullanacağım. Umarım hızlıca biter... 

  11 mart 2023 23:07

  2

  12. sadece ağır göz makyajı yaptığım günlerde ilk yıkama yapmak amacıyla kullanıyorum. Para verip alacağım bir ürün değil. Çünkü makyajı komple çıkarmıyor. Anca suya dayananıklı ürünlerin bir kabasını alıyor. Oldukça yağlı bir ürün ve göze kaçarsa vay halinize gerçekten yakıyor.

  30 kasım 2021 23:16


  11. alışverişin yanında verildi. bende komedon yapmadı ama roaccutane kullandıgım icin 2 sene önce bende genelde sivilcelenme yapmıyor ürünler. makyajı iyi cıkarıyor bence, double cleansing yapıyorum yani sonrasında biodermayla yıkıyorum. fena bi ürün değil para verip alır mıyım ASLA

  23 temmuz 2021 20:43

  10. bu ürünü yıllardır bayılarak kullandım, ancak son aldığımda hem ambalajı değişmiş hem de içeriği sanırım, o güzelim kokusu gitmiş kızartma yağı gibi bir koku gelmiş, makyajı iyi temizliyor, arkasından doğal bir sabunla yüzümü yıkıyorum, genellikle kantaron veya kırmız killi sabun kullanıyorum, iki şişe almıştım, ancak kokudan dolayı sanırım başka bir ürün alabilirim.

  30 haziran 2021 12:11

  9. eski versiyonunu severek kullanıyordum fakat bu hali olmamış maalesef. yaklaşık 4 senedir makyajımı temizleme yağlarıyla çıkarıyorum, aynı şekilde güneş kremini de öyle. fakat bu ürün alerjik olmayan cildimde alerjiye ve sivilcelenmeye sebep oldu. en azından makyajı çıkarsaydı ama özellikle maskarada sınıfta kaldı. maybelline lash sensational çoğu kişinin kullandığı, ne denli zor çıktığını bildiği bir ürün tahmin ediyorum ki. bu ürün hiçbir şekilde temizlemedi. isana ve simple'ın yağları çok daha başarılı.

  5 nisan 2021 13:13

  1

  8. Türkiye'de makyaj temizleme yağı çeşitleri diğer ürünlere göre daha az. Bu ürünü de ulaşılabilir bulmuştum, ayrıca ürünle ilgili olumlu yorumlar vardı o yüzden indirimde görünce hemen kaptım.

  Öncelikle cildimden bahsedeyim, karmadan kuruya dönük, hassas bir cildim var. Çok çok nadiren sivilce problemi yaşarım, bir ürünün bende sivilce çıkarması çok zordur. Ama bu ürün bunu başardı.

  Sivilce yapınca kullanmayı bıraktım tabi, bir süre sonra yine deneyeyim dedi, tekrar aynısı başıma geldi. Yani ciltte de çok kısa süre duruyor nasıl sivilce yaptı hiç anlamadım. Daha sonra içeriğini incelediğimde isopropyl palmitate olduğunu gördüm.

  Temizleme konusuna gelirsek, ağır göz makyajını asla çıkarmaz, benim maskaramı bile çıkarmadı, zeytinyağımsı bir kokusu var, diğer temizleme yağları gibi ciltten kolay arınmıyor, arkasında yağlı his bırakıyor. Ben kendisini duşumda tutuyorum şu an, vücudumda güneş kremi olan yerlere sürüyorum. Kısacası tavsiye etmem, fiyatı uygun ama sivilce garantili.

  26 ocak 2021 10:58 30 ocak 2021 15:29


  5

  7. Uygun fiyatlı, güvenilir içerikli yüz temizleme yağı. Bu yağın seveni olduğu kadar sevmeyeni var, yorumlar beni de kararsız bırakmış olsada nihayetinde almış bulundum. Benim ilk temizleme yağı deneyimim olduğu için kıyas yapamıyorum fakat ben gayet memnun kaldım. Göz makyajımı ve cilt makyajımı gayet yeterli temizliyor, kalıntı bırakmıyor, keza güneş kreminide öyle. Gözlerimde ovalama yapmama rağmen yanma olmadı, ve yüzümde hiçbir şekilde sivilce komedon çıkarmadı. Kokusundan bahsedilmiş, evet hoş bir kokusu yok, ayçiçek yağı kokusu var fakat 2 dakikalık işlemde beni dile getireceğim kadar rahatsız etmiyor. Ayrıca bereketlide bir ürün, 2 pompa alıyorum tüm yüzüm için, uzunca süre götürüyor. Ben aldığımda 45 tl idi, zam geldi mi bilmiyorum, ürünü sevdiğim için bittiğinde tekrar edinirim yüksek ihtimal.

  26 ocak 2021 02:49

  6. sözde hassas ciltlere iyi geliyormuş ama bende tam aksine sivilce problemi yarattı hassas cildim olmamasına rağmen. çok ilginç

  7 aralık 2020 21:38

  2

  5. eskiden pure calmille versiyonunu kullanırken bayılıyordum.hayatımın yağ bazlı temizleyicisini bulmuştum ancak içeriği değişmiş ve buna dönüşmüş anladığım kadarıyla.eski versiyonunda ne kalıntı bırakıyordu ne buram buram ayçiçek yağı kokuyordu ne de komedona sebep oluyordu.daha önceki girdilerimde de bahsettiğim gibi tretinoin kullanıyorum ve cildim aşırı kuru ve irite olmuş halde.buna rağmen benim cildimi bile yağlandırıp, sivilceye meyilli bir hale getirdi.eski versiyonunu,cildimin çok hassas olduğu zamanlarda üstüne su bazlı bir temizleyici kullanmadan dahi kullanabiliyordum.yeni versiyonunu ise extra bir temizleyicisiz kullanmak imkansız.kesinlikle kalıntı bırakıyor.bu yüzden makyajı ya da güneş koruyucuyu nasıl bir performansla temizlediğinden emin olamıyorum.şu an benim için vasat bir ürün.uygun fiyatlı yağ bazlı temizleyici önerilerinize açığım süslüler.

  7 aralık 2020 16:40