yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  1. Mantığı çok doğru ancak iyi ürünlere ulaşmak çok zor. Bir süredir bende yapıyorum fakat ne gibi etkisi oldu bilemiyorum. İşe yarıyor mu? Doğru şekilde mi yapıyorum anlayamadım. Ayrıca daha çok sivilce çıkardı yüzüm bu süreçte. Normalde daha iyi temizlendigi için daha az sivilce olması gerekirken ayda tane sivilce çıkarın yüzüm epeyce sivilce ile doldu.belki başka sebebi vardır.

  29 ağustos 2020 22:29

  2. düzenli güneş kremi kullanmaya başlamamla(gizlinot: biraz geç kaldım evet) yapmamın zorunlu hale geldiği temizlik. ilk bir hafta direndim yağ bazlı bir temizleyici kullanmamak için çünkü bu ürünlerin komedon yapma olasılıkları var. belki normal jelle hallederim dedim ama olmadı. 5 gün sonunda gözeneklerim dolmuş ve siyah/beyaz noktalar oluşmuştu. zaten siyah noktaya yatkın bir cildim var, o yüzden pek şaşırmadım ama beyaz nokta olmasını beklemiyordum. normalde kore cilt bakım ürünleri kullanıyorum ama genelde siparişlerimi toplu verdiğim ve hemen almam gerektiği için 2 gün önce simpleın nemlendirici temizleme yağını aldım. yves rocher ile arasında kaldım ama içeriklerine baktığımda komedon yapma olasıklarının aynı olduğunu görünce ve simple %60 indirimde daha uyguna gelince almak istedim. şimdilik 2 kere kullandım ve normalde ertesi gün minik sivilce çıkar benim yüzümde bu tarz ürünler kullanınca ama şimdilik sivilce yapmadı. umarım yapmaz da. dediğiniz kadar varmış, gerçekten güneş kremini yağ bazlı bir temizleyici ile çıkarmak gerekiyormuş. güneş kremi kullanmasam asla yapmam bu arada çift aşamlı temizlik çünkü allık ve aydınlatıcı dışında ten ürünü kullanmıyorum ve tek aşama yeterli oluyor.

  30 ağustos 2020 12:17

  3. makyaj yapmamış olsam bile güneş kremimi temizlemek için her akşam mutlaka yapıyorum. çok da memnunum. her seferinde de yağ fazlı temizleyiciyi değiştirip yeni ürünler denemek hoşum gidiyor. bu zamana kadar en beğendiğim nuxe markasına ait olandı. diğer denediklerim heimish, caudalie,klairs. ardından ise jel bir temizleyici ile cildim rahatlıyor resmen.

  30 ağustos 2020 23:41 30 ağustos 2020 23:51


  4. Uzun zamandır cilt bakımı konusunda bir şeyler okuyurum ve izliyorum. Herkesin ortak bahsettiği şey çift aşamalı temizlikti. Denemek istedim ve eğer sevöezsem diye rossmanda bulduğum en ucuz yağ bazlı temizleyici olan altera markasının bioalg aldı yağını kullanmaya başladım. Cildeme bu çirf aşamalı temizlik mükemmel bir şekilde iyi geldi. Özellikle burnumun üstünde bulunan kocaman iki gözenek vardı ve yıllardır benle yaşıyorlardı. İlk yıkamada bile küçüldü onlar şimdi ikin haftadır düzenli kullanıyorum. O gözenekler yok oldu diyebilirim. Ben sadece akşamları yapıyorum ve buna rağmen ertesi günü t bölgem yağsız geçiyorum. Bundan sonra bütün bakım rutinlerimi bıraksam bile bunu devam ettireceğim. Alteranın bioalg yağına gelirsek. Daha önce farklı bir yağ kullanmadım karşılaştıramıyorum ama yinede bana kıvamı çok koyu geldi. Yüzününe madaj yaparken biraz el hareketlerinizi zorlayacak kadar katı bir kıvamda. Ve ilk bir iki kullanımda yüzüme sürdüğüm gibi bir sıcaklık hissettim. Bi kaç kullanım sonrasu bu etkisi geçti. Sıcaklık hissetsem dahi herhangi bir iritasyon yapmadı. Bende sivilceye de sebep olmadı. 

  13 nisan 02:21

  5. Güneş kremi kullandığım için bu temizleme yöntemine mecbur kaldım çünkü her yaz çenem ve yanaklarım beyaz sivilcelerle doluyordu. gerçekten yüzünüzün temizlendiğini hissedebiliyorsunuz, ben yağ bazlı olarak yves rocher papatya özü yağı ile başlamıştım bitince (link: https://ty.gl/sy52njtlcx Cosmed) aldım. 400 ml boyu var tek bir pompa tüm yüze yetiyor. su bazlı yıkama jeliyle devam ediyorsunuz sonra benim eksik etmeyeceğim aşamalardan biri oldu. Bolca yağ flamentine sahibim gözeneklerim daha temiz görünüyor bu yöntem sayesinde. Su bazlı jeller ara ara yanak ve çene bölgemi kurutuyordu bu yağ ile onu biraz azalttım 

  13 nisan 07:00

  6. günlük olarak güneş kremi kullandığım için cildimi güneş kreminden en en iyi arındırma yöntemi gerçekten çok işe yarıyor. isananın temizleme yağı ve celenes su bazlı temizleme jeliyle yapıyorum. gözeneklerim açısından gerçekten büyük fayda gördüm. ayda 1 defa fiddy metoduyla birleştirince gerçekten bütün siyah noktalar dökülüyor gibi hissediyorum.

  bir de şu kapalı komedonumsu içi dolu beyaz noktalara fayda bulabilsem... çift aşamalı temizlikten önce cildimi sadece temizleme jeliyle yoruyormuşum onu anladım.

  13 nisan 09:58

  7. Cidden çok fark ediyor. Hatta önceden nasıl direkt jelle yikayabildigime inanamıyorum.... Siberrian welness hiç beğenmedim komedon yaptığını düşünüyorum kullanmadım daha fazla. Cosmed çok iyi gerçekten memnunum sadece gözleri inanılmaz yakıyor ve bence göz cevresini kurutuyor misel su ile temizlemek gerekir bence tabi benim göz cevrem de hassas onla alakalı olabolir. Amaaaa iunik calendula testerini deneme fırsatım oldu birkaç gün. o nasıl güzel bir temizleme yumuşacık temizleyip arindiriyor harika ya daha güzeli olabilir mi bilmiyorum fiyatı çok arttı evet ama param olsa direkt alacağım ürünlerden

  13 nisan 22:43


  8. Bu işlemi illaki yağ bazlı temizleyici ile yapmamız gerekmiyor, önce misel su ile silip sonrasında normal temizleme jeliyle yıkamak da aynı kapıya çıkıyor, ben bu şekilde yapıyorum. Yağ bazlı temizleyicileri sanki cildimden arındıramıyormuşum gibi hissediyorum. Misel su ya da makyaj temizleme losyonları çok daha konforlu.

  Sonraki girdiye ithafen Edit: suslum iki islem diye degil, misel su da hidrofobik uc icerir yani o da sebumu baglar, ayriyeten yabanci dermatoloji uzmanlari da bunu yapiyor ve cift asamali temizlik olarak oneriyor. Dr. Shereene Idriss mesela.

  13 nisan 23:27 14 nisan 14:12

  9. Sırf iki işlem diye misel suyla yağ bazlı temizleyiciyi bir tutmamak gerekir. Rivayet odur ki; yağ bazlı temizleyici jelin ve su bazlı temizleyicilerin çıkartamadığı sebumları arındırır. Özellikle güneş kremi kullanımında önerilir. Bu yüzden önce yağla ovalanıp kir kaldırılır; akabinde jelle arındırma yapılır. Sanmıyorum ki son on yıldır zaten yapılan misel su+jel temizleyici işlemi bununla bir olsun.

  13 nisan 23:37

  10. İlk aşamada bir gün micellar su bir gün yağ bazlı temizleyici kullanarak devam ettiğim rutin. Her gün yağ bazlı temizleyici benim karma cildimi kurutuyor ve aynı zamanda yoruyor gibi de hissediyorum. Böyle daha çok faydasını gördüm. Ayrıca gece sürüp yattığım serum ve kremlerin etkisiyle nemlenip yumuşayan cildimi de sabahları sadece su ile yıkıyorum. Önceden bunun için su bazlı temizleyici kullanırdım ama gerek olmadığını gördüm. Kısacası süslüler benim kendi cildimde yaptığım gözleme göre çok yoğun temizleme de iyi gelmiyor. Bu rutine geçtiğimden beri daha az cilt problemi yaşıyorum.

  14 nisan 04:33