yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (110)
  • medya (1)

  1. güzelliğin olmazsa olmazı. spor yapmadan bakımlı olunabileceğine inanmıyorum. nedir efendim, mahallede yürümektir, ebru şallı'yla pilatestir, salona yazılmaktır... bakımlı kadın bunları yapar. vücuduna daha çok oksijen girer. kanı temizlenir. cildi ışıl ışıl olur. yağ yakımı falan da cabası.

  29 ağustos 2013 06:27

  2. 35 yaşına gelip, başkalarınca 7-8 yaş küçük-genç göründüğünüz söyleniyorsa sebebi spordur.

  hanımlar çok önemli. atlamayın, kendinize uygun bir şeklini mutlaka hayatınıza katın.

  uzun boy, ince bel, uzun bacaklar genetiğinizse de(gizlinot: yani şanslı bile olsanız) fındık kadar popo sporun eseridir.

  29 ağustos 2013 07:08

  3. büyük bir türk atasözü vardır, "güzelliğin ön şartlarından biri kilo kontrolüdür. bunun ön şartı da spordur." efendim öncelikli olarak sabah erken kalkma alışkanlığı önemlidir. araba yerine yürüyerek işe gitmek mükemmel olur. yürüyerek işe gitmek hem gün içinde kendimizi hazırladığımız problemlerin kafa içinde yapılandırılmasını sağlar, aynı zamanda bir an evvel strese girerek metabolizmanın hızlanmasını sağlar. metabolizma vücudun kendi içinde yaşadığı tepkimelerin tamamıdır. sadece güzellik için değil, karaciğer yetmezliğinin ortadan kalkması içinde önemlidir yürümek. yürüyerek işe giden insanların başkaca spor yapmasına hem ihtiyaç yoktur, hem yorulurlar yazıktır. işte böyleyken böyle.

  29 ağustos 2013 17:22


  4. başta sağlık daha sonra ise güzellik için önemlidir. fit olmak kadında da erkekte de her zaman dikkat çeker. zayıf olmanın yeterli şartı sağlamadığını hepimiz biliyoruz artık. spor bize zayıflığın yanında sıkı bir vücut da kazandırıyor. tabi diğer taraftan spor yapmaya vakti olmayan insanlar da olabilir, onlara ise önerim ellerinden geldiğince hareketli olmaları. hepimiz arabalarımıza ya da taksilere binip bir yerlere gitmeye alışıyoruz zaman içerisinde ki en büyük hatayı da burada yapıyoruz. 10-15 dakika yürüme mesafesinde olan yerlere bile araçlar ile gidiyoruz.. yapmayalım bunları kendimize dikkat edelim. hem bir süre sonra o hareketliliğin esasında kendimizi ne kadar dinç hissettirdiğini fark edeceğiz.

  29 ağustos 2013 23:27

  5. Hakkını vererek yapanlara imrendiğim, benim asla beceremediğim mutluluk veren hareketler bütünü. Düzenli spor yapmak, düzenli insanların işidir diye düşünerek, kendime haklılık payı cıkarıyorum. Ne de olsa düzensizim.

  30 ağustos 2013 03:11

  6. Hem sağlık hem de vücut alımı açısından her yaşta her türlüsü yapılmalı. İnsanı genç hissettirmekle kalmıyor, bizzat gençleştiriyor. Ancak düzenli kelimesi anahtar kelime. Düzensiz yapılan spor spor değildir. Bence devlet tarafından teşvik edilmeli

  30 ağustos 2013 05:47

  7. istisnaları olsa da; genelde zengin züppe takımının iştigali olduğunu düşünüyorum ben bunun.

  sabahtan akşama kadar çalış çabala, sonra akşam olunca da spora git durumu pek öyle herkesin harcı değil neticede. ama ünlüler, sanatçılar, ekmek elden su gölden sosyetik tiplerin yapacak başka ne işi var ki spor dışında?

  hadi ünlüleri sanatçıları anlıyorum zira adamların işi bu, iyi görünmek onlar için olmazsa olmaz bir şey. ama diğerleri daha çok yapacak bir şeyi olmamaktan bana kalırsa.

  ha; yok mu istisnalar? elbette var. sporcu olmadığı halde son derece disiplinli ve istikrarlı spor yapan orta sınıflar da var. ama onların da bir bölümü sağlık için yapıyorsa bile çoğu sınıf atlamak ya da fiziksel çekiciliği artırmak için yapıyor muhtemelen.

  19 eylül 2013 09:36


  8. zengin züppe takımının denilerek tembelliğe meğillenmemeli. artık her yerde her şekilde spor yapmak mümkün. bu anlamda inanılmaz ama belediyeler bile çalışıyor. illa hillside da üyeliğiniz olmak zorunda değil ki oradakiler de akşamları iş çıkışında gelir genelde.

  spor insanların hayatında olmalı. evde bir kuşum var ve kafesinden çıkmadığı zamanlarda kafesin içinde bir aşağı bir yukarı hareket ediyor. çünkü kan dolaşımını sağlaması gerek. bizse insanlar olarak doğal olan herşeyimizi unutmuş durumdayız.

  zaman problemi çıkaranlara gayet işçi olarak çalışan teyzemin gece 1'de de olsa (gbkz: ebru şallı) dvd si izlemeden yatmadığını söylemeliyim. bundan önce de kadınlar birlikte toplu olarak dışarıda koşuyorlar.

  23 eylül 2013 18:50

  9. işi güzel ve çekici olmayı gerektirmeyen, bol boş vakti olmayanlar bunu bir lüks olarak görüyor.

  çok çok çok yanlış.

  şöyle bi insanlık tarihine bakacak olursak yerleşik hayata kadar insanların çok yüksek fiziksel aktivitesi olduğunu görürüz. yerleşik hayata geçtikten sonra da bu durum çoğu insan için devam etmiştir. yan yatarak uzanıp üzüm yiyen zengin romalı olmadığınız sürece, aşağı yukarı da durum budur.

  bunun bize anlattığı çok basit bir şey var: biyolojimiz hareket etmek üzerine kurulu. 10 dakika evden durağa yürüdün, otobüste ayakta durdun... bu değil maalesef.

  biyolojimizin bu harekete bağlı olması modumuzun, hormonlarımızın, sağlığımızın, güzelliğimizin buna bağlı olduğunu gösteriyor. sağlık sadece yüksek tansiyon, şeker değil. sağlık kas oranı, yaşam kalitesi.

  (gbkz: youtube)'tan doğru düzgün egzersiz kanallarını takip ederek bile evinizde spor yapabilirsiniz. yeter ki isteyin.

  kıçınızı bi kaldırın, azıcık deneyin. yemin ediyorum değecek.

  ..... söz ben de kıçımı kaldıracağım. bu yaşta sırt ağrısı hiç hoş değil :/

  23 eylül 2013 19:20

  10. kesinlikle zengin işi olmayan aktivite. mümkünse yakında bulunan ve duşları temiz olan bir spor salonu seçin ve haftada bir gün özel ders bir gün de kendi başınıza çalışın. değişimi 2 ayda göreceksiniz. haaaa bir de homini gırtlak yemeyin.

  23 eylül 2013 20:23