sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (11)
 • oylar (1)
 • medya (1)

1. fırça şekline bakılarak alınan ancak kirpiklerin şeklini zerre değiştirmeyen maskara. sadece, hayvanlar üzerinde test yapmadığı için tercih edilebilir.

13 mart 2015 16:59

2. Bu rimel, uygun fiyatlı, kocaman fırçalı bir ürün. Bence kıvamı çok güzel, büyük fırçasını döndürerek sürmek çok kolay oluyor. uzatmak değil de hacim verdiği daha doğru. Çok çabuk kuruması, ürünün kullanım ömrünü kısaltıyor. Günlük kullanılabilecek bir rimel.

16 eylül 2015 16:25 ed.16 eylül 2015 16:42

3. DNA maskaranın çabuk kurumasından şikayet ederek bu sefer bunu almıştım ama fırça kılları o kadar uzun ki kesinlikle göz kapağına bulaşıyor boya. Alix avienin maskaraları cidden güzel geliyor bana. O sürdüğüm ilk bir ay mutlu mutlu geziyorum da. İşte biri hemen kuruyor diğerinin kılları illallah dedirtiyor. Bir iki maskarasını daha deneyip en uygununu bulucam inanıyorum. Bir de dışı parlak koyu gri olan bi maskarası var genelde gratis bu sexy black'in yanına kakalıyor kampanyayla işte ondan uzak durun.

16 eylül 2015 19:55 16 eylül 2015 19:56

4. Hacim konusunda kivrik olmayan kirpikler icin ALLLAAAAAH BULDUUUUM'dur. Goz seklimi yuvarlaktan bademe cevirmekte basarilidir ama ne yazik ki 2-3 saate etkisini kaybedip kirpikler o verdigi hacmi kaybediyor. YAZIK SITEMIN BELLI DEGIL, BEN SENIN NEYINIM ANLAYAMADIM?

10 ocak 2016 01:17

5. göz şeklinde gerçekten de iyi bir değişiklik sağlayabiliyor. özellikle orta asya kızları gibi olabiliyorsunuz bunun sayesinde.

10 ocak 2016 11:56

6. tanım: maskara konusunda düşündüklerimi sorgulatan, watsonstan hediye olmasaydı para vermeyeceğim maskara

*bazı başlıklarda maskarayı sürerken fara bulaşması gibi şeyler görürdüm, saçma gelirdi. suratlarına yapıştırarak sürüyolar herhalde diye günahlarını alırdım (alırmışım daha doğrusu) nası bulaşabildiğini öğrenmiş oldum.

*makyajı kabul etmeyen bir yüzüm var. ya emer hiç birşey kalmaz, ya kusar mecburen silerim. ama şimdiye kadar kirpiğimdeki maskaranın silindiği hiç olmamıştı. maskarasın sen ya, akşam olmadan nası yok olursun? kirpiklerimi dökmeden silmek için yağlarla falan uğraşmam gerekmiyor muydu??

*gözüme kaçırmadığım halde son birkaç seferdir kaşıntı yapıyor. uykusuzluktan mı, hamilelik huysuzluğundan mı bilmiyorum, haksızlık ediyor da olabilirim.

7 kasım 2016 09:13

7. İlk aldığımda asla ne uzatma ne dolgunlaştırma yapmıyordu. Hatta eyeliner sürmeden kullanıp eve geldiğimde makyajımı sileyim dedim ve göz makyajımdan asla rimel kalıntısı bile çıkmamıştı. Yok gibi bir şeydi. Ben de aldım bari kullanayım mantığıyla başka bir rimelin altına kullandım. Yavaş yavaş kurumaya başladığında ancak yeterli bir performans sergiledi. Yine de fırçası o kadar büyük ki normalde rimel sürerken göz kapağıma bulaştırmadan uygulayabildiğim hâlde bu rimel ne kadar dikkat etsem de bulaşma yapıyor. İkinci bir defa alacağımı hiç sanmıyorum.

5 nisan 2017 16:49

8. kirpikleri kendi halinden "azıcık" daha, sadece o kadarcık belirginleştirmeye yarayan maskara.

çok uygun aldım; canım yanmadı onun için, ama siz siz olun, almaya niyetiniz varsa bir beş kere daha falan düşünün.

26 eylül 2017 14:42

9. İlk sürdüğümde bana wow dedirtsede, bir kaç saat içerisinde kirpiklerimi geri düşürüyor. Ama günlük olarak kullanılabilecek hacim ve uzunluğu sağlıyor. Hayvanlar üzerinde test yapmayan bir marka olduğu için tekrar şans verebilirim.Ayrıca kullandığım en siyah rimellerden, keşke ilk sürüldüğü gibi kalsaydı.

28 ocak 2018 22:01

10. Eniştem bu markanın üretim ya da paketleme fabrikasında çalışıyor. Ara ara bize bedava ürün getiriyor, hayatımda beleşe getirdiğim tek ürünler alix avien’e ait. Zaten bir yıl bile olmadı onlar evleneli. Bir de Tekirdağ’da oturuyorlar, o yüzden ayda yılda bir, bir iki oje ve maskaradan ibaret bedava ürün sevincimiz. 

Neyse, kendisi de bana eniştemin hediyesi olur. Kocaman bir fırçası var, o yüzden sürümü dikkat gerektiriyor. Benim maskarada en dikkat ettiğim şey ağırlık yapmaması. Bir de örümcek bacağı görüntüsü vermemesi. Ağırlık yapmıyor, örümcek bacağından da uzak bir görüntü veriyor. Bu yüzden Yok gibi hissettirmesini, kirpikleri üç tel gibi göstermemesini seviyorum. Kirpikleri şaha kaldırmıyor, ama günlük kullanım için de fena değil. Para verip alır mıyım bilmiyorum, ama kullanılmayacak bir ürün de değil. Gün içinde dökülme de yapmıyor, ayrıca kirpik de dökmüyor. Maskaradan aşırı bir beklentiniz yoksa, şans verilebilir bir ürün. 

13 mayıs 2018 22:56