yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (10)
  • medya (3)
  4

  1. Bu akşam kullanmaya başladım. Daha önce sadece lactone c vitamini kullandım o karıncalanma yapıyordu ama bu karıncalanma yapmadı. Kıvamı su gibi değil de sanki kuru yağ kıvamında. Ph'ı yüksek olduğu için etki vereceğini pek düşünmüyordum ama bir instagram kullanıcısının (gbkz: moonandskincare) bir aylık serüvenini görünce ben de denemeye değer buldum. Aslında korendy'nin satış politikası yüzünden almayı asla düşünmüyordum ama süreci görünce ve indirime düşünce (220₺) aldım dayanamayıp. Yeni kırmızı sivilce lekelerine faydalı olacağına inanıyorum kullandıkça editlerim.

  Ukte sahibi: (yazar: makyajgurmesi)

  Edit: başlarda sabah akşam kullandım daha sonra sadece sabahları kullanmaya başladım ve şimdi ara ara sadece sabahları kullanıyorum. Kırmızı sivilce izlerimde belirgin silikleşmeler var yüzüme can kan geliyor kullandığım zaman :) sivilcelerim çok azaldı bu ürünün de katkısı olduğunu düşünüyorum. Başta alıştırmadan kullandığım için sivilce yaptı ama sonra anlaştık :)) çok sevdim serumu çok... Fiyatı makul olsaydı sürekli alacağım bir serum olurdu.

  11 eylül 2020 21:42 24 kasım 2020 23:11

  5

  2. Güncelleme: kesinlikle hassas ciltlere uygun değil, cilt doktorum da c vitaminin çoğu ciltte dönülmez sivilce sorunlarına yol açabileceği için kullanmamam gerektiğini söyledi. Aşağıda yazmış olduğum, bu serum yüzünden çıkan sivilcelerimin izi hala geçmedi. 1 yıl dolmak üzere. Gitti pamuk suratım.

  bayıldım. hayatımda ilk defa serum, asit vesaire kullandığım için ilk önce çekinerek kullandım. son 1 aydır her aksam rutinime ekledim. yüzümü yakmadı, kızartmadı. kuruluk, pütür ve leke problemim vardı. şu an dolgun, pembe alttonlu, parlayan, lekeleri kısmen açılmış bir cildim var. ancak, ben şimdiye kadar yaşıma göre hiçbir yaşlanma belirtisi (kırışıklık, yağ kaybı vs.) yaşamadım (yaş 30). dolayısıyla kırışıklığa, yaşlı gösteren detaylara ne kadar iyi geliyor bilemiyorum. söyleyeceğim en net şey, cildim şu an resmen ışığı yansıtıyor. yeni sivilce oluşumum sıfır. ki benim cildim roaccutane geçmişli, sivilceye çok yatkın ve hassas bir cilt. ben lansman zamanı 186 liraya alanlardanım. şu an maalesef 270 küsür olmuş. imkanınız varsa bence mutlaka deneyin.

  edit: her akşam rutinime ekleyince cildim tepki verdi. 6-7 aydır sivilce çıkmayan cildimde, sol yanağımda peşpeşe kocaman, ağrılı ve kıpkırmızı sivilceler çıktı. üstelik tripofobim olduğu için üstlerini yarabandıyla kapattım, görmek istemiyorum. sağ yanak veya alında hiçbir şey yok ama. galiba yüzde 15'lik asit oranı, ilk defa asit kullanan benim cildime çok geldi. sivilcelerim kuruyana kadar ürünü kullanmayı bırakacağım (hedefim pazara kadar kullanmamak, neden pazar bilmiyorum). daha sonra da haftada 2 kere kullanacağım. verdiği ışıltıyı, dolgunluğu, alttan gelen pembeliği çok sevdiğim için bu şişeyi mutlaka bitireceğim.

  güncelleme: memlekete gittiğim için ürünü yanıma almadım ve 1 hafta - 10 gün kadar kullanamadım. döner dönmez kullandım ve yine sivilce yaptı. yukarda bahsetmiş olduğum sivilce çıkalı 1 ay oldu ve hala geçmedi. şimdi sol yanağım aynı şekilde sivilcelerle kaplı. sağ yanakta hiçbir şey yok, dümdüz. adet dönemime yakın kullandığımda mı böyle oluyor bilemiyorum, diğer sivilcelenmeyi de o dönem yaşamıştım. ama sırf o dolgunluk, pembelik ve ışık uğruna sivilcesiz yanaklarımı feda edemeyeceğim. ürünü bırakıyorum. sivilceler geçmiyor çünkü.

  5 ekim 2020 08:52 21 temmuz 2021 10:54

  3

  3. Orta hassaslıkta bir cildim var ve Cildimde herhangi bir hassasiyet yaratmadı. Üstelik bu yüzden 4 damladan daha fazla kullandım. Olumlu özellikleri ciltte bir gerginlik hissettirmesi, temiz içerikli olması, fiyat performans açısından denenebilir olması. Olumsuz özellikleri olarak da çabukl okside olması diyebilirim. Henüz alalı 1.5 ay oldu fakat rengindeki değişim farkediliyor. Ayrıca Cildi aydınlatma etkisini ben kendi cildimde gözlemleyemedim. cilt aydınlatma etkisi olmadığından ve kısa sürede okside olduğundan bir daha almam diye düşünüyorum. Fakat aydınlatma etkisini çok da önemsemeyenler, antiage açısından etkilerini gözlemlemek isteyenler, ürünü farklı serum kaplarına bölerek kullanabilecek olanlar deneyebilir. çünkü piyasaya göre gerçekten uygun fiyatlı bir c serum.

  5 ekim 2020 21:45


  4

  4. Kullandığım ilk c vitaminli serum.

  Alırken %15 fazla mı gelir diye tereddüt etmiştim. Ama herhangi bir sorun yaşamadım.

  Ben daha çok 2 günde 1 gündüz rutinimde kullandım. Bu süreçte akşam rutinimde asitli ürünler kullanmaya devam ettim. Beraber kullanımları pek tavsiye edilmiyor ama ben gündüz bunu sürüp akşam normal nemlendirici kullandım. Gündüz sürmeyince de akşam asitli bir nemlendirici sürdüm.

  Bu süreçte sivilce sorunum nispeten azaldı.

  Çıkanlar ise daha hızlı geçti.

  Bunda akşamki kremin payı daha büyüktür ama serumun da faydası olduğunu düşünüyorum.

  Bir de sanki cildim daha ışıltılı, daha sağlıklı görünmeye başladı.

  Ki bunda serumun daha büyük payı olduğunu düşünüyorum.

  Kısaca Rutininize C vitamini katmak istiyorsanız bence güzel bir seçenek.

  Yalnız hızlı oksitleniyor.

  Ben iki şişeye bölüp kullanıyorum.

  Bence iki arkadaş alıp kullanmayı da düşünebilirsiniz.

  29 kasım 2020 20:28

  3

  5. Tamamen içeriğindeki ferulic asitten dolayı aldım. C vitamini ile birlikte çok başarılı oluyormuş. Gelelim yorumlara. Yaşım 28, 3 senedir c vitamini kullanıyorum. Aldığımdan beri her gün kullanıyorum. Ama ben hiç sevemedim bu ürünü. Birincisi o klasik parlaklık veren, yoğun c vitamini yapısında değil. Kıvamı su gibi o kadar akışkan ki elime damlattıktan sonra parmaklarımın arasına giriyor. Sürüp sürmediğimi anlayamıyorum hatta. Cildim emdi mi emmedi mi. 3,4 Damla kullanıyorum ama cildime boca etmek istiyorum kıvamından dolayı. Ayrıca üstteki süslülerin dediği gibi aydınlatma da yok. Tamamen serbest radikalleri uzaklaştırsın diye uyguluyorum. Ben hiç anlaşamadım yani bununla. Son zamla da bence denenebilir ürün kategorisinden çıktı. 

  Ama cildiniz 10%luk c vitaminine alıştıysa, bi tık yukarı çıkmak istiyorsanız, hassas bi cildiniz varsa tam size göre. 

  28 ocak 2021 23:56

  2

  6. beklediğim etkiyi alamadığım ürün. maalesef hala çözemediğim kistik akne sorunu yaşayan (2 kere tetradox tedavisi oldum) biri olduğum için fazla leke problemi yaşıyorum. c vit'e bu ürünle başlamıştım. yeni lekelerimde bile bir etki göremedim. bir daha c vit alırsam ne almalıyım pek bilemedim.

  10 şubat 2021 21:33 10 şubat 2021 21:36

  7. Hassas bi cildim var öyle asitlere alışkın da değilim , ürün baya sıvı tonik gibi bi forma benm yüzümü yakmadı ama hiç bi pozitif etkisini de görmedim aksine yanaklarımda kistik sivilceler yaptığını düşünüyorum belki kusturdu ama memnun kalmadım kullanamadım, parasını hak etmyor kesinlikle, overrated. 

  2 mayıs 2021 20:05


  5

  8. Bu markanın c vitamini teknolojisine güveniyorum o yüzden denemek istemiştim.

  Cildim c vitaminine alışkın olduğu için her sabah kullanmama rağmen hiçbir hassasiyet yaratmadı bende. Zaten bu c vit hassas ciltlilere bile uygun olarak üretilmiş. (Ben hassas ciltli değilim.)

  C vitamininden beklediğiniz her şeyi yerine getiriyor, uzun vadedeki etkilerini görmek icin şişelerce kullanmak lazım ama bir şişe süresince sivilce lekerinde hafifleme ve geçirme, aydınlık görüntü verme, güneş lekelerinde artış olmama etkilerini gördüm cildimde. Teknolojisi belli ki iyi çünkü benim lekelerim koyulaşmaya çok müsait ve bu c'yi kullandığım süre boyunca hiç koyulaşmadılar. 21,5'luğu da denemek istiyorum.

  Ürünün bence olumsuz bir yanı var o da kapağının gevşemesi. Sıkı sıkı kapatmak gerekiyor her seferinde.

  21 temmuz 2021 02:29

  1

  9. Ocak ayında aldığım çoook övülen c vitamini serumu. Bu kadar çok harika yorumlar okuyunca dayanamayıp sivilce lekeleri ve aktif sivilcelere sahip olduğum için aldım ve aradan 6 ay geçti kendi yorumumu yazmak istiyorum. ilk başlarda haftada 1 kullandım sonra haftada 2 ye çıkardım. son 3 aydır 2 günde 1 kullandım lekelerimde işe yaradığını gözlemlemek için çok sabrettim ama bana mısın demedi. en aktif sivilce lekelerimde bile faydasını göremedim. fiyatı yüksek olduğundan ve de hakkında "süper anında etkisini gördüm" yorumlarını çok okuduğumdan dolayı bende hiçbir işe yaramamasıyla tam bir hayal kırıklığı oldu benim için. Asla memnun kalmadım bir daha da almayı düşünmüyorum.

  24 temmuz 2021 14:52

  10. sivilceye meyilli cildimde sivilce çıkarttı baya(bu yüzden bu ürünle aramızda nefret ilişkisi var), ürünü haftada 3 gün ve birer gün ara vererek kullanmaya çalıştım ama nafile. lekelerimde en ufak bi iyileşme olmadı- ki küçük küçük sivilce izlerim vardı sadece.

  genel olarak cildim aydınlık olduğu için, o konuda da herhangi bir

  fark göremedim. en önemlisi kapağında bir sorun vardı(tam kapanmıyordu) ve bence bu yüzden hemen oksitlendi, o yüzden parasını hak ettiğini düşünmüyorum bu ürünün. daha iyi muadilleri var.

  13 eylül 2021 14:07