yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (6)
  • medya (1)
  5

  1. becca'nın pudra, aydınlatıcı pudra, kontur pudrası ve allıktan oluşan yüz paleti. bendeki rengi light to medium ile ilgili 1 haftalık ilk izlenimimi paylaşacağım. aynı ürünün bir de medium to deep rengi var.

  ürünün ambalajı çok sağlam bir plastikten. pembe altın renginde, kendinden işlemeleri olan çok şık bir paket. seyahate götürmeye oldukça uygun.

  sağda ve solda iki büyük kare pudra var. orta kısımda ise büyük pudraların yarısı kadar kontur pudrası ve allık bulunuyor. bu ürünü kullandığım gün tüm yüz makyajımı bu paletle yapıyorum ve ürünlerin birbirleri ile etkileşimini çok beğendim. ben fondotenimi uyguladıktan sonra ince bir şekilde yüz pudrasını uyguluyorum. kontor pudrası ile boyutlandırmamı yapıp, aydınlatıcı ile yükseltme işlemini yapıyorum. en son allık ile bitiriyorum.

  yüz pudrası bence hourglass ambitient lightening pudra ile aynı performansta. çok ince ve asla kendini belli etmiyor. blur etkisi verdiğini gözlemledim. makyajın kalıcılığını arttırıyor. iyi fotoğraf veriyor.

  kontur pudrası sıcak tonlu bir renk değil ancak biraz daha açık renk olmasını tercih edebilirdim. Benim fırça seçimimden de kaynaklanıyor olabilir ancak ben bu ürünle belli belirsiz bir kontur yapamadım. Belirgin olmasına rağmen güzel, biraz editoryal makyaj havasında bir sonuç alıyorum. Dolayısı ile sevdim ancak yok gibi makyaj sevenlere uygun olmadığını belirtmeliyim.

  Aydınlatıcı cok incecik. Işıltılı veya ıslak görünümlü değil. Kontur pudrasının aksine resmen no make-up make up için biçilmiş kaftan. Özel günlerde başka bir ürünle desteklemek gerekir.

  Allık yine hourglass yapısında. Renk olarak bej damarlı pembe-gülkurusu. Bence oldukça joker bir renk ve genel yüz makyajını harika tamamlıyor.

  Ben geçtiğimiz günlerde sephora indirimi ile 29 $'a edindim. Bu fiyat için oldukça iyi bir ürün edinmiş oldum. Türkiye'deki satış fiyatını net bilemediğim için fiyat yorumu yapamayacağım.

  5 kasım 2018 12:42 5 kasım 2018 12:49

  5

  2. Elimde Light Medium olan seçeneği bulunmakta. İçerisinde bir aydınlatıcı pudra, biri Blur efekti veren pudra bir kontür pudrası ve bir allığı mevcut.Blur efekti veren pudra tenimde çok koyu kaldığı için onu bronzer olarak kullanıyorum. Aydınlatıcı pudrasını tüm yüzüme geçiyorum zaten içinde ışıltı yok fakat cilde çok doğal bir aydınlık veriyor oldukça beğendim. Yapısı hourglass pudraların yapısına çok benziyor.

  Bu paleti 1 haftadır kullanıyorum ve allık bronzer pudra kombinasyonunu sadece bu palet ile yapıyorum. Kontür rengi bana sıcak geldi, bir tık daha açık ve soğuk bir renk olabilirdi. Bende ancak koyu bir bronzer oluyor çünkü. Allık rengi ise çok tatlı bir berry-mauve denebilecek bir renkte. Ambalajına diyecek yok, oldukça göz dolduruyor. Ama bence gramajı biraz daha fazla olabilirdi. Düzenli kullanımda 3-4 aya çok rahat pan görünür gibi geldi bana.

  Özetleyecek olursam

  Paletteki en sevdiğim ürün kesinlikle aydınlık veren pudrası oldu. Çok güzel bir bitiriş pudrası bence. Keşke becca bu pudrayı tek başına da çıkarsa.

  Son olarak sephora indiriminde 241.50 tl ye düşmüştü. Yurt dışı sephoralarda indirimli 29 $ ken burda yine çok pahalı satılmasına rağmen fiyatını kesinlikle hak eden bir ürün oldu benim için

  10 şubat 2019 15:04

  3. insanların değişik filtre efekti vermeyi hedefleyen hourglass pudraları için neden kıyameti kopardığını anladığım yüz paleti.

  öncelikle çok uzun yıllara dayanan makyaj hayatımda ilk defa bir paletteki her ürünü kullanabiliyorum ve hiçbir zaman bu yapıda pudralarla karşılaşmadım.

  tenim nc35 ve medium to deep olan palet yüzüme cuk oturuyor.

  karmadan yağlı ciltliyim ancak face&body tarzında çok hafif, bulaşan ve çok ıslak ürünler haricinde yüzümü ağır pudralarla sabitlemeyi bıraktım, çünkü gün sonunda yüz yine yağlanıyor ve sabitlenmiş yüz daha fazla cakey durabiliyor.

  gelelim tek tek ürünlere:

  1. açık tonda büyük renk: kesinlikle bir setting powder değil, tamamen bir finishing powder. yüzde gerçekten bir blur etki sağlıyor ve asla fondötenin ışıltısını almıyor. yağlı ciltli süslüler bu konuda dikkat etmeli, bu neden yüzümü sabitlemedi, mat yapmadı gibi bir tepki verebilirler. içerisinde sim yok ancak hafif bir aydınlık görüntü veriyor. üst üste uygulanınca cakey / pudralı bir görünüm de oluşmuyor. nasıl bir sonuç verecek diye burnunum üzerine üst üste uygulama yaptım, ne parlamayı aldı ne de cakey durdu.

  2. koyu tonda büyük renk: ortalama bir bronzerdan daha az pigmentli olsa da çok güzel dağılmış bir efekt veriyor. kontür uygulayacaksam aslında tam aradığım bronzer bu. yine sim içermeyen yapıda ve asla başlama bitiş yeri belli olmayacak şekilde dağılıyor. bence ne sıcak ne soğuk, cilt gibi duran ideal bir nötr renk. tabi bu tespitte benim cilt tonumun da önemi var. benden açık birinde, bu ton sıcak kalabilir.

  3. allık: oldukça ışıltılı yanık bir gül kurusu. çok güzel dağılsa da oldukça pigmentli ve ışıltılı olduğundan uygulanacak fırçaya dikkat ermek gerekli. ben en iyi sonucu fan fırçalarla aldım.

  4. bronzer rengi: bunu kontür rengi olarak kullanıyorum ve keskin bir hat bırakmayacak şekilde çok güzel bir sonuç doğuruyor. koyu büyük rengi uyguladıktan sonra kontürü geçince yukarıya doğru dağılan ideal yanak uygulamasını bana verdi. yine ideal bir nötr renk diyebilirim, ancak açık tenlilerde yine sorun yaratabilir. koyu büyük pandaki pudraya göre biraz daha sıcak kalıyor gibi dursa da benim tonum için ideal bir kontür ürünü.

  pudraların hiçbiri pudra pudra durmuyor, ancak dediğim gibi yağlı ciltlilerin veya daha ışıltılı görünümü sevmeyenlerin temkinli yaklaşması gereken, son yıllarda sahip olduğun en iyi makyaj malzemesi diyebilirim.

  ilgili medya:
  1
  13 haziran 2019 10:46 13 haziran 2019 17:28


  4

  4. Geçen gün ya ben bu işlevsiz paleti neden aldım demiştim, ancak ben hiç tam anlamıyla kullanmamışım. Genel olarak ışıltılı makyaj seviyorum ve matlaştırıcı pudralarla hiç aram yok. Şöyle bir kombo yaptım ve üstüne kullandım. Sonuç ve kalıcılığından memnun kaldım. Becca shimmering skin Perfector cpop ve mac face and body üzerine kullandım. Hiç matlaşmadı. Gözaltlarını da grileştirmiyor. Ve evet bu palet bize hourglass gerçeğini hatırlatıyor kaldı ki dizayn olarak da benzer hisleri vermeye çalışmışlar. 

  29 şubat 2020 22:51

  5

  5. Değeri bilenememiş güzelliktir kendisi geçen gün sadece kapatıcı sürdüğüm yüzüme uyguladım ve yine aşırı beğendim direk makyaj masamın üstüne çıkardım güneş kreminin üstüne uygularım diye iki büyük pudrayı büyük bir fırçayla bol bol uyguladım sonrada allığını sürdüm hepsi birbiriyle inanılmaz uyumlu durdu kurtarıcı bir paletmiş değerini bilememişim 

  28 mayıs 2020 16:20