yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • oylar (3)
  • medya (1)
  5

  1. (yazar: go) 'nun uktesiymiş, dolduralım.

  üst notalarında sümbülteber, lotus, gül; orta notalarında meyankökü, biberiye, iris; alt notalarında ise zambak ve misk olan, 2007 yılında avon tarafından piyasaya sürülmüş olan parfüm.

  daha önce kokladığım hiçbir parfüme benzemeyen, çok özgün, kullanıcısı fazla olmayan, çok nadir burnuma gelen bir parfüm ayrıca. avon'un kokusunu bildiğim parfümleri arasında en high-end havasında olan koku bu.

  50 ml rosegold kapaklı bir şişesi var, ilk gördüğümden beri nefertiti büstüne benzetiyorum şişeyi.

  normalde gül ,baharat ve misk içeren parfümlerden hoşlanmam. burnum hep turunçgil ve yasemin içeren, bazen de odunsu kokulara gider. ama bu parfümde her şey öyle güzel dengelenmiş ki: hem hem kadınsı, hem çok temiz, hem de biraz etnik bir havası var kokunun. şekerli kokular gibi cilveli değil(gizlinot: ki yerine göre şekerli kokuları da severim) mesafeli bir çekiciliği var. en sevdiğim çiçek olan sümbülteber'in diğer bileşenlerden daha baskın olması da parfümü sevmeme sebep olmuş olabilir.

  spor bir koku değil, şık bir giyim istiyor bence. gündüz de kullanılabilir ama benim için geceye daha uygun; şık giyineceğim özel günlerde elimin gittiği ilk parfüm bu. kalıcılığı ortadan biraz daha iyi düzeyde bence, gün boyu idare etmese de bir akşam sizi rahat idare eder. bekleyince altından asla alkol kokusu gelmiyor.

  ağır bir koku olmamasına rağmen, parfümün olgun karakteri gereği 25 yaş üstüne daha uygun olduğunu düşünüyorum.

  ilgili medya:
  1
  8 aralık 2019 23:01

  5

  2. avon denince bir tek bu parfümü hafızamda yer etmiş olan parfüm. benim için parfüm kullanma konusunda bir eşiktir çünkü. makyaj malzemesi dışında kendime aldığım ilk kozmetik ürün buydu diye hatırlıyorum. herhalde lisenin son yılı olması lazım sınıf arkadaşım avon ürünlerini satıyordu. hatta hocalar da alır belki diye sık sık sınıfa avon kataloğu getiriyordu. biz de tabii oradan bileğimizi sürte sürte parfüm deniyoruz falan, ders aralarında en sevdiğimiz aktivite bu. gratis'in henüz olmadığı yıllar, hatta for you bile ben üniversitedeyken açılmıştı o kadar karanlık yıllardan bahsediyorum yani(gizlinot: swh). yıl demişken üstteki süslü 2007 çıkışlı demiş bu parfüme ama, bence daha eskidir. 2003 ya da 2004 olması lazım okul dönemini düşününce.

  neyse o zamanlar bu parfüm henüz yeni çıkmış, hatta katalogda parfümün yanında siyah taşlı bir deri saatin de hediye edildiği yazıyordu. hatta o günün parasıyla da 15 lira mı 25 lira mı ne fiyatı. kızlar olarak hepimiz bayıldık kokusuna, saat de hoşumuza gitti derken dedim ben bunu alayım. tam da hafta sonu dershaneye giderken kullanılacak ihtiyacım olan bir şey çünkü (gizlinot: sınav senesi ya özeniyoruz işte )(gizlinot: lol). derken arkadaşım okula parfümü getirdi, hep birlikte açtık kutuyu. bir yandan da kızlar gaza getiriyor habire hadi saati tak, parfümü de sık diye. saati takmadım okulda, ama parfümden bir fıs sıktım tabii dayanamayıp. mutlu mesut derse girip çıkıyorken, o gün de aksi gibi hoca sözlüye kaldırdı. neyse çıktım tahtaya soruyu çözüyorum, ama hoca sürekli dibimde. kadın demesin mi bu parfüm kokusu ne böyle siz okulda yasak olduğunu bilmiyor musunuz, okul burası gelmeyecek böyle şeyler okula bilmem ne diye başladı söylenmeye. bendeki de şans yani. hepi topu bir fıs parfüm sıktım, onu da da yüzüme gözüme bulaştırıp, bir ton laf işittik. bu arada gerçekten çok az kullansanız bile kendini belli eden bir parfüm treselle. girdiğiniz ortamda dikkatleri üzerine çeken bir koku yani. o yıllarda bilemedik biz bunu tabii, yalnız hocamda da tazı gibi burun varmış hani (gizlinot: swh)

  sonra lise bitti, ben üniversiteye başladım, ufaktan kozmetik ürünlere daha nlr merak saldım derken, bu parfümü çıkardım ve kullanmaya başladım. kuzenimin nikahına kadar kutusunda duruyordu ara ara çıkarıp sıkıyordum. nikahta severek kullandıktan sonra, bir süre benim özel gün parfümüm oldu. bu parfümle iltifat aldım, üniversitedeki ilk flörtümle dışarı çıkarken bile üzerimde bu koku vardı. yani anısı olan bir parfüm benim için. sonra bir tane daha aldım yine böyle özel günlerde azar azar kullanmak için.

  kısacası benim gibi özenip okulda kullanmazsanız güzel bir koku. belli bir yaş aralığı vermek istemiyorum çünkü bir yandan enerjik, bir yandan da belli bir ağırlığı olan bir koku bu. kendine yakıştırıp kullanabilen her yaştan kadına gider yani. benim de bir kullandığım gibi isterseniz özel günlerde, isterseniz de günlük olarak bile kullanılabilir. sanıyorum sümbülteberle ilk kez bu parfümde tanıştım ben. sümbülteberle gülün yanında, beyaz karabiber ve meyankökü ile çiçek notaları iç içe geçmiş, misk ile kalıcı ve yoğun hale getirilmiş, insanı baymayan, ama fark edilir ve neşeli bir parfüm bana göre. hem çiçeksi hem de baharatlı parfüm sevenlere hitap edebilecek bir koku. kalıcılık olarak da herhalde avon'un en kalıcı parfümlerinden biridir. bu parfümün üstüne birçok parfüm kullanmış olsam da, koku hafızamda yer etmiş ender parfümlerden benim için. ayrıca şişe tasarımını da sade ama oldukça şık bulduğumu da kesinlikle söylemeliyim. bir yandan göze de hitap edecek şekilde tasarlanmış.

  9 aralık 2019 17:46

  3. Nasıl anlatacağımı düşünüyorum. Şunu diyebilirim: Bu parfüm daha önce hiç almadığınız türden bir koku. İnanılmaz özgün bir koku. Güzel ya da kötü o kişinin zevkine kalmış. Bana kalırsa güzel de bir koku. Keskin bir koku ama saatler geçtikten sonra da kıyafette bakımlı yumuşak bir koku bırakıyor. Bu parfümü kullanmak isteyen biri dönüşümlü olarak başka bir parfüm daha kullanmalı bana göre. Bu parfümü sık kullanmak insanı biraz sıkıyor. Ara vererek bu parfüme olan sempatinizi koruyabilirsiniz. Almak istiyorum tereddütteyim diyorsanız bence alın. Gerçekten kötü diyen birini görmedim sadece dediğim gibi çiçeksi ya şekersi değil daha keskin çok farklı bir koku. 

  16 temmuz 2020 12:35