yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  1. adetin ilk günü sancı çekenlerdenseniz halsizlikten yapılamıyor, özellikle kardiyo yapmak sancı tetikliyor, yürüyüş dışında birşey yapamam misal. plates, aerobik, yoga desem bireysel yapmayı tercih ederim nedeni; (bkz: vajina gazı ) (bkz: kan kokusu )

  ukte sahibi: (yazar: femme )

  10 kasım 2015 20:16

  2. İlk günleri sancılı geçen biri olarak, kendimi zorlamadan pilates yaparsam daha rahat bir regli dönemi geçirmemi sağlayan etkinliktir.(gizlinot: tanım kasmak)(gizlinot: etkinlik?)

  11 kasım 2015 12:22 11 kasım 2015 12:22

  3. ilk iki günü spor yapmıyorum, ne yapmaya halim oluyor ne de isteğim ama sonrasında pilatese devam

  11 kasım 2015 14:29


  4. adet döneminde yoga yapacaksanız,ters duruşlar ya da vajinanızın kalp hizasından yukarda kalacağı duruşları yapmamanız önerilir. temel prensip kan akış yönünü bozmamaktır. eğer bir yoga hocasıyla yoga yapıyorsanız, adet dönemine uygun alternatif pozları size göstereceklerdir.

  namaste:)

  11 kasım 2015 14:36

  5. Benim için şu an en büyük spor yataktan kalkmayı başarıp okula gitmek, Ağrıdan sabah derslerini kaçırdım zaten.

  11 kasım 2015 15:32

  6. konuya aşırı mantıksal yaklaşıcam.

  regl döneminde olup biten şey o yumurtanın atılmasıyla beraber içerideki dokunun yenilenmesi di mi? evet.

  ilk hareket etmeye başladığımızda sancılar bir anda çok artıyor. neden? çünkü hareket etmekle beraber yırtılmalar daha ani gerçekleşmeye başlıyor. kendinizi biraz zorlayıp dişinizi sıktığınızda ağrıların azaldığını göreceksiniz. çünkü ne yırtılıp kopacaksa olup bitiyor zaten. ağrıları fast forward geçmiş gibi kısa sürede daha yoğun olarak yaşayıp bitiriyorsunuz gibi düşünün. (yazar: nolduki) de yukarıda bahsetmiş, dönemin kalanının daha rahat geçmesine kesinlikle yardımcı oluyor.

  aynı zamanda terleyip su attığınızda o abuk subuk şişkinliğin bir kısmını hiç değilse atmış oluyorsunuz. gerçekten çok ağır regl dönemi geçiren biri oldum daima, ama totomu kaldırıp kendimi spor salonuna atıp hafiften kendimi zorlamaya başladığımda her zaman sonuçları gördüm. tabii ki bol su içerek, ve karnımız çok aç olmadan yapmalıyız bunu, zaten kan kaybediyoruz çünkü, şekerimizle fazla oynamaya gerek yok di mi??

  sevgiler...

  11 kasım 2015 15:56

  7. yapamadığım hatta yapmaya çalışmadığım eylemdir. sancılı ağrılı bol ateşli bir dönemimdir kendisi. mümkün olsa yerimden kalkmayıp 3 gün yatak döşek yatarım. bu dönemde hafif geçen ağrısız arkadaşlar varsa tabi ki rahatlamak için yoga yürüyüş ya da doğal aktiviteler yapması mümkündür. beni geçin beni bekleme kaptan..

  14 kasım 2015 13:12


  8. şiddetle tavsiye ediyorum, adet döneminde o bölge ve yakınlarındaki kasların çalışması sizi rahatlatacak ve adet ağrınızın azalmasını sağlayacaktır. tabiri caizse ağrısız ya da daha az ağrılı sökülürsünüz. ayrıca pms döneminin verdiği gerginlik ve mutsuzluk için de: spor yapmanın bilimsel olarak kanıtlanmış mutlu etme, iyi hissettirme özelliği sayesinde de pms döneminin daha rahat atlatıldığını düşünüyorum.

  25 eylül 2019 11:16 25 eylül 2019 11:16

  9. Bence, çok ağır geçirilmiyorsa çekinmeden yapılabilecek olan şeydir. Ne öncesinde ne sırasında bir sendrom yaşadığımdan, ağrı kesicimi alıp, tamponumu takıp gidiyorum salona. Ağırlık ve kardiyo olarak her günkü rutinimi aksatmadan yapabiliyorum. kendimi evde yattığım halime göre çok daha iyi hissettiğimi fark ettim.

  25 ocak 2020 21:44 25 ocak 2020 21:54

  10. en sevdiğim şeylerden biri. hatta ağrı kesici etkisi olduğuna inandığım bir şey bu. özellikle tempolu kısa bir yürüyüş üzerine karın çalışmak ağrı, sızı, gam, tasa ne varsa hepsini unutturuyor. ben biraz mazoşist olduğum için bir ara tempoyu hafif düşürüp, eğimi artırarak 1 saati öyle tamamlıyordum koşu bandında yürüyorsam. ama o dönemde kendimi zorlamak istemiyorum diyenler bunu es geçip daha sakin bir şekilde de tamamlayabilir tabii. yalnız iyice ter attıktan sonra 10 dakikalık birkaç set halinde yapılan karın çalışması gerçekten günün bütün olumsuzluğunu, o dönemin yarattığı duygu değişimlerini unutturuyor. zaten duştan sonra bambaşka bir insan olup çıkıyorsunuz, çoğu zaman tuvalete gittiğimde hatırlıyordum adet döneminde olduğumu. kısaca türü ve temposu size kalmış, ama adet döneminde hareketli olmak kadar güzel bir şey yok.

  25 ocak 2020 22:44