yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (8)
  • medya (1)
  5

  1. Piyasada bulabileceğiniz uygun fiyatlı ve iyi performansa sahip bir krem allıktır. 4 renk seçeneği var, bendeki 346 pinky punch rengi. Pembemsi ve kırmızımsı bir ton. Pigmentli bir ürün ama uygularken tonunu ayarlamak oldukça kolay. Az bir miktar ile doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Dağıtması da pratik ama fırçayla dağıtmaya uygun değil, en iyi sonucu parmakla dağıtarak alabilirsiniz. Işıltılı değil, yanakta sağlıklı ve nemli bir görünüm veriyor. Kalıcılığını test ettim ve beğendim. Hem yanakta hiç ağırlık yapmıyor hem de gün boyu kalıcı. Yani tam bir f/p ürünü. Maybelline'in krem allıklarına muadil olabilir ve bence arada pek fark yok. Tam çantaya atmalık ve çok pratik. Allık severler denemeli bence.

  ilgili medya:
  1
  20 nisan 2022 13:50

  5

  2. Beaulis'in glossier'nin krem allıklarına muadil gösterilen mini tüp içindeki allıkları. Bende 346 pinky punch, 283 first blush ve 515 rosette renkleri var. Hepsi nemli bitişli, fakat içinde sim olmayan allıklar. Yukarıdaki süslünün de belirtmiş olduğu üzere en güzeli parmak uçlarına azıcık dokundurup parmak ısısı ile uygulamak. Hafif ürünler olduğu için sünger ya da fırçayla uygularsanız ürünün çoğunu fırçaya/süngere yedirmiş olursunuz.

  First blush koyu tenlilerin pek tercih etmeyeceği bir renk. Açık buğday tenliyim, benim bile rengi belli etmek için üzerinden 2-3 defa geçmem gerekiyor. Nude ile mercan arası sıcak bir ton diyebilirim, dediğim gibi çok bağırmayan bir renk olduğundan parmaklarla hafifçe dokundurup nude bir ruj ya da gloss ile günlük makyajlarda yüzü taze gösterir. Fakat kalıcılığı 2-3 saatten uzun sürmüyor malesef.

  Rosette rengi adı gibi soğuk bir gül kurusu tonu. Elimin üstüne uyguladığımda rengini çok beğenmeme rağmen cildim sıcak alt tonlu olduğundan bu rengi yanaklarıma pek yakıştıramıyorum. Soğuk alt tonlu süslülere çok yakışacak bir ton olduğunu düşünüyorum.

  Pinky punch bayağı fuşya rengi bir allık. Yazın renkli göz makyajlarımla en çok bunu kullandım. Aralarında en pigmentli ve en kalıcı olan bu ki ben ürünü uyguladığım parmak uçlarımdan bile yıkamama rağmen hemen çıkaramadım. Özellikle bu renkte biraz cimri davranmak gerekiyor aksi takdirde yanaklar kızıl kızıl bir heidi'ye dönüşme ihtimali de var. Yine de tek bir renk alacaksanız bu rengi öneririm. Hem pigmenti, hem tonu, hem de kalıcılığı ile asla üzmez.

  20 ekim 2022 20:30

  3. 4 renk seçeneği var.Bende 283 first blush ve 275 fusion coral renkleri var.Biri pembe diğeri de turuncu alt tonlu yaz rengi.Renkleri çok güzel.Kolay dağılıyor ve parlak duruyor ama simli değil kesinlikle.Bence kalıcılık olarak pastelin likit alliklarindan daha başarılı.Pastelin de alliklarinin renkleri çok güzel ama kalici değil.Bence gayet güzel krem allıklar.

  26 ekim 2022 19:39


  4

  4. güzel ama bana kalıcı gelmedi. maybelline cheek heat allığa muadil olarak gelmiş sanırsam onu denemedim. parlak bitişli doğal duran uygulaması kolay hemen elinizle pıt pıt dağıtıyosunuz. bende turunuc tonu var memnunum ama dediğim gibi pek kalıcı değil ilk sürdüğünüz gibi kalmıyor parlamasını seviyorum.7\10

  5 kasım 2022 22:40

  4

  5. Rengi çok güzel. Kalıcılığı çok yüksek olmayan, rengi uçsa da parlaklığı kalan tam bir fiyat performans ürünü. 

  6 kasım 2022 09:42

  5

  6. rosette rengi için konuşacak olursam çok güzel bir tonu ve yapısı olan allıktır. bence kalıcılığı pastel markasının krem allık serisine göre bir miktar düşüktür. ama çok da fark etmiyor. en başlarda biraz bol uygulayarak gün sonunda yine biraz renk kalmasını sağlayabiliyordum ben. yağlı ciltli olduğumu da ekleyeyim. açık renklerde kalıcılık biraz daha düşebilir. ıslak yapıda ve ışıltısızdır. ben sanırım ışıltılı allıkları daha çok sevdiğim için başta kullansam da bu aralar elim pek gitmemeye başladı. yine de rosette güzeldir, sıcak ve tatlı bir gülkurusudur, bana kalırsa birçok ten rengine de gider. drugstorelarda genellikle pembe, mercan ve kırmızı tonları üretildiği için ulaşılabilir allıklar içinde farklı da bir tondur bana kalırsa. hatta keşke pastel krem allık serisinde böyle bir renk çıkarsaydı. süslülerin yorumlarından pink punch rengini de merak ettim ama yok, biraz tutacağım kendimi.(gizlinot: bu aralar aldım başımı gittim)(gizlinot: swh)

  6 kasım 2022 21:39

  5

  7. pinky punch rengine sahibim. Renk olarak çok doğal durduğunu düşünüyorum. Belki rozalıyım diyedir, kimse allık sürmeye başladığımı fark etmedi. Halbuki farklı maskara kullansam fark eder arkadaşlarım. Tabii bu görünmediği anlamına gelmiyor, makyaj yaparken farkı görüyorum ben. Sahip olduğum ilk krem allıktır kendileri. Cidden fiyat performans ürünü. Ben pigment oranını ve kalıcılığını beğendim ama sanki kıvamı biraz daha sıvı olabilirdi. Yayma işi daha kolay olurdu böylece. Şu hali biraz koyu kıvamlı gibi. Günlük kullanım için şans verebilirsiniz.

  Güneş kremi/fondöten üstüne uygulayıp finalde transparan bi pudra geçiyorum ben. Daha kalıcı hale geliyor.

  22 ocak 2023 23:16


  8. kokusu kullanırken beni çok rahatsız ediyor ancak yine de yapısını beğeniyorum. cildim normal, burun bölgem çok hafif yağlanır. ama yine de kalıcılığı beni biraz üzüyor. diğer krem allıklara göre bir miktar daha uçucu olduğunu hissediyorum ya da belki de ben az uyguladığım için bana öyle geliyordur. bendeki rengi rosette. rengini severek kullanıyorum ve kendime çok yakıştırıyorum. 

  25 ocak 2023 15:25

  3

  9. Bende bu allığın fosion coral rengi var. Sürümü kolay, duruşu doğal ama kalıcılığı çok az. Buğday tenliyim, sürdüğümde doğal, simsiz turuncumsu şeftali bir renk oluyor. Fondöten üstünde bile 1-2 saat zor dayanıyor bu büyük bir eksi. Allıkta kalıcılık benim için çok önemli bu yüzden tekrar almam. Bitsin diye sürüyorum.

  25 nisan 2023 00:04

  10. kendisiyle tam bir love/hate ilişkisi yaşadığım krem allık. pigmentasyonu yüksek, ufak bir noktayı yanağıma değdirdiğimde yeterli geliyor ancak çok kalıcı değil. fırça ile üzerine pıt pıt dokunduğumda çok güzel dağılıyor ancak parmaklarımla dağıtmaya çalıştığımda yanaklarımda yuvarlak pespembe bir top şeklinde sabitleniyor.

  bir de paketteki ürün azaldıkça paketin içine hava doluyor sanırım, ürünü sıkınca birden çok fazla miktarda ürün basınçla dışarı çıkıyor, bunu yaşayan tek süslü ben miyim bilmiyorum ama sinir bozucu bir durum

  25 nisan 2023 08:55