yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (39)
  • oylar (41)
  • medya (3)

  1. herbaderm markasının 'superserum' serisinin c vitaminli ürünü.

  bugün gratiste denk geldim ve rutinimde eksik olan içerik c vitamini olduğu için, fiyatı da çok uygun olunca denemek için satın aldım.

  sadece iki içerikten oluşuyor; propanediol ve ascorbik acid. propanediol bildiğim kadarıyla kozmetiklerde sıkça kullanılan ancak hassas ciltlerde tahriş edici olabilen bir madde. ben daha önce bu içerikle ilgili kendimde gözlem yapma fırsatım olmadı.

  ürünle ilgili deneyimlerimi güncelleyeceğim

  ilk 10 gün editi: 10 gündür her sabah güneş kremimin altına uyguluyorum. 3-4 damla kullanıyorum, yağlı bir dokusu var, cildim de yağlı ancak kolay emiliyor ve ardında kadifemsi bir doku bırakıyor. sivilce ve komedon sorunu yaratmadı. cildimde duru ve aydınlık bir görünüm yarattığını söyleyebilirim. wishtrend c serumla oranları aynı değil elbette ancak onu da kullanmış biri olarak kıyaslarsam indirimde bu serumun düştüğü fiyatları düşününce daha mantıklı bir seçenek açıkçası. uzun vadede yeniden güncelleyeceğim

  Ürün bittikten sonra; 8 ay kullanmışım, her sabah kullandığımı düşünürsek 30 ml bir serum için iyi bir süre. bu 8 aylık süreçte bir ara çenemde (gizlinot: başka bir sebepten) oluşan birkaç siyah noktayı sıkmam sonucu oluşan kırmızı lekelere çok iyi geldiğini fark ettim. izlerin yerleştiği ve çook uzun sürede anca geçtiği bir cilde sahibim bu nedenle aradaki farkı çok rahat anlayabildim. onun haricinde 8 ay sonucunda kalıcı bir etki, öncesi-sonrası değişimi var mı? derseniz; hayır yok. kullandığım süreçte cildim aydınlansın, yeni lekeler oluşursa hemen geçirsin derseniz alabilirsiniz. Ama ben bir süre bu serumu almayı düşünmüyorum, yağlı cilde sahip biri olarak şişenin sonlarına doğru o yağlı kıvamından çok sıkıldığımı fark ettim. yüzümü yıkadıktan sonra sanki cildimi yeniden kirlendiriyormuşum gibi bir his vermeye başladı. zor bitirdim diyebilirim.

  ilgili medya:
  1
  21 aralık 2019 17:35 10 ağustos 2020 16:38

  3

  2. İndirimde düştüğü fiyatı görünce, çok da araştırıp etmeden aldığım serum kendisi. İçeriğinde gereksiz, fazla bir şey olmadığını düşünüyorum çünkü yalnızca propandiol ve askorbik asit içeriyor (%10 oranında ki bence başlangıçta da cildinizi çok rahatsız edecek bir oran değil)

  Öncelikle cildim yağlıya dönük karma, yanaklarım nadiren de olsa kuruyup dökülebiliyor fakat genellikle yağlı.

  Serumu bir aydır düzenli olarak (Başlangıçta üç günde bir, artık neredeyse her gün kullanıyorum) akşam rutinimde, çift aşamalı temizlik sonrasında kullanıyorum. Yapısının yağ gibi olmasına ve benim cildimin oldukça yağlı olmasına rağmen bir dakika içinde tamamen emiliyor ve ben üzerine nemlendiricimi uyguluyorum.

  Son zamanlarda cilt pürüzlerine inanılmaz iyi geldiğini ve cilt dokusunu inanılmaz düzelttiğini fark ediyorum. Düzenli kullanımda benim cildime çok iyi geldi. Fiyat performans açısından ben beğendim, daha yüksek oranda c vitamini içeren bir ürüne geçmezsem (By Wishtrend'in %21.5 serumu) tekrar alacağım bir ürün olurdu :)

  2 mayıs 2020 17:02

  3. herbaderm bu serum serisini çıkardığında çok heyecanlıydım. oh sonunda uygun fiyata serum alabileceğiz dedim ancak sonuç hüsran. saf c vitamin serumuna aslında beğenmedim diyemem. yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. kızarıklığa, akneye neden olmadı ama bir fark yaratmadı. leke serumunu ise 2 kere kullanmak yüzümü mahvetmek için yetti. hem c vitamini serumu hem de leke serumu çok yağlı bir his bırakıyor. akneye eğilimli ciltleri rahatsız edebilir. bu seri bendeki hakkını kaybetti maalesef.

  10 mayıs 2020 15:55


  4

  4. Daha öncesinde Klairs - Freshly Juiced Vitamin C Serum'u kullanıyordum. Sonlarına geldiğimde gratiste herbaderm'in c vitamini serumu ile karşılaştım. içeriği çok basit ve c vitamini oranı %10 olduğundan aldım. yüzde elli indirimde 30 tl gibi bir fiyata gelmişti. Klairs'i ise geçen yıl 152 tlye almıştım.

  C vitamini serumu düzenli kullanım gerektiren bir serum, değilse pek bir etki göremiyorsunuz. ben neredeyse her sabah rutinimde güneş kremi altına sürüyorum. c vitamini aynı zamanda antioksidan olduğundan güneşin zararlı etkilerinden de koruyor. Ancak cildiniz çok hassassa ve güneş lekelerine müsaitse güneşli günlerde sabah sürmenizi tavsiye etmem.

  gözlemlediğime göre herbaderm'in, klairs'e göre yapısı daha ince, bu nedenle daha az yağlı his bırakıyor. ancak genel olarak c vitamini serumlarının yapısı bu şekilde biraz yoğun, herbaderm'inkini de pek yadırgamadım bu yüzden. hatta dediğim gibi biraz daha akışkan diğerine göre, ciltte kolay emiliyor. düzenli kullanımda klairs'e göre daha fazla etkisini gördüm, sanırım klairs'in c vitamini oranı %5 olduğu için, herbaderm daha etkili oldu.

  cilt lekelerimde ciddi açılma görüyorum ve cildim daha aydınlık bir durumda şu an, ciddi bir farklılık var. normalde sivilceleri oynadığımdan cildim lekelidir. ancak sivilce lekelerini en hızlı söndüren bu serum oldu. bence fiyat performans açısından başarılı bir ürün. gece rutininde de kullandığım günlerde, genellikle üzerine e vitamini kapsüllerinden sürüyorum, yağ formunda olanlardan, c vitamininin etkisini arttırdığı söyleniyor. tam emin olmamakla birlikte sabah çok aydınlık ve leke görünümü azalmış bir ciltle uyanıyorum. genel olarak ben bu üründen memnun kaldım, bana kalırsa yeni başlayanlar için c vitamini oranı çok yüksek değil, sıkıntı olmaz ancak cildi çok hassas olanların cildinde tahrişe neden olabileceğini düşünüyorum.

  4 haziran 2020 15:04 4 haziran 2020 15:08

  5. edit: tekrardan denemeye karar verdikten sonra üç hafta kadar düzenli kullandım sabahları ve sonuç iyi! komedon sorunum tekrarlamadı, dolayısıyla güvenerek kullanmaya devam edeceğim. lekelerim aniden yok olmadı, ama hafiflemesine yardımcı olduğunu düşünüyorum.

  eski hali:

  fiyat-performans açısından başta beni çok heyecanlandırsa da, sonrasında biraz hevesimi kıran serum. cildim kuruya dönük karma ama çene bölgemde sivilce çıkıyor arada sırada ve o bölgede biraz kapalı komedon artışına sebep oldu gibi geldi. aslında yine aynı bölgedeki kırmızı sivilce izlerine iyi geldiğini düşünmüştüm bir-iki hafta boyu kullanıp, ama komedonlarda bir artış olunca bıraktım.

  ancak aslında propanediol'ün komedon skoru çok düşük, dolayısıyla tekrardan kullanmaya başlayacağım. şimdilik temkinli davranıp sabahları güneş kreminin altına sürüyorum. duruma göre burayı tekrar düzenlerim.

  11 haziran 2020 16:54 17 temmuz 2020 15:30

  6. şimdiye kadar kullandığım ürünlerden etkisini en gözle görülür şekilde aldığım ürün.

  hazır evde oturuyorken birden fazla karman çorman ürün kullanmak yerine tek tek kullanıp etkilerine bakmaya karar verdim.

  on gündür kullanıyorum bunu. kullanmaya başlarken hadi bi foto çekeyim bakalım nolcak dedim buugün çektiğim fotoğraflara bakıp göğe doğru mucizeeee diye haykırdım. kutusunda sabah akşam iki defa kullanın yazıyor ama bi yandan da gün ışığına maruz bırakmayın falan dediği için ben sadece geceleri kullandım yatmadan önce. yine tam ışığı söndürürken kullandım ki ışığa maruz kalmasın açıkçası gün ışı mı yoksa herhangi bi ışık mı c vitamininin bozunmasına sebep oluyor bilmiyorum.

  on gündür arada bir sürdüğüm nemlendirici dışında bir ürün kullanmadım o yüzden bu değişimin serumdan kaynaklandığına kendim adına eminim. alabilirsem belki bu markanın leke serumunu da denicem c vitamini bitince bakalım leke açmada da bu kadar etkili mi. foti eklemeye çalışıcam medyaya.

  ilgili medya:
  1
  16 haziran 2020 19:44

  1

  7. büyük hevesle aldığım fakat hiçbir beklentimi karşılamamış olan ürün ne yazık ki. öncelikle cildim çok hassas değildir, yağlı ya da kuru da diyemeyeceğim normal bi cildim var. serumu ilk kullandığım gün cildimde inanılma yanma hissiyle birlikte kıpkırmızı bir görüntü oluştu. öyle ki o gece ne yapacağımı bilemeyip aşırı panik olmuştum. sanırım cildim c vitaminine alışık olmadığı içindi. tekrar şans vermeyi düşünüp denediğimde ise bu sefer uzun vadede yüzümde pütürlükler oluşturduğunu farkettim ve hemen bıraktım. sosyal medyadan gördüğüm kadarıyla bu ürünün seveni de çok sevmeyeni de, denemeye değer bir ürün olduğunu düşünmüyorum.

  16 haziran 2020 22:59


  8. %10 l askorbik asit içeren serum. Zaten bu c vitamini serumlarının etkili olabilmesi için en az %8 oran gerekiyor. Bu ürün de yeni başlayanlar ve rutininde asitler de olanlar için ideal. Amber şişede damlalıklı ambalajda sunuluyor. 3 4 damla yüz için yeterli olacaktır. İlk başta üzerinde de yazdığı gibi yağlı bir his bırakıyor ama emiliyor içiniz rahat olsun. Ben bu ürünü gündüz de kullanıyorum benim cildim alışık ama üzerine mutlaka güneş koruyucu sürün. C vitaminin etkilerine baktığımızda ciltte aydınlanma, ışıltı, lekelerde açılma ve yaşlanma karşıtı görünüyor. Bu üründen yaşlanma karşıtı verim alınacağını sanmıyorum ama cilde 1 haftalık kullanımda bile sağlıklı bir ışıltı verdiği gerçek.

  24 haziran 2020 16:05

  5

  9. Sözlükte indirimleri duyurma başlığında gördüğüm, yine beni masrafa sokacaklar deyip gratis indiriminden aldığım serum. Allah sizlerden razı olsun diyorum. (gizlinot: Swh) %10 c vitamini içeren saf vitamin serumu. Koyu renk sisede damlalikli olarak satiliyor. Daha önce klairs c vitamini kullanmıştım kıyaslayabildigim tek c vitamini ürünü o. Klairs serum, bu seruma gore daha yoğun,cildin emmesi, dağıtması çok zordu. Bu serum biraz daha akışkan, sürerken çok zorlanmıyorum ve hemen emiliyor. Elime 3-4 damla damlatiyorum, elimde ve yüzümde sıcaklık hissi oluşturuyor, masaj yaparak yediriyorum ve o sicaklik hissi hemen geçiyor. Yumuşacık, parlak bir his bırakıyor. Sabahları uyandığımda ışıl ışıl bir görüntü oluyor,yağlı his bırakmıyor. Güneş lekesine çok yatkın bir cildim olduğu icin gündüz kullanmaya cesaret edemedim henüz. O sebeple geceleri kullanıyorum. haftada 4 kez de c vitamini serumu ardından klairs e vitamini uyku maskesini kullanıyorum etkisi çok daha iyi oluyor. Şu an cildimde leke yada sivilce olmadığı icin bu etkilerini gözlemleyemedim. Ama c vitamini kullanmak istediğim için, cildimi daha aydınlık, parlak,daha pürüzsüz görmek istediğim için satın almıştım. Buzdolabinda muhafaza ediyorum, kokusu biraz degisik, sanki demir kokusu aliyorum ama c vitaminlerinin kendisine has bir kokusu var. Çok memnun kaldım. Iyiki alıp denemişim dediğim bir ürün oldu. Indirimli fiyatı 40 tl idi sanırım. Tam bir fiyat performans ürünü. Daha yuksek oranda c vitaminine ihtiyaç duymadigim sürece indirimde muhakkak alırım.

  Edit:imlâ.

  ilgili medya:
  1
  20 temmuz 2020 00:12 20 temmuz 2020 00:16

  10. Dermaroller ile kullanılmamasını tavsiye ettiğim ürün.

  İşlem sonrası sürdüğümde cildimi inanılmaz yaktı ve anormal derecede kızarttı.Benim cildim hassastır ama annemde de aynı etkiye neden oldu.Daha önce aynı şekilde %10 içeriğe sahip başka markaya ait c vitamini serumu kullandığımda böyle bir etkisi olmamıştı.

  Görece daha uygun fiyatlı olduğu için denemek istemiştim,artık yatmadan önce cildime normal bir şekilde uygulamayı düşünüyorum.Çok etkili bir ürünmüş gibi gelmedi bana uzun süreli kullanımda etkisi olacağını sanmıyorum o yüzden bitene kadar kullanırım ve tekrar almam.

  11 ağustos 2020 22:45