yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. İğne batırma. 2000 yıllık tarihi olduğuna inanılan, Çin tıbbında kullanılan, vücuttaki enerji noktalarının iğneyle uyarılmasıyla yapılan bir tür tedavi. Modern tıpta da bir çok hastalık tedavisinde kullanılıyor. Etkileri;

  -Analjezik Etki: Akupunktur'un en çok bilinen ve kullanılan etkilerinin başında baş, bel ve romatizma ağrıları gibi ağrılardaki ağrı kesici etkisidir.

  -Sedasyon Etkisi: Akupunktur tedavisi sırasında alınan EEG'lerde hastaların beyin dalgalarında değişimler tespit edilmiştir.Uykusuzluk, epilepsi gibi problemlerin tedavisinde akupunkturun bu etkisinden yararlanılmaktadır.

  -Homeostazis Etki: Vücudun sempatik, parasempatik ve endokrin sistemlerinde denge kurulmasına yardımcı olur.

  -Bağışıklık sistemini yükseltme: Akupunktur vücudun direncini arttıran antikor, gamaglobulinleri yükselterek bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

  -Psikolojik Etki: Beyindeki dopamin ve seratonin seviyesi akupunktur ile artmaktadır.

  -Motor Tamir Etkisi: Oluşan paralizilerde motor iyileşme akupunktur ile hızlanmaktadır.

  -Rejenerasyon Etkisi: Bölgesel kan akımını arttırarak hücre yenilenmesini sağlar.

  Günümüzde en çok zayıflama, bağımlılıklardan kurtulma amacıyla kullanılmaktadır. Kendi adıma migren tedavisi için 1 yıla yakın akapunktur tedavisi gördüm, tedavi gördüğüm dönemde çok etkisini gördüm. Ama tedaviyi bırakınca zamanla baş ağrılarım tekrar başladı. Yine de bende Modern tıp da bir işe yaramadığı için eleştirmek istemiyorum.

  Ukte sahibi: (yazar: makeupfor )

  Düzeltme: başlık akupunktur olmalı. Modlar bir el atabilirmi.

  27 mayıs 2015 12:37 27 mayıs 2015 12:42

  2. bende yaptırmıştım zayıflama ayağına.. ama bence gerçekten hiçbir işe yaramıyor.. şöyle ki bir arkadaşım yaptırdı lönk diye kilo verdi ama sonrasında hepsini aldı epi topu 7 kiloydu üstelik.. başka bir tanıdığım ise 32 kilo gibi uçuk bir rakam vermişti ama yine çoğunu almıştı hatta geri kalanı almamaya çalışıyordu en son gördüğümde..

  27 mayıs 2015 22:33

  3. hakkında pek bir şey yazılmamış, yaptıran da pek yok sanırım. bir ara zayıflattığı iddiasıyla oldukça konuşulur olmuştu. işe yaradı diyenler var, belki placebo etkisi olabilir, bilemedim ama doktorlar uyguluyor bunu. doktor harici bir kişinin uygulaması yasak diye biliyorum.

  28 eylül 2016 18:03


  4. hakkında pek fazla bir şey yazılmamış madem, ben yazayım biraz. 2 hafta önce başladım akupunktura. akupunktur direk zayıflatan bir şey değil tabii ki. iştahınızı azaltıyor, metabolizmayı hızlandırıyor. ben 3. günden itibaren çok faydasını gördüm. yiyip yiyip doymayan bir insan olarak şu anda "üff gene yemek yemem lazım" diyorum artık. benim gibi açlıktan gözü dönen bünyelere tavsiye edilir.

  10 şubat 2017 01:56

  5. Genel cerrahiden bir hocamızın, nerdeyse gün aşırı sleeve gastrektomi yapılan hastanede akupunktur yaptırması ve adamın birim hacminin yarısına düştüğünü görmemden sonra düşündüğüm yöntem. Bende inanılmaz irade sorunu var sadece yemek değil her alanda bu böyle. Dışarıdan yardım alarak anca kilo verebileceğimi idrak edeli uzun süre oldu ama yöntem konusunda emin değildim. Yavaş yavaş sıcak bakıyorum 

  24 ekim 2018 12:42 24 ekim 2018 12:44

  6. Bir çok derde deva olarak görülür. Zayıflamak, stres, ağrılar, migren.. ben sinir zedelenmesi sebebiyle hareket ettiremediğim bölgelerim için akupunktur ve nöral terapi oluyorum. Beraberinde yapılan nöralterapinin etkisini arttırdığı düşünülmektedir. Hatta bazen iğnelerin ucuna elektrik bağlıyorlar, ilk başta inanılmaz acıyor ama sonra alışıyorum. Uzman kişiler tarafından yapıldığı sürece bir zararı olduğunu düşünmüyorum. 

  25 ekim 2018 08:43

  7. bir kaç gün önce yaptırdım, vermek istediğim kilo çok fazla değil sporda yapıyorum ama asla kendimi tutamıyorum, en çokta şeker bağımlısıyım bu yüzden denemek istedim. daha önce fit tarifler denedim yaptığımı bir oturuşta yedim, eve almadım su almaya üşenen ben gittim koşa koşa tatlı almaya. ama beni bu kadar az kilom bile evden çıkartmaz duruma gelince -çünkü bedenimde asla mutlu değilim- yaptırdım. doktora durumumu anlatınca şekerden önce bilek bölgeme akupuntur yaptı yani lazerle ışın yolladı. sakinleşmem için demişti ve ben normalde 2 saat yürüyüşe çıkarım yarım saat yürüyemedim. eve gelip uyudum direk sakinleştirici ilaç almış gibiydim, düşününce akupunktura bağladım çünkü başka türlü o kadar yorgun hissediceğim bir şey olmadı o gün.

  şeker bağımlılığım için de kesinlikle etkili oldu. günde bir tane bitter yiyorum şuan onu da şeker şeker diye öldüğüme değil tamamen türk kahvesinin yanında alışkanlık olduğuna,daha önce o küçücük kahveyle bir paket yerdim. yemek yemek istediğim ise aşırı azaldı normalde az az ama sürekli yerdim bir şeyler ve şuan hiç öyle bir durumum yok yemek yemeği sevdiğime hala istiyorum ama bu kontrol edilemez bir istek asla değil.ilk gün beklentim tamemen iştahımın azalması yönündeydi bu yüzden paramın çar çur olduğunu düşümüyordum ama şuan çok memnunum.

  30 ekim 2018 17:32


  8. iki sene evvel bacak ve parmaklarımın sürekli şişmesi (gizlinot: lenfödem) yüzünden önerdikleri ve bu yüzden birkaç ay uyguladıkları alternatif tedavi yöntemi.

  hiçbir işe yaramadı.

  ve ilk başlarda hiç acımazken son uygulamalarda çok acımaya başlamıştı. hiçbir işe yaramaması ve bu acı yüzünden çok uzun süre yaptırmadım açıkçası.

  30 ekim 2018 19:22