sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (7)
 • oylar (1)
 • medya (1)

1. dermoskinin akneli ciltler için ürettiği yüz yıkama jeli,benim de bir aydır doktor önerisiyle kullandığım jeldir aynı zamanda.

kutusunu attığım için tam içerik listesini bulamıyorum şu an,ama %2 salisilik asit içeriyor ayrıca renklendirici,paraben,parafin,sls,silikon ve parfüm içermiyor. zaten tam olarak şeffaf kokusuz bir jel. kutusu çok sert olduğu için ayrıca pompalı olmadığı için kullanımı biraz zor.

gözenekleri temizleyerek akne ve komedon oluşumunu engellemeyi ve yağ dengesini sağlamayı vadediyor. benim gördüğüm etkisi ise cildimdeki akne lekelerini,kızarıklıkları hafifletmiş olması.temizlemesi güzel,verdiği temizlik hissini seviyorum ama cildimi çok kurutuyor.özellikle ilk başladığımda cildim geriliyordu resmen,mutlaka nemlendirici kullanmak gerekiyor bunun arkasından. yani yağ dengesini sağlamak gibi bi etkisini göremedim ben,aksine önce kurutup sonra aşırı yağlanmaya neden olabiliyor. akne ve komedon oluşumunu engelleme etkisini fark edemedim,çünkü eşzamanlı olarak antibiyotik tedavisine başladığımdan zaten aktif akne sayım azalmıştı. ama en en sevdiğim yanı renk bozukluklarımı toparlaması oldu,sırf bu yüzden devam ediyorum hala.

fiyatı da uygun,200 ml'lik bir kutusunu 36 liraya almıştım zaten az bir miktarı tüm yüze yettiği için uzun süre gidecek bir ürün.

ukte (yazar: karmacilt) :)

20 şubat 2016 15:43

2. 1 hafta gibi bir dönemde kullanmak zorunda kaldığım jeldir.

zorunda kalmak diyorum çünkü teyzeme kalmaya gittiğimde, yanımda yüzümü her zaman yıkadığım bitkisel sabunu götürmeyi unutmuşum. o yağı da temizlemek gerekiyor sonuçta, kuzenim bunu verdi, o kullanıyormuş. en başta hiç bir etki yaratmadı, sonra birden çenem kistik sivilcelerle dolmaya başladı. normalde de sivilceli bir insanım, çenemde 4 tane kocaman kistik sivilceyle gezerim. ama boyna doğru 7 tane de çıkmaz ki be arkadaş.

sonra internetten biraz araştırdım ve olayı oymuş aslında, önce içerideki bütün iltihap ve sivilceyi dışarı atıp, daha sonra tedavisine başlıyormuş. kullananlar falan tamamen geçirdiğini söylüyor, çok memnun.

e iyi güzel acnegun'cığım ama, sokağa nasıl çıkacağız?

20 şubat 2016 16:14

3. Geçen sene eylül ayında dermatolog tavsiyesiyle kullanmaya başladım. Karmadan yağlıya dönük bir cildim var. Oldukça bereketli bir ürün hala bitmedi. Kullanmaya başladığımda yüzün baya yağlıydı ve ilk günlerde yüzümü o kadar kuruttu ve acıttı ki kuru ciltli annemin kremlerini suratıma boca etmiştim.(gizlinot: Bu olaydan sonra günde iki kere yerine bir kere kullanmaya başladım) Sivilce kusturucu etkisini bende gözlemledim ama aşırı kurutan bir jel. Özellikle yanaklarımı kupkuru yapıp pul pul döktürecek kadar kuruttu. Bittiğinde yoluma (bkz: avene cleanance gel) ile devam edeceğim.

16 haziran 2017 22:55

4. cilt bakım rutinime eklediğim yeni yüz yıkama jelidir kendisi. bir haftadır gece yatmadan evvel toniğiyle birlikte kullanıyorum kendisini.

ilk baştaki sivilce kusturma etkisini yaşıyorum, özellikle regl dönemimin yaklaştığı düşünülürse beklediğimden daha şiddetli bir şekilde minik minik sivilceler var. ama daha önce çıkardığım sivilcelerden daha büyük olmadığı sürece problem yok.

temizleme etkisi avene cleanance gel ile hemen hemen benziyor (belki bir tık avene daha iyi olabilir), çok köpürmüyor. ama yine avene'le kıyaslandığında temizlik hissi dermoskin'in daha güçlü.

kokusu ise ilaç gibi kokuyor ama çok rahatsız edici değil.

uzun bir süre kullanmaya devam edeceğim, 2-3 şişe bitirince editleyeceğim.

edit: bu ürünün toniğini bitirince jeli tek başına kullanmak zorunda kaldım. ama bu ürünü hayatta toniği olmadan kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. aşırı yağlı cildim olduğu halde öyle bir kuruttu ki kullandığım nemlendirici bile yetersiz geldi, tek başına resmen cildimi çöl etti ama buna rağmen yüzümdeki sivilce kusma etkisini hiç azaltmadı. aynı serinin toniğiyle kullanmaya devam edeceğim, bu ay ikinci şişeye başlıyorum. umarım kusma etkisinin azaldığını görürüm de rutinime bu ürünle devam ederim.

edit 2: ikinci şişeyi yarılamadan bıraktım bu yüz yıkama jelini. aktif sivilce problemim hangi temizleyiciyi kullansam da zaten devam ediyor da cildimi ciddi derecede kuruttu. tamam aşırı yağlı ciltli olduğum için kuruluk bir miktar eder de kullandığım nemlendiricilerinde etkisiz eleman haline getirmesi hiç hoş değildi. bioderma sensibio ile yoluma devam ediyorum.

4 şubat 2018 18:24 30 temmuz 2018 23:45

5. Dermatolog önerisiyle kullandığım ve daha sonrasında burun kenarlarından başlayıp ağız kenarlarına oradan da çeneme kadar olan bölgede seboreik dermatite sebep olmuş yüz yıkama jelidir kendisi. Siyah noktalarım dursaydı da - ki hala duruyor- bu kadar kötü birşeyle karşı karşıya kalmasaydım dedirtmiştir.

28 şubat 2018 16:08

6. sana laflar hazırladım acnegun. çünkü bu yüzümü 2. yakışın. almayı düşünüyorsanız önerim: hassas ciltliyseniz koşarak kaçın.

ilk olarak benzalin jel ile sivilce tedavisi görürken kullandım bu ürünü. tüm yüzümü kabartıp kızarttı. kaşıntılar ve zımpara gibi bir cilt de bonusu. sert bir yıkama jeli, yüzü soyuyor. benzalin jel de bu işi yaptığından cildime ağır geldi. tabi hemen bıraktım ve unuttum bu ürünü.

bu olayın üzerinden baya bir geçti ve asla kullanmadım. ta ki iki gün önceye kadar. bu aralar yanaklarımda hayatımdaki en kötü sivilceler oluştu, ki bayadır sivilce çıkaran geçiren bir insanım. artık o klasik yara görüntüsü oluştu resmen. ben de yıkama jelim bitti diye kullanayım dedim ve bingo! o yara görüntüsü iki günde gitti ve çoğunu söndürdü. 1 haftaya gidecek gibi duruyor.

ama bugün ağız çevremin komple kabarıp kızarmakla kararmak arası bir renk alması beni çok üzdü. ayrıca kaşınıyor. bundan sonra sadece sivilcelerime uygulayacağım.

yüzünüzde hassas bölge varsa sürmeyin, sivilcelere etkisi gerçekten iyi. bende çok kuruluk yapmadı ama sadece sivilcelere uygularsanız orayı kurutsa yeter bence. bu ağız çevremin yanmasına bir çözümü olan süslüler de mesaj atabilir mi:/ 

17 ağustos 2018 15:45

7. dermatolog önerisiyle almıştım bu yüz yıkama jelini. normalde alnımda pütürcükler (kapalı komedon oluyor sanırım) vardı ve kullandığım ilk hafta baya azalmışlardı. ancak... yüzümü o kadar kuruttu, o kadar çöl gibi bıraktı ki her yüzümü yıkamamdan sonra koşarak nemlendirici sürüyordum. ayrıca pütürcükler bir süre sonra, neden olduğunu bilmesem de, sayıca katlanmış olarak geri döndü. baya bereketli bir ürün, hala bitmedi. sene sonuna kadar bitirmeye çalışıp artık hayatımdan göndereceğim kendisini. bir de şunu söyleyeyim, neden bilmiyorum ama kapağını açarken insanlar iyice zorlansın, tırnaklarını kırsın diye yapmışlar sanki. asla açılmıyor. 

16 kasım 2018 00:27