yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (95)
  • oylar (101)
  • medya (6)
  5

  95. fiddy metodu yaparken 3 kere kullandığım kil maskesi. çok düzenli kullanmadım o sebeple kısa süreli etkilerinden bahsedeceğim. bendeki çay ağacı yağlı versiyonu. bu zamana kadar farklı farklı kil maskeleri kullandım, bu aralarında en güçlü olan olabilir. yüzümdeyken cildimin gerildiğini hissedebiliyorum. cildi kurutması anormal, tahatsız edecek ölçüde değil. hızlı kuruduğunu da ekleyebilirim. yapısı daha önce kullandıklarıma göre daha sıvı, paketten çıkarken zorlanma yaşamıyorum. arındırması da gayet rahat. cildimi temizlediğini görebiliyorum.

  bu ürünle ilgili tek problemim, ürün durduğu yerde sıvısı ayrılabiliyor. ben ürünlerimi güneşten ve nemden uzakta saklarım, genellikle skt'si geçmediği sürece hiçbir ürünüm de bozulmaz. en son kullanmak için kapağını açtığımda yere içinde ayrılmış olan sıvı yere döküldü. paketin üstünü okuduğumda lütfen çalklayınız gibi ibareye de rastlamadım. anlattığım olayı yaşayan tek kişi ben değilim, keşke bu yazıyı ekleselermiş. 

  özetle, uygun fiyata alınabilecek işe yarayan bir kil maskesi. tek uyarım lütfen kullanmadan önce çalkalayın. 

  22 nisan 16:35

  94. başta tek kullanımlık maskelerini deneyip sevmiştim daha sonra bime 4,95 gibi bir fiyata geldiğini görünce büyüğünü de aldım. aloe veralı benimkisi. diğer çeşitlerini de denedim ve çok memnun kaldım hepsinden. içinde salisilik asit olması güzel. cildim karma genelde t bölgeme uygulayıp 5 dakika bekletip yıkıyorum ve kurutmuyor. yüzümde bir aydınlanma, gözeneklerimde temizlenme hissediyorum. seviyorum buldukça alacağım bir ürün, tavsiye ederim süslülerim

  10 nisan 20:15

  5

  93. buradaki ve instagramdaki takip ettiğim kişilerin çok beğenmesi sonucu fiyatını uygun görünce almıştım. bendeki propolisli olanıydı. daha önce aktardan aldığım killeri kullanıyordum ama onların içinde garip garip tanecikler olduğunu fark edince direkt çöpe yollamıştım.

  kıvamını güzel tutturmuşlar. kısa bir sürede kuruyor ve eğer çok tutarsanız yüzünüz gerilir ama kuruyunca hemen yıkıyorum. yüzümü pürüzsüz ve yumuşacık yapıyor. yıkadıktan sonra germe kızartma acıtma gibi herhangi bir sorun yaşamadım.

  içeriği çok basit ve güzel.

  çok başarılı bulduğum bir ürün bundan sonra başka kil maskesi denemem. gerçekten gözeneklerimin rahatlaığını ve temizlendiğini hissediyorum. ben haftada bir yapıyorum genellikle.

  10 nisan 12:53


  5

  92. killerle ölümüne mesafeli hassas ciltten muzdarip biri olarak yıllar sonra bana kil maskesi kullandırtabilmiş maskedir.

  aslen gözenek problemim yoktur. burnumda az sayıda belirgin diyemeyeceğim siyah noktalarım var. kalın güneş kremleri, yoğun nemlendirciler, yüz yağları derken derinlemesine bir temizlik ihtiyacı hissediyordum. fiddy metodunu denemek isteyip rozadan kaynaklı sert asitlere de yanaşamayınca, ürün de bha içerdiğinden metodun ilk iki adımını tek seferde uygulamayı amaçladım.

  ilk denememde yanak bölgem hassas ve kızarmaya eğilimli olduğundan o bölgeye uygulamadım. 10 dk. beklettim, bu süreçte yanma-karıncalanma hissetmedim, gerilmedim. kolay arındı. rutini bitirdiğimde sonuca gerçekten inanamadım. açıkçası az da olsa kızarıklık/yangıya kendimi hazırlamıştım ama hiçbiri olmadı! kurutmadı da. cesaret edip yanak bölgeme de denedim yine aynı şekilde hiçbir hassasiyet, kuruluk yaratmadı bende.

  erkek arkadaşım da denedi, onun cildi karma ve t bölgesi gözeneklidir. maske yüzündeyken inceledim ve kuruma esnasında gözeneklerin üstünde pütür pütür bir şeyler gördüm. dolu gözeneklerin içinde birikenler resmen yüzeye çekilmişti. gerçekten takdir ettim.

  sık sık olmasa da derin temizlik ihtiyacı hissettiğimde kullanırım, tavsiye ederim, bittikçe de satın alırım çünkü gayet güzel formüle edilmiş, az ve öz içerikli, efektif, uygun fiyatlı. yerli bir marka olması da cabası. (gizlinot: elimdeki narli versiyon)

  10 nisan 04:17 10 nisan 15:26

  5

  91. Daha nazik ve hassastır diye düşünerek aloe  veralı olan versiyonunu aldım. İritasyon yaşamadım. Haftada 3 kere duştan sonra bazen bölgesel bazen tüm yüzüme uyguluyorum. Bence düzenli kullanımda siyah noktalarda bir azalma etkisi oldu. Fiyatı, ml ve etki bazında oldukça uygun. Bitince tekrar alırım.

  1 nisan 16:16

  5

  90. Tanım: cildi aydınlatan ve aktif sivilcelerin sönmesine yardımcı olan salisilik asitli kil maskesi.

  Narlı olanını Yaklaşık bir buçuk aydır hafta iki kez kullanıyorum. Tanecikli olduğu için yüzüme bastırmadan nazikçe yayıp 15 dakike bekletip yine nazikçe yıkamaya özen gösteriyorum. Yüzden gerçekten çok kolay arınıyor. Cildimi çok güzel geriyor (kuruluk anlamında değil) ve gerçek anlamda sivilceleri kurutup küçültüyor. Tam bir fiyat performans ürünü.

  Çok hassas ve dermatitli ciltlerin kullanmadan önce bir kez daha düşünmesini öneririm. Cildimde dermatitli birkaç ufak nokta var ve bu maskeyi oralara değdirirsem kızartıp iyice tahriş ediyor. 

  1 nisan 11:07

  4

  89. cilt tipim normal (kuruya dönük) , hassas ve sivilyece meyilli. Ben bunu regl olacağım tarihe yakın çeneme ve burnuma yapıyorum , eğer yanaklarımda sivilce var küçük nokta halinde onlara da uyguluyorum. Çenemde çıkabilecek regl ağrılı sivilcelerine cok iyi gelip önden söndürüyor bu konuda cok memnun kalıyorum. yaptıktan sonra küçük havluyu ıslatıp öyle ilk siliyorum (yumusak havlu) . Hemen ardından bephantol krem sürüyorum ve yarım saat sonra tekrar krem sürüyorum.

  regl sivilcesi geçirmesi açısından cok memnunum , üstüne bolca krem de sürdüğüm bende bir sorun olmadı

  1 nisan 09:59


  3

  88. Henüz bir kez propolisli olanını kullandığım ve memnun kaldığım maske. salisilik asit içeriyor ve bu aralar gözeneklerimle uğraşıyorum. haftadan ikiden fazla yapmamak gerek gerçekten kurutucu. benim cildimde bir irritasyona sebebiyet vermedi ama ev arkadaşımın (20 dk beklettiği için de olabilir) alnı ve yanakları bir gece kızarık kaldı.

  1 nisan 09:31

  1

  87. yorumlara göz attım ama bir tek benim cildimde mi tahrişe sebep oldu anlamadım. asla yanından bile geçmeyeceğim bir kil maskesi benim için. hata edip cilt bakımından pek anlamayan birinin tavsiyesi üzerine aldım organik diye, ilk kullanımda gerçekten iyiydi cildimi yumuşacık yaptı ama 2. kullanışımda yüzüme sürdüm ve bir dk bile geçmeden cildimi aşırı derecede kaşındırmaya başladı. o kadar dayanılmaz bir kaşınmaydı ki hemen yüzümü yıkadım hiç bekletmeden. ona rağmen alnım çenem filan kızarmıştı. berbat bi ürün benim için. direkt çöpe attım. ki cildim de öyle hassas ya da alerijk reaksiyonlara yatkın bir cilt hiç değildir. şu ana kadar kullandığım organik olsun olmasın hiçbir ürün cildimi tahriş etmemişti. organik diye içine ne koydular bilmiyorum ama kaşıntıdan duramadım iyi ki bekletmemişim yüzümde, kim bilir ne hale gelirdi cildim. bir daha asla almam ama yine de iyi yorumlara güvenip almak isteyenler olursa cildinin ufak bir bölümünde denesin birkaç kullanım boyunca.

  31 mart 22:32

  5

  86. bime gelen yeni ambalajlı serisini daha çok beğendiğim maske. eski seriden limonlu ve narlıyı kullanmıştım, onlar da güzeldi. fakat yenilerden propolis içeren çeşidi tam bir fiyat performans ürünü. yıkanınca eskiler kadar kızarıklık bırakmıyor, daha kolay arınıyor, ve daha yumuşak bir cilt hissiyatı oluyor. bulursanız denemenizi tavsiye ederim. 

  23 mart 23:42