yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (143)
  • medya (26)

  1. daha iyi bir çeviri bulamadım "hooded eyes" için.

  kaş civarındaki bölüm, göz kapağı üzerine düşerek bu bölgeyi örttüğü için göz üzerinde far sürülecek alanı daha az olan, bu açıdan şanssız görülen göz yapısıdır bu.

  "yataktan yeni kalkmış ve uyku mahmuru gözler" olarak da anılırlar. Anne Hathaway, Blake Lively, Brigitte Bardot, Carmen Electra, Catherine Zeta-Jones, Dianne Wiest, Drew Barrymore, Elizabeth Hurley, Eva Mendes, Faye Dunaway, Gisele Bündchen, Jaclyn Smith, Jenna Elfman, Lauren Bacall, Leelee Sobieski, Malin Åkerman, Maura Tierney, Melinda Clarke, Milla Jovovich, Nicole Kidman, Reneé Zellweger, Selena Gomez, Selma Blair, Sharon Stone, Taylor Swift, Sienna Miller, Jennifer Lawrence, Hayden Panettiere, Emma Stone, Clemence Poesy, Eva Green, Kirsten Dunst, Claudia Schiffer, Jessica Szohr, Megan Fox, Rosie Huntington-Whiteley, Madonna, Kristen Stewart, Jennifer Lopez, Kristin Kreuk, Jennifer Aniston, Kate Middleton, Veronica Hamel, Julia Stiles, Emily VanCamp, Kristen Dunst gibi birçok ünlü aktris "hooded eyes" ya da "mature (olgun) eyes (gözler)" denen bu göz yapısına sahiptir. (internetten alıntı bir bilgidir, doğruluğu kesin değildir. burada saydığım ünlülerin bazılarının bu düşük göz kapağı sorunu sebebiyle estetik ameliyatı geçirdiği söyleniyor, yeni fotoğraflarında düşük göz kapaklı görünmüyorlarsa sebebi buymuş)

  doğru makyajla çok seksi görünen gözlerdir, (link: http://makeupandbeauty.com/makeup-tips-hooded-eyes/ şu linkte) de doğru makyaj örnekleri anlatılmakta.

  29 mart 2014 01:20 29 mart 2014 01:20

  2. eyelinera hasretlik çeken göz tipidir. hele ki bir de benimki gibi içe doğru gömükse. nasıl özeniyorum böyle koyu siyah liner çekmiş, kirpikler rimelli ve kırmızı bir ruj off anında ifaden değişti. buğulu makyaj mı hah seni küçük aptal ! olmuyor bu tipsiz göz yapıma. belki yüzlerce video izledim. yapmaya çabaladığım o buğuyu sadece gönül gözümle görebiliyorum.

  ah renk renk desen desen paletler. kiminin sırf ambalajı bile al ben diyor (püskivitler,çikolatalar). nasıl da insanın canı çekiyor ama yok olmuyor,yakışmıyor. alsan da evde yatıyor.

  (bkz: göz zevki olsun diye balm jovi palet almak)

  rimel sürmek bile işkence mutlaka göz kapağıma bulaşıyor. bir insan rimelden sonra far sürer mi yahu ? hayır bir de piyasada açık renkli krem far bulmakta sıkıntı. ben henüz o şerefe nail olamadım.

  hem düşük göz kapağına hem içe gömük-küçük gözlere sahipseniz yapabileceğiniz tek şey var. açık renkli far sürüp ,rimelin dibine vurmak. arzuya göre alt kirpik diplerine de kahve-siyah far/kalem ve göz içine tercihen krem tonu göz kalemiyle göz büyütme olayına girişebilirsiniz.

  29 mart 2014 01:48

  3. Benim makyaj yaptıkça farkettiğim iyi uygulama şekilleri şunlar: Üst kirpik diplerine ince koyu renk eyeliner, alt kirpik diplerinin iç kısmına krem rengi göz kalemi (oriflame iyidir), sadece üst kirpik diplerine bol rimel..üstgöz kapağına sedefli açık renk farlar, eğer koyu renk far uygulanmak isteniyorsa bunu kesik uçlu fırça yardımıyla üst göz kapağına kalem şeklinde sürmek, kaşlar da düşükse çok uzun olmaması, uzunsa dış kenarlarından biraz almanız. aydınlatıcıyı kaçlarınızın altına kaşlarınızın dış yarısına sürmeniz.

  30 mart 2014 00:09 ed.30 mart 2014 02:23


  4. sahibi olduğum gözler gerçekten yorgun ve hüzünlü gösteriyor yüzü.

  şu sitelerde tiyolar mevcut:

  http://www.guzelleselim.com/blog/dusuk-goz-makyaji.html

  http://www.uzmantv.com/goz-kapagi-dusuk-olanlar-goz-makyajini-nasil-yapmali

  31 mart 2014 11:06

  5. adeta makyaj yapılmasın diye yaratılmış bir göz yapısıdır kendisi. eyeliner en büyük düşmanlarından biridir çoğunlukla. eğer nasıl sürüleceğini öğrenemez, göz yapını tanıyamaz ya da kabullenemezsen güzelim eyeliner olur sana far! bu göz yapısının felsefesi ''ne süreceksen az az süreceksin kardeşim''dir yani.

  benim için ekstra bir sorun daha var sözlük: ben göz yapımı kabullendim, edebimle azcık makyaj yapıyor mutlu mesut geçiniyorum ama gözüm renkli olduğu için gölgeli farlar, koyu makyajların bende güzel duracağına inanan insanlara laf anlatmaktan çok yoruldum vallahi (bkz: süslü itiraf ) hele de makyözler!! hadi halk bilmiyor anlamıyor, karşiim siz niye anlamıyorsunuz ya gidin eğitimlerinizi bi gözden geçirin aaa!

  evet sinirimi stresimi buraya boşalttığıma göre artık şunu söyleyebilirim ''düşük göz yapıma rağmen kendimi tamamen seviyor ve kabul ediyorum'' (gizlinot: enerji psikoterapisine sevgilerle )

  edit: tüm bu sıkıntılara rağmen, insanlardan övgü alacak şekilde eyeliner sürmeyi öğrenmiş (sonunda!!) biri olarak tüm düşük göz kapaklı süslülere yardımcı olmak benim için bir zevktir efenim, eyeliner düşmanımız olmak zorunda deyıl:p (gizlinot: dipliner ve kulak temizleme çubuğu )

  31 mart 2014 19:40 31 mart 2014 19:44

  6. bende de bunlardan bir çift mevcut. üstelik asimetrik versiyonu. bir göz kapağım resmen diğerinden daha düşük. buyrun burdan yakın.

  2 nisan 2014 22:05

  7. eyelinerın pek yakışmadığını düşündüğüm ve de gözlemlediğim göz kapağı şekli..

  3 nisan 2014 18:38


  8. ana kız muzdarip olduğumuz problem. hele annemin göz çevresi okadar yumuşacık ki far süremiyorum, kalem çekemiyorum. kadına makyaj yapmak ızdırap.... hatta bu uğurda göz kapaklarının sarkan kısmını aldırdı. meğer ne kadar yorgun görünüyormuş, bir gençleşti dinçleşti falan filan. sanırım benim yorgun görüntümün sebeplerinden biri de bu...

  6 haziran 2014 09:10

  9. benim de sahip olduğum makyaj yapmanın sıkıntılı olduğu göz tipi. gölgeli makyajı youtube daki makyaj artisti sanni (kendisi de bu tip göze sahip) sayesinde öğrendim. fakat kuyruklu eyeliner sürmede hala problem yaşıyorum. sanni bu göz tiplerine göre bir kaç video çekmiş, izlemek isteyenler için aşağıda linki bulabilirsiniz.

  http://www.youtube.com/watch?v=x1QIV8Eq41E&list=PLlg8uMUy_RqMOogRsMglRUjfSnef67gR0

  6 haziran 2014 11:28

  10. far fırçaları arasında karıştırma fırçalarını demirbaş etmesi gereken gözlerdir. iyi dağıtılmış ve karıştırılmış far ile çok güzel görüntüler oluşturabilir.

  6 haziran 2014 22:02