yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (33)
  • oylar (33)
  • medya (2)
  4

  1. Bu kremi bir haftadır kullanıyorum. Dermoeczanem.com dan 30-40lira arası bir fiyata aldım. Sosyaleczacı tavsiyesi ile siyah noktalar için  aldım ve geceleri yatmadan temizlenmiş cildimde sadece burnumun üstüne sürüyorum. Ürün ambalajı minik 30ml galiba ama benim gibi tek bir bölgeye kullanırsanız aşırı bereketli. Her gece bir damla etmiyor kullandığım krem miktarı. Bu kremi gün ışığında kullanmamanız gerekiyor leke yapmasın diye(adı üstünde tabi gece kremi). Ben kullandığım ikinci günden beri siyah noktalarda azalma görüyorum. İlk gün bir açığa çıktılar o gün peeling yaptım o günden bu yana da oldukça azaldı hatta burnumda tertemiz siyah noktasız duran küçük 1cmlik bir alan bile var ki ergenliğimden beri temiz bir burun görmemiştim. Kalıcı olarak siyah nokta sorunumu çözmez ama kullanıldığı sürece siyah noktaları temizler fiyat/performans olarak ben ürünü yeterli buldum. En azından denemek için bir şans verilip alınabilir. 

  14 aralık 2019 00:52

  5

  2. Burnumdaki siyah noktalar için bir süredir kullanıyorum. Haftada 3-4 gün uyguluyorum. Gece yatmadan önce minicik bir damlayı burnuma sürüyorum. Burda da yazıldığı gibi ilk günlerde meydana çıktı noktalar. Yüz temizleme cihazı ile yıkadım ve temizlendi. Açıkçası gözle görülür bir fark oluyor kullandığım günlerde. Düzenli kullanım bu açıdan önemli. Ha siyah noktalar temizlenince gözenekler “ben buradayım” diyor ona bir çözüm bulamadım henüz. Yaza kadar kullanıp muhtemelen yazın ara veririm fakat ürünü beğendim. Kış dönemi tekrar kullanmaya devam ederim. Bu arada 30 ml 40 lira. Sadece burnumda kullanacağımı düşünürsem uzun bir süre yeter bana diye düşünüyorum. 

  22 şubat 2020 01:40

  3. siyah noktaların tamamen geçmesini sağlamıyor yani övüldüğü kadar olmadığını düşünüyorum.

  22 mart 2020 16:48


  5

  4. henüz 2-3 haftadır kullanıyorum, şimdiden yazmak istedim çünkü burayı sık sık güncelleneceğim.

  (link: https://www.suslusozluk.com/dermoskin-ac-gun-gündüz-kremi?i=1138827 şu) girdimde gündüz kremini yorumlamıştım. gece kremi gündüz kreminden daha yoğun. yüzde hemen emilmiyor. gündüz kremi hemen emildiği için masaj yapamadığımı yazmıştım, bunda öyle olmuyor. o yüzden ben bunu daha çok sevdim. içeriği de tabii ki gece sürüldüğü için(gizlinot: güneşin zararlarından uzak kalacağından ) daha zengin. bu da aynı şekilde kokusuz/parfümsüz, ilaç gibi bir kokusu var sadece. siyah noktalarımda ve kapalı komedonlarımda ciddi bir azalma var. sivilceye sebep olmadı. hatta kullanmaya başladığımdan beri hiç sivilcem çıkmadı, oysa çenemde pek eksik olmazdı ağrılı, uçsuz, kistik sivilceler. kısacası çok memnunum. keşke gramajı daha yüksek olsaydı diyorum. neyse ki fiyatı bha içerikli diğer kremlere göre epey uygun. ben indirimle trendyol'dan 35₺ gibi bir fiyata aldım.

  edit: kremi bitirmek üzereyim. tüm gözeneklerimdeki doluluğu cilt yüzeyine taşıdığını fark ettim. dolayısıyla gözeneklerimi, siyah noktalarımı hafif hafif sıkarak temizleyebildim, normalde ne kadar sıkarsam sıkayım hiçbir şey çıkmazdı. burnum özellikle o çilek görünümünden kurtuldu. aynı şey deri altında çıkan kistik sivilceler için de geçerli. ergenliğimden beri tüm sivilcelerim bu formda çıkarken ve geçmesi 7 günü bulurken, bu kremi kullanmaya başladığımdan beri çıkan tek tük sivilcelerim yüzeyde çıkan ve bir-iki günde iyileşen sivilcelerdendi. tekrar almayı düşünüyorum.

  19 nisan 2020 18:03 16 ekim 2020 13:16

  3

  5. tanım: takas yolu ile elime geçen bu yüzden fiyat bilgisini internet üzerinden araştırarak elde ettiğim (yaklaşık 35-45 tl); sivilcelere ve siyah noktalara iyi geldiği söylenen; renklendirici, paraben, parafin, sls, sles ve parfüm içermeyen (zaten bu sebeple biraz yoğun bir sinek ilacı gibi kokan) yerli üretim bir cilt bakım kremidir.

  olumlu özellikleri: bu satış fiyatıyla piyasada bulunan yerli üretim olup bu kadar temiz içeriğe sahip olan çok az krem bulunduğu için öncelikle takdir ve teşekkürlerimi markaya iletmek isterim. gerçekten de siyah noktaları oldukça yüzeye çıkartan; hassas bir kimyasal peeling yapan ve sonrasında güneş kremi kullanılarak düzenli bir rutin oluşturulduğunda işe yarayabilecek kadar güzel bir ürün.

  olumsuz özellikleri: yukarıda yazmış olduğum bütün olumlu özelliklerini geçersiz kılacak tek bir olumsuz özelliği var ki bence ürünü satın alıp almama kararınızda etkili olması gereken tek özelliği de budur: cildiniz halihazırda yatkın ise koşulsuz şartsız tek başına güçlü bir şekilde fungal akneyi (tıbbi ismiyle malassezia folliculitis) tetikliyor! bu olumsuz özelliğini ürünü düzenli olarak tüm yüzümde kullandıktan sonra burun ve çene bölgemde çıkmaya başlayan kızarıklıklar sayesinde fark ettim ve bu ürünü daha önce kullanmış olan iki arkadaşım yoluyla da bu olumsuz özelliğini doğruladım. O yüzden fungal akneye meyilli bir cildiniz varsa bu üründen direkt uzak durmanızı tavsiye ederim. Fungal akneniz yok ise de ürünü satın alım kararınızı etkileyecek tek şey ilaç gibi hatta sinek ilacı gibi yoğun bir kokusu olmasıdır ki bence bu siyah noktaları yok etme konusunda göstermiş olduğu performans için katlanılamayacak kadar kötü bir özellik değil.

  sonuç olarak ben bu ürünü fungal akneyi tetiklediği için tüm yüzümde kullanmayı bıraktım ve sadece siyah noktalarımın yoğun olduğu burun üstümde aralıklı olarak kullanmaya devam ediyorum. siyah nokta problemimi ciddi manada azaltan bir ürün olduğu için sonradan sadece burun üstümde kullanmak üzere satın alır mıyım bilememekle birlikte; olumsuz özelliklerini göz önünde bulundurarak sizlere tavsiye etmekten çekinmeyeceğim kadar da temiz içerikli ve etkili bir ürün olduğunu düşünüyorum.

  11 mayıs 2020 13:49

  3

  6. burun bölgemde ergenliğe girdiğim ilk günden itibaren gözenek problemim mevcut. ayrıca siyah noktalarım da var ve maalesef, "cart" diye sıkılan, rahatça ele gelen tarzda değil. oldukça sinsi ve derinlerde konuşlanıyorlar. makyajsız olduğum bir zaman burnumun dibine girerek gün ışığında seçilebilir seviyedeler. ama bu orada oldukları gerçeğini değiştirmiyor:)

  çok baskı uygulayarak sıktığımda çok minik yağ filamentlerini görebiliyorum. şu ana kadar, bir çok farklı asit içeren tonik, esans vb. kullandım. doğal olarak , çok uzun vadede de olsa bu tip asitlerin (özellikle salisilik asit) bu yağ filamentlerin yapısına girip onları çözmesini; bu sayede siyah noktalarımın azalıyor olmasını bekledim. beklentim gerçekleşmedi.

  bu kremi yaklaşık bir yıldır geceleri burun çevreme kullanıyorum. sosyaleczacı'nın tavsiyesiyle araştırıp; içeriğini bölgesel kullanıma uygun bulup 38 lira gibi bir fiyata almıştım. içeriğinde aşina olduğumuz hümektanlar (gliserin, panthenol gibi) ve tabii ki başrol salisilik asit mevcut. her ne kadar irritan da olsa alt sıralarda bir takım narenciye özleri (ne gerek vardı) de bulunmakta. diyorsunuz ki, "heh ,tamam işte bu fazla yormadan tatlı tatlı yağları parçalar" lakin öyle olmadı bende. yağlı bir cildi adam etmek, kuru bir cildi nemli hale getirmekten daha fazla sabır istiyor. bunun bilincinde olarak çok düzenli bir şekilde kullandığım bu üründen ben istediğim verimi alamadım maalesef. öyle ki, artı bir etki olmadığı gibi, eksi bir etki de olmadı. tamamen nötr.

  dermoskini genel anlamda severim, gayet efektif içerikleri çok uygun fiyatlara tüketiciye ulaştırmaya gayret eden bir marka. arbutin serisi gibi denemek istediğim daha bir kaç ürünü var. fakat muhtemelen içeriğindeki salisilik asidin etkinliğinin benim inatçı siyah noktalarımda yetersiz kalması sebebiyle bir daha alabileceğim bir ürün olmadı bu ne yazık ki. hatta daha somut faydalar gördüğüm ürünler olmuştu. siyah noktalarımda azalmayı zamana yayarak, kısmen kalıcı bir şekilde gerçekleştirecek; "yormayan" bir ürün arayışıma devam etmekteyim, şimdilerde yeni bir ürün keşfettim yine siyah&beyaz noktaları hedef alan. içeriğine, fiyatına (çok uygun) baktığımda bayağı bir "underrated" kaldığını düşündüm hatta. onu da denedikten sonra yorumlarımı aktaracağım.

  12 mayıs 2020 15:20 12 mayıs 2020 15:22

  7. cildimde sivilce problemim yok, sadece burnum ve çevresinde aşırı siyah nokta problemim var ve internette bi' süre araştırma yaparak dermoskin acnegun serisini buldum. şuan yüz yıkama jeli, toniği ve gece kremini kullanıyorum. Henüz pek bir fark göremedim aksine burnum sanki biraz daha fazla yağlanıyor gibi geliyor.

  Toniğin kokusu felaket bu arada, sürdüğümde gözlerim yanıyor dezenfektan gibi.

  20 mayıs 2020 16:22


  2

  8. İki aydır geceleri yüzümü yıkadıktan sonra 1 gece ara vererek düzenli şekilde  kullandığım gece kremi. Burada ve sosyal eczacının sayfasında okuduğum yorumlara güvenerek almıştım. Benim burnumdaki siyah noktalara hiçbir faydası olmadı maalesef hepsi yerinde duruyor.İzler üzerinde de etkisini göremedim.Tek olumlu yanı cildimde herhangi bir iritasyona sebep olmadı.Yeni sivilce,komedon oluşturmadı. Fayda görmediğim için bir daha satın almam.

  24 mayıs 2020 01:51

  9. Burnumun üzerinde ki siyah nokta sandığım ama aslında yağ flamenti olduğunu öğrendiğim küçük noktalar için aldığım ürün. Yağ flamenti özellikle yüzümüzdeki yağ ve ter noktalarının dolmasıyla oluşan görüntüymüş. Yani aslında doğal bir oluşummuş (bireczacıbloğu sayfasından öğrendiğim kadarıyla). bu ürün kullanıldığında görüntüsü bir miktar geçiyor fakat tamamen geçmiyor. 

  24 mayıs 2020 02:11

  1

  10. Bu ürünle birinci ayımız bitti. Sosyaleczacı’nın İnstagram postunda görüp almıştım kendisini. Karma ciltliyim herhangi bir sivilce problemim yok fakat ergenlik döneminden beri yoğun siyah nokta sorunum var.

  Şöyle bir tuhaflık var ki, Bu ürün benim yüzüme hiçbir şey yapmadı. ne kötü bir etkisini gördüm ne de iyi. Sanki  her gece burnuma çeneme su sürmüşüm gibi. Parol ilacıyla ilgili hep espriler vardır ya, dua etsem daha etkili diye. bu ürünün bende yarattığı his artık  tam olarak bu. 

  Çok büyük Ümitlerle alınmaması gereken bir ürün. 

  24 mayıs 2020 02:33