yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (1)

  1. Doktor reçete ettiği zaman toplum sağlığı merkezine gidip,ücretsiz alabilirsiniz.

  Yan etkileri oldukça gözümü korkuttu. Görsellere ekliyorum.

  Bugün kullanmaya başladım ilacı,ay hadi hayırlısıı :))

  25 ocak 2016 20:14

  2. sanırım 2 ay boyunca kullandım. sigarayı kesinlikle bırakıyorsunuz. bir çok yan etkisi var ama bende bazen mide bulantısı yaptı ama en güzel yan etkisi hd kalitede gördüğüm fantastik rüyalardı. ilacı kullanmaya başladıktan sonra sigara içtiğinizde ağzınızda çok garip bir tat oluyor bu yüzden içmek istemiyorsunuz ayrıca sigara içmediğiniz zaman kesinlikle yoksunluk çekmiyorsunuz ama alışkanlık olduğu için yine sigara içtim.Sigarayı 14. günümde bıraktım bende çünkü kullanım talimatında 8. veya 14 gün arasında bırakma günü belirlemeniz gerekiyor. İlaç sigarayı bıraktırma konusunda %90 etikili kalan %10 kısım irade arkadaşlar kesinlikle kafanızda bitirmeniz gerekiyor. ilaç tedaviniz bittikten sonra dur lan bir tane daha içeyim ne olacak zaten canım istemiyor bıraktım demeyin yine başlarsınız.

  7 ekim 2020 15:50

  3. Bu ilaca başlayıp sigarayı bırakanlara önerim en az 3 ay kullanmanız. Evet pahalı bir ilaç ama sigara da pahalı. Aksi takdirde tekrar başlanılması çok olası.

  7 ekim 2020 22:29


  4. 3 aydır sigara içmememe destek olan ilaç.

  2016daki ilk girdimden anlaşılacağı üzere, büyük hevesle başlamıştım.

  Fakat mide bulantısı ve kafada bitirememem sebebiyle tekrar başladım.

   3 ay önce, hem beyinde bitirdim, hem de ilacı kullanmaya başladım.

   Beyin gücünde, bırakmamı sağlayan düşünce su oldu; "bu bir mutsuzluk döngüsü ve ben içinde tutsak oldum. Bırakamıyorum mutsuz oluyorum. Bırakıyorum fakat bu durumda da içemediğimi düşündükçe mutsuz oluyorum. Bu sebeple artık bu zincirin dışarısına çıkmalıyım. Bırakmalı fakat bunun ardından yaş tutmamalı, sevinmeliyim."

   fiziksel olarak, ilacı kullanma yöntemim;

  - mide bulantısı : ilk kullandığım zamanlardaki mide bulantı krampları sebebiyle, yemeklerden hemen sonra tok karnına içtim. Akşam ilacı işe istisna. Uyumadan hemen önce içip uyudum, bu sebeple hissetmedim bulantısını

   - hd rüyalar: ilk zamanlarda çok fazla gördüm. Fakat 1. Ayın sonunda neredeyse bittiler

   - kullanım sıklığı; ilk kutuyu tamamen üzerinde yazan dozda kullandım.

   İkinci kutunun sonlarına doğru günde 2 taneden, günde 1 taneye düşürdüm.

  Şimdi işe 2 günde 1 olarak kullanıyorum.

  Bu tamamen benim kendi vücudumu gözlemleyerek uyguladığım bi azaltma yolu, bu şekilde kendimi daha güvenli hissettiğimden psikolojik olarak belki de. Fakat 2 günde 1 içme su anda bana çok güzel destek olmaya devam ediyor.

   Mutsuzluk zincirini siz de kırın süslüler.

  Sigaraya ihtiyaç duymamak inanılmaz bir konfor.

  7 ekim 2020 23:57

  5. Ben bu ilacı iki kez kullandım. Mide bulandırması, ağızda çirkin bir tat bırakması elbette normal ve beklenen sonuçlardan. Sigaradan tiksindiren bir şeyin ağızda güzel lezzet bırakması beklenemezdi. Epey başarılı bir ilaç. Günde iki paket sigara içen bana bile gayet verimli bir şekilde sigaraydı bıraktırdı.

  Gelelim yan etkilerine. Herkesin bahsettiği o HD rüyaları her gece gördüm. Bu benim için sorun değildi ama giderek şiddetlenen depresif bozukluk ve intihar düşüncesiyle baya zor baş ettim. Daha önceden depresyon hikayem olduğu için tetikleyici de olmuş olabilir bilmiyorum ama beni duygusal olarak çok yıprattı.

  Bir de iki kullanışımda da uzun süreli kanama sorunu ortaya cıktı. Reglim başladı mı durmak bilmiyordu, bir keresinde bir ay sürdü ve tıbbi müdahaleyle durdu. Belki sadece denk gelmiştir bilemiyorum ama kanamanın bu ilaçla ilintili olabileceğini düşünüyorum.

  Üçüncü ve umarım son kez sigarayı bıraktım. Beş gün oldı. Bu sefer tamamen kendi irademle bıraktım. Utanmasa sigarayı yiyecek kadar tiryaki olan ben bunu yapabildim. Bence ilaçsız da oluyor yani.

  8 ekim 2020 02:16

  6. internetten gördüğüm, okuduğum kadarıyla gerçekten etkili bir ilaç sigara bırakma konusunda. Ama ilacı bir türlü temin edemiyorum. Nedense hiçbir şekilde sigara bırakma hattı üzerinden devam etsem de bulunduğum bölgede ilacın olmadığı ile ilgili dönüş yapıyorlar ve alamıyorum. En son internetten alacağım böyle devam ederse.

  8 ekim 2020 15:49