yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (2)
  • medya (0)

  1. ben de kullandığım ürünleri yazayım, maksat veritabanına katkı olsun.

  not: cildim karma ve hassas, o nedenle hiçbirinin içerisinde kurutucu alkol, mineral yağ, paraben, sülfat yok. serum ve nemlendiriciler yağsız. parfüm içeren de yalnızca temizleme yağı var. üstelik indirimde çok çok uygun fiyatlı hepsi.

  yüz temizleyici

  * (gbkz: simple water boost micellar yüz temizleme jeli) [(link: https://crueltyfree.peta.org/company/simple-unilever/ kaynak)], yorumum -> (no: 1196354)

  * (gbkz: celenes cloudberry yüz yıkama jeli) [(link: http://www.etiksecimler.com/watsonsta-satilan-hayvan-deneysiz-markalar/ kaynak)]

  temizleme yağı

  * (gbkz: isana yüz temizleme yağı) [(link: https://switchlife.blog/cruelty-free/is-isana-cruelty-free/ kaynak)] -> (no: 1206377)

  güneş kremi

  * (gbkz: herbaderm 50+ spf suya dayanıklı güneş kremi) [(link: http://www.etiksecimler.com/watsonsta-satilan-hayvan-deneysiz-markalar/ kaynak)] -> (no: 1203412)

  serum

  * (gbkz: herbaderm saf vitamin c serum) -> (no: 1196348)

  nemlendirici

  * (gbkz: simple water boost jel krem nemlendirici) -> (no: 1196340)

  * (gbkz: simple protect and glow jel nemlendirici) -> (no: 1203084)

  dudak balmı

  * (gbkz: alterra dudak balmı) [(link: http://vegankozmetik.blogspot.com/2014/05/marka-incelemesi-alterra.html kaynak 1)] & [(link: https://marpeta.com/en/brands/alterra kaynak 2)]

  vücut losyonu

  * (gbkz: celenes by sweden cloudberry vücut losyonu kuru/hassas cilt) -> (no: 1206352)

  düzenleme: her bir markanın sonuna cruelty free olduğuna dair kaynak ekledim. isana hayvan deneyleri yapmıyor ve vegan sertifikalı ama kıl fırçalarından ötürü tartışmalı biraz, gri bölgede sayanlar var.

  11 kasım 2020 22:17 11 kasım 2020 23:15

  2. Öncelikle Cildim karmadan yağlıya dönük hassas , siyah nokta, tek tük sivilce ve sivilce lekeleri bulunan bir cilt sıraladığım bütün ürünlerden çok memnunum. 

  Yüz yıkama jeli; celenes cloudberry dry&sensitive skin foaming gel. Kurutmadan iyi temizleyen bereketli bir ürün. Fiyat performans 10/10 

  Tonik; The purest Solutions glycolic acid %5 AHA+BHA. Cildi iyi temizleyip arındırıyor gözeneklerin için dolmasını önlüyor sebum dengesini düzenliyor. 2 haftadır kullanıyorum sivilceleri küçülttüğünü veya siyah noktalara iyi geldiğini henüz gözlemlemedim eğer gözlemlersem editlerim. Fiyat perfomans açısından aktif içerik içerdiği için şimdilik 9/10 . 

  Sivilce, sivilce lekeleri için nemlendirici öncesi losyon; the body shop tea tree night lotion sivilcelerin kızarıklıklarını alıyor aynı zamanda küçültüyor, sivilce lekelerini açıyor ve sabaha daha aydınlık bir cilt sağlıyor. Fiyat performans 8/10 (indirimli hali)

  Nemlendirici ; otacı gül kürü yoğun nemlendirici besleyici yüz ve boyun kremi . Ben gece nemlendirici olarak kullanıyorum. Daha yeni kullanmaya başladığım için ayrıntılı bir yorum yapamayacağım.(Örneğin: sivilce çıkarır mı bilmiyorum duruma göre editlerim) Nemlendirmesi güzel ama kuru ve yağlı ciltlerin beğeneceğini  sanmıyorum kurudan karmaya ve karmadan yağlıya ciltler memnun kalır bence. Paketlemesi güzel içinde hava almaması açısından bir kapak bulunuyor. Yapısı yoğun ama hızlı emiliyor yapış yapış bir hissi yok emildikten sonra mat bir görüntü bırakıyor. Bu ürün aynı zamanda vegan 🌱 ve temiz içerikli(paraben,alkol,parfüm,silikon,mineral yağ içermiyor) o yüzden kesinlikle şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Fiyat performans 9/10.

  Gündüz nemlendiricisi: cosmed day to day ultra nemlendirici besleyici krem. Benim için gündüz nemlendiricisi olarak yeterli. Nemlendirmesi orta ve fazla olmasa da yapış yapış his bırakıyor. Bereketli bir ürün değil ama uygun fiyatlı. 2 aydır kullanıyorum.  Sivilce yapmadı.

   Fiyat performans 7/10.

    El/vücut nemlendiricisi: arko nem hindistan cevizi yağlı olanı indirimde görüp satın aldım. Yoğun yapılı nemlendirmesi orta kokusu kalıcı değil zaten çok belirgin ve güzel bir kokusu yok bana göre. Bu üründe vegan 🌱 bu açıdan daha iyi bir alternatif bulamazsam tercih edebilirim. Öncesinde dalan el ve vücut nemlendiricisini kullanmıştım kokusunu çok seviyordum nemlendirmesi de iyiydi ancak  o markanın deney konusu belirsiz olduğu için almayı bıraktım. Koku açısından o yüzden beklentim yüksek olabilir. İndirimden aldım uygundu bu yüzden fiyat performans 8/10.

  Edit: otacı gül kürü nemlendirici sivilce yaptı ;( 

  13 mart 18:31 20 mart 20:09