yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • oylar (6)
  • medya (0)

  1. eski adıyla avene cleanance k nın güncellenmiş hali. yağlandırmayan hafif bir nemlendirici. şu ara mersin sıcağında olması gerektiği kadar nemlendiriyor. kışın nemlendirmesi az mı gelir bilemem ama şu an memnunum

  19 mayıs 2015 19:42

  2. sivilce ve kızarıklıklarla mücadele ekipmanım içinde avene cleanance gel (link: http://www.suslusozluk.net/b/avene-cleanance-gel?t=1454320879 .) ile birlikte kullanmaya başladığım nemlendirici. kokusu jel ile aynı, çok güzel bir koku. yağlı his bırakmadan nemlendirip cildi yumuşacık yapıyor. hızlı bir şekilde emiliyor. makyaj bazı olarak kullanmaya müsait. günlük nemlendirici olarak makyaj öncesinde kullanıyorum. ürün özelliklerinde ''kızarıklıkları yatıştırmaya, orta derecedeki sivilce ve akne lekelerinde düzelme etkisi sağlamaya, cildi yatıştırmaya yardımcı'' deniliyor. makyaj bazı olarak da kullanabileceğim günlük nemlendirici olması yanında cildimdeki ufak tefek kızarıklıklar için de etkisi olabileceği için tam aradığım üründü ve memnun da kaldım. zaten kullanıp da memnun kalmadığım bir avene ürünü olmadı. çok kuru ciltlerde veya kış aylarında nemlendirmesi yeterli gelmeyebilir çünkü hafif bir ürün.

  2 şubat 2016 13:25 2 şubat 2016 13:31

  3. Su bazlı nemlendirici krem. Pudralı bir bitişi var sürdükten sonra hemen yedirmelisiniz kadife gibi bir his veriyor. nemlendirmesi karma ciltli birine yetmeyecektir, normal ciltler uzak durmalı. makyaj altına rahatlıkla kullanılabilir üstteki girdide söylendiği gibi. Tekrar alır mısın derseniz yeni şeyler deneyeceğim çünkü böyle pudralı veya matlaştırıcı şeyler gözenekleri tıkayıp daha çok yağlandırıyor gibi geliyor. Aradığım nemlendiriciyi bulamazsam buna geri dönerim. Siz de cildinizin parlamasindan illallah ettiyseniz yada nemlendirici sürdükten sonra parlamayı sevmiyorsanız deneyebilirsiniz

  Eşit: altı aydan uzun süren kullanım sürecinde ciltteki kırmızı sivilce lekelerini açtığını gözlemledim. Çok derin ve çukur şeklinde olan lekeler hariç tabiki. ve aradığımı da bulamadım, tekrar buna döneceğim

  21 şubat 2018 21:21 14 eylül 2018 22:02


  4. 1 haftadır elimde var bu krem ve ciddi anlamda cildi yumuşacık yapıyor, çenemdeki sivilce lekelerini de hafiflettiğini söyleyebilirim. Nemlendirmesine gelince sadece çenemde yağlanmaya eğilim var; diğer taraflarda normalden azcık kuruya. Biraz daha düzenli kullanıp beslenmeme daha fazla dikkat etsem bununla beraber çok güzel sonuçlar alabileceğime inanıyorum, kesinlikle denenilebilir.

  edit: alalı bi 13 gün falan olmuş ilk günler düzenli kullandım sonra aklıma geldikçe kullandım ve cidden çenemdeki lekeler hafifledi(tek orda var). aynı zamanda dün yves rocher pure system lotion aldım indirimden döndüre döndüre kullanıcam. ciddi bi sivilce problemim yok eğer ciddiyse sıkıntınız çok bi sey beklememek lazim tabii ki

  25 şubat 2019 13:07 10 mart 2019 00:01

  5. Yağlı ciltler için üretilmiş yağlı krem. Nemlendiriyor ama ben matlaştırma etkisi göremedim hatta yağlandırıyor bile olabilir. Sosyaleczacı bu durumu içerdiği diolenyl'in yağlı özelliği sayesinde propioniacnes'i kendine çekip öldürüyor olarak açıklıyor. (link: https://www.eau-thermale-avene.com.tr/yuz/ozel-bakim/akneli-cilt/cleanance-expert kendi sitesine) bakacak olursanız,(gizlinot: en altta) matlaştırma kısmında farklı ürün önerirken bu ürüne tedavi kısmında yer verilmiş.

  Ürün bereketli, yılbaşında almıştım, günde 2 kere kullanıyorum henüz yarısı bitti. Ürünün ambalajı özellikle ilk alındığı zamanlar için kullanışsız. Ambalaj baş aşağı durduğu için ilk bir ay kapağı açar açmaz ürün fışkırdı. bu eksisini saymazsak severek kullanıyorum, cildimde herhangi bir alerjiye sivilceye neden olmadı. Bittikçe yenilenecek ürün isteme çoktan ekledim bile.

  26 şubat 2019 08:53

  1

  6. benim karma cildimde hiçbir işe yaramayan ürün. kokusu güzel, yapısı yoğun değil fakat nemlendirmesi asla yeterli gelmedi ve alnımdaki kapalı komedonların çoğalmasına sebep olduğundan çöpe gitti kendisi.

  26 şubat 2019 12:38 26 şubat 2019 12:38

  3

  7. Avene Cleanance Expert Siyah Nokta ve Akne İçin Peeling Etkili Bakım Kremi diye geçiyor aslında kullanılması gereken nemlendirici olarak değil,cilt pürüzlerini düzeltmeye yardımcı krem olarak uygulanmalı.karma ciltliyim ve bu ürün cildi kadife gibi yumuşak yapıyor.Ürünü, göz çevresi,dudak ve burun kenarlarına kullanmayın.ürünün vaad ettiği,yağlı ve akneli ciltlerin kullanımına uygundur. Cildi arındırır ve yenilenmesine, canlanmasına yardımcı olur. Gözenekleri sıkılaştırmaya çalışır. Pürüzsüz ve canlı görünen bir cilde sahip olmanıza yardımcıdır.7 ay boyunca düzenli kullandım.gözeneklerimi sıkılaştırmadı.var olan sivilcelerime bir fayda sağlamadı.nemlendirmesinden memnun kaldım,bu bir nemlendirici olmadığı halde.bu ürün bir bakım kremi.cilt bariyerimi biraz güçlendirdi.her zaman avene ürünlerinden memnun kalan birisi olarak bu ürünü tavsiye etmem.verdiğim para boşuna gidince ve uzun süre umutlarla kullandığınız ürün işe yaramayınca insan üzülüyor.zaman kaybı oldu benim için.bu vaadleri veren başka marka ya da ürünlere yönelmenizi tavsiye ederim.

  17 nisan 2019 17:33


  2

  8. Yaklaşık 3 haftadır kullandığım bakım kremi.Nemlendirmesi pek yeterli değil siyah noktalara iyi gelse de yüzümde pütürler oluşturdu ve sivilce çıkardı.Ben memnun kalmadım bu üründen, tekrar almam.

  15 mayıs 2019 23:13

  9. Cildiyecimin sivilce lekeleri için verdiği krem.

  Kullanmaya başlayalı bir hafta oldu, bir hafta içinde:

  -Deri altında ucu olmayan şiş sivilceler uç verdi ve söndü

  -Kapalı komedonlar sıkılacak kıvama geldi(gizlinot: Patlatmamak için çok zor duruyorum )

  -Sivilce lekeleri solmaya başladı ama dışardan fark edilecek kadar değil.

  -Henüz gözeneklerime ve siyah noktalarıma bir faydası olmadı(gizlinot: İnşallah olur)

  Daha önce (bkz: Clinoper) ve (bkz: İsotrexin) kullandım ama avene'nin etkisini daha fazla oldu. Bir ay kullandıktan sonra bu girdiyi editleyeceğim.

  Çok geç gelen edit: Bir süre sonra lekeler için yeterli gelmemeye başladı. Eskisi kadar kırmızı lekelerim yok ama tam anlamıyla geçtiği söylenemez, belki bir tüp daha kullanmam(gizlinot: Ve cips yememem) gerekiyordur bilemiyorum.

  Sağ yanağımda neredeyse liseden beri dev bir kistik akne vardı onu tamamen kuruttu neyse ki.

  4 haziran 2019 12:03 10 ekim 2019 10:35

  5

  10. Su bazlı çok hafif bir nemlendirici. Benim cildim akneye meğilli, yanaklarım özellikle ağız çevrem kuru ve bazen pul pul dökülüyor. Karantinanın başında kendime bir cilt bakımı rutini oluşturmak istedim. Avene cleanance jeli ile beraber kullanıyorum. Gerçekten nemlendiriciyi çok beğendim. Bütün kuruluğu aldı. Daha önce de birçok nemlendirici denemiştim ama hiçbiri kuruluğu gidermemişti. Cildimdeki pütürlükleri aldı. Aktif sivilceleri söndürüp sakinleştirdi. Bitince tekrar alacağım şu an çok az kaldı. Yanaklarıma birer damla alnıma birer damla damlatıp iyice masaj yapıp yediriyorum. Ve bu ikiliyi(jel+nemlendirici) kullandığımdan beri regl zamanında bile çok büyük sivilceler çıkarmadığımı fark ettim.

  16 ağustos 2020 11:06