yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (103)
  • medya (0)

  103. 25 yaşından beri düzenli olarak üst yüz yarısına botoks yaptıran biri olarak şunları söylemek istiyorum; aktif göz çevresinde gülüş çizgileri ve kaş çatma dolayısıyla olan kaşlarımın arasındaki dikey çizgi , pandemide maskeden dolayı yapabildiğimiz tek mimik olan kaş kaldırma dolayısıyla incecik alın çizgilerim oluşmaya başlamıştı. Aynı zamanda kuru ciltte hızlı kırışıklık oluşumu ortaya çıktığı icin ihtiyaç duyuyordum. Nerdeyse 3 yıldır 4-5 ay aralıklarla baby botoks işlemi yaptırıyorum.Uygun dozda yapılan botoksla sadece kalıcı çizgilerin oluşumu engellenir ve mimik kullanımında kayıp olmaz. Yüz anatomisini bilen hekimlere botoks yaptırırsanız farkı görebilirsiniz.

  10 nisan 21:05

  102. çene botoksu (bkz: Masseter Botoks) eğer gün içinde dişlerinizi sıkıyor farkında olmadan baş çene ağrısına maruz kalıyorsanız müthiş kurtarıcı bir tedavi yöntemidir. Tek sıkıntısı 5 ay gibi kısa sürede tekrar edilmesi gerekiyor.

  10 nisan 15:51

  101. duruma göre bazen tedavi bazen de estetik amaçlı yapılan, doktorun gerçekten önemli olduğunu düşündüğüm işlem.

  kendi tecrübem ise şu şekilde; dikkatli bakarken kaş çattığımı, dikkatli dinlerken tek kaşımı kaldırdığımdan mütevellit 11 çizgimin inanılmaz derinleştiğini (gerçekten çok derindi) ve alın çizgilerimin ufak ufak kendilerini göstermeye başlamasıyla 2 senedir düzenli olarak yaptırdığım işlem. 

  1.5 senede 3 kez yaptırdım, botoksumun etkisi geçtiği gibi koşa koşa tekrar yaptırmaya gitmiyorum, bir süre kaslarımın çalışmasına izin veriyorum ama 11 çizgimi gördükçe şok geçiriyorum botoks etkisi geçtikçe, yaşıma göre gerçekten çok derin çünkü. (28 olacağım 1 aya) Bir ara yüz yogası da yaptım hatta belki etkisi olur diye ama benim 11 çizgilerim o kadar derinleşmiş ki gerçekten etkisi olmadı.

  Çok mimik kullanmayan biriyseniz bence gereksiz bir işlem ama ben çok mimik kullanan birisi olduğum için yaptırıyorum ve yaptırmaya da devam edeceğim.

  alın çevreme yaptırırken 2.'de masseter botoks da yaptırmıştım ve diş sıkmama gerçekten etkisi oldu, memnun olduğum bir işlem oldu kendisi. onu senede 1 yenilettireceğim, hatta 2-3 yıl devam edip gece diş sıkmamı unutursam bırakmayı da düşünüyorum onu. 

  6 nisan 10:10


  100. Son yaptırışımda göz kapaklarımda düşme oldu. Biri daha belirgin digeri daha az olmak üzere. Bu yüzden birkaç yıl yaptırmayı düşünmüyorum. ayrıca massater de yüzümde çökkünlük görüntüsü yaptı. kendi isteğimle kendimi çirkinleştirdim gibi oldu yani. daha önce de yaptırmıştım hiç böyle olmamıştı ama olmayacak anlamına gelmiyormuş demek. bir buçuk ay oldu hala aynı, etkisinin geçmesini bekliyorum umarım düzelir.

  5 nisan 18:34

  99. Masseter olanından çok memnunum hem dişlerimi sıkmıyorum hem de kare yüz gitti. Sıkmaktan o kaslar o kadar belirginleşmişti ki iki yanak daha vardı ilave sanki. 

  Ancak göz çevresi ve alın için en doğal ben yapıyorum baby botoks yapıyorum diyenine gitsem de maalesef sevemedim. Mimik yapamamak, güldüğümde ortaya çıkan o angry bird ifadesi yani kaşların yukarı çıkıp, burun çevresini sıkmak benim için kötü bir deneyimdi. Belki benim yüzüme uygun değildir çünkü gerçekten zor, kemikli, asimetrik bir yüzüm var. Yaşıma göre çizgilerim derin olmasa asla yaptırmazdım bir miktar kırışıklığın yüze sıcaklık kattığını düşünüyorum öteki türlü o sıcaklık olmuyor ne yazık ki. Evet belki daha bebeksi bir cilt ama aynı zamanda soğuk ve ifadesiz kalıyor.

  5 nisan 11:34

  98. 38 yaşındayım, 2 senedir düzenli yaptırıyorum. cilt tipim açısından genel olarak şanslıyım yaşıma göre. kaz ayağı ya da derin kırışıklığım yok. kaşlarımı çatma alışkanlığım olduğu için ik kaşımın ortası artık kaslanmaya başlamıştı ne yazık ki. ancak botoksa başladığımdan beri bu görüntüden kurtuldum. yapan uzmana ısrarla, başının etini yercesine yüz ifademde asla değişiklik istemediğimi ve tek amacımın kaşlarımı çatmamı engellemesi olduğunu anlatınca tam ayarında ve gerekli olduğu miktarda yaptı. çok memnunum.. mimiklerimi komple iptal etmedi, yüzüm değişmedi. sadece kaşlarımı o kadar derin çatamıyorum))

  3 nisan 16:08 4 nisan 17:41

  97. Düşük kaşlarım için istediğim işlemdir, ancak göz kapağının kapanması ve aylarr sonra açılması gibi riskleri de bulundurduğu için cesaret edemiyorum. Nadir görülen komplikasyon deseler de, şu sıralar çok denk geldim bilmiyorum. Bir de beni bulur gibime geliyor. 

  11 kasım 2023 23:45


  96. Bir olumlu bir olumsuz deneyimim olan işlemdir. Olumlu deneyim: Masseter kasına diş sıkma nedeniyle yaptırdığım işlemden çok memnun kaldım, diş plağı takmaktan daha pratik. Sadece bir müddet et yemek çok zorlaştı, çok çabuk yoruldum :)

  Olumsuz deneyim: Alnıma ve kaşlarımın ortasına tekrar asla yaptırmam çünkü mimik yapamamak hiç hoşuma gitmedi. Bıraktım kırışsın ya, benim alnım da kırışık oluversin. mimiklerim kalp ben.

  9 kasım 2023 23:42

  95. İlk kez geçen ay alın ortamdaki derin dikey çizgi ve kaz ayaklarıma yaptırdım şimdilik memnunum kendimi daha iyi hissediyorum fazla mimik yaptığım için yaşımdan büyük göründüğümü düşünüyordum maddi olarak yetebildiğim sürece yaptırmayı da isterim 

  8 kasım 2023 17:20

  94. Kırışıklıklarım için iki yıldır düzenli olarak yaptırıyorum. Ama kırışıklıktan ziyade olmazsa olmazım masseter botoks. Diş sıkma problemi ve migreni olan biri olarak masseter botoks hayat kalitemi artırdı süslüler.

  8 kasım 2023 16:30