girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

1. bana hızla kilo verdirebilen tek yöntem. ama kolay değil.

22 ocak 2017 11:32

2. "İyi, akşamüstü dörtte bi iskender gömerim zaten acıkmam" dedirtse de olayın aslı o değildir. Olay aç uyumaktır. Evet, oruç tuttuğumuzdaki gibi bi açlık. Gün içinde hafif yiyip akşam hiç yememektir. Bunu başarmak gayet zordur ve sürdürülebilir bi şey değildir. Ama bikaç kilo verdirir ve insanın açlığa dayanıklılığını arttırır.

22 ocak 2017 11:47

3. zamanında 15 kilo verdirmiş yöntemdir. o zamanlar bunun dinner cancelling olduğunu bile bilmiyordum. aksam yemeklerini yememistim kilo vermek icin. tabii gunduzde cok az yiyordum. hatta ilk hafta 1.5 - 2 kilo verdigimi gorunce cok mutlu olmustum. tabi vucut rutine alistikca haftada verilen kiloda azaliyor ama yine de veriliyor.

22 ocak 2017 12:01


4. Benim kendi çapında formda kalma yöntemim. Bu yöntemle beraber 57 kilodan 52ye kadar inmiştim yazın, kış ayının gelmesiyle 55-56 ya kadar çıkıp şimdi aynı taktikle 53'e gerileyebildim.

Şimdi pek sağlıklı bir önerme olmayacak ama, ben dinner cancelling yaparken gün içinde yediklerime çok önem göstermiyorum. Yani şöyle diyeyim, ya sabah kahvaltısını yada öğle yemeğini abartıyorum. Sabah kahvaltıda 2 simit yiyorum mesela, öğlen meyveli chia pudding yiyip akşam yemeğini yemiyorum. Yada yemek programım varsa sabah kahvaltısını hafif yapıp akşam üstü istediğim herşeyi yiyorum. Akşam yatmadan önce çubuk tarçınlı yeşil çay içiyorum iki bardak, böylece acıkmaya başlamış bünyenin metabolizmasını hızlandırdığımı düşünüyorum.

Bir ara fasting yapayım dedim ama benim kesinlikle kurallara karşı koyan bir beynim var, odaklandığım anda bozuyorum. O yüzden dinner cancelling benim için daha yararlı, en basitinden mesela son yemeğimi (bu ikinci öğün oluyor ama) 7 gibi yedim, gece saat 12de yeşil çay içiyorum o bile etkili oluyor.

22 ocak 2017 12:30

5. ben de 3 sene önce yaptığımın bu yöntem olduğunu bilmeden 6 ay içinde 69 kilodan 56 kiloya düşmüştüm. şimdi akşam yemeği yiyorum ama tekrar o kiloları almadım neyse ki. bol su içiyorum bu arada.

22 ocak 2017 12:50

6. Benim de adını bilmeden uygulayarak 5 kilo verdiğim yöntemdi kendisi. Ben mazoşist bir zevk olarak ayda yılda bir aç yatmayı severdim zaten. Ancak zorunlu sebepler nedeniyle bu yöntemi uygulamıştım. Fakat uygulayabilmek için en geç 12de uyumak gerekiyor. Şu an 3-4e kadar uyumadığımdan verdiğim kiloları geri aldım. Bırak dinner cancellingi hayatım kocaman bir dinner a dönüştü tüm gece yiye yiye yatıyorum. Özledim seni aç yatmak.

22 ocak 2017 13:08

7. (bkz: Intermittent fasting)

22 ocak 2017 13:54


8. Ara ara bilmeden uyguladığım diyetti ta ki ismini öğrenene kadar. Aslında buna diyet demek bence çok doğru değil. Yaşam biçimi desek daha mantıklı. Özellikle yoğun yediysem gün içinde, akşamları pas geçmeye başlamıştım. Ara ara kendi yaptığım yemekleri yiyerek bozdum ama bir şekilde geri döndüm hep.

Gene de akşamları açlık hissediyorsanız küçük bir kase yoğurdun üzerine biraz sarı leblebi tozu veya acı pul biber serperek yiyebilirsiniz. Ben sade yoğurt da yiyerek epey ödem attım ve üzerine sporla destekledim.

Bu yöntemin tek düşmanı ise leziz anne yemekleri ve tatlılarıdır arkadaşlar. "Allahım yüzün kaşık kadar kalmış!!!!" diyerek bir dolu yemek ve tatlı getiren bir anneniz varsa mideniz genişliyor ve alışıyorsunuz gene akşam yemeğine. Ama geriye dönüşü oluyor tabi. ;))

Edit: sarı leblebi tozunun tok tutmaya, pul biberin uyku sırasında metabolizmayı hızlandırmaya yaradığını okumuştum bir yerlerde.

23 ocak 2017 07:51 23 ocak 2017 09:31

9. Yaklaşık 3 yıldır uyguladığım ve sayesinde kilo kontrolümü sıkıntıya girmeden sağladığım yaşam biçimidir.

23 ocak 2017 08:21

10. çalışırken bana o kadar kolay gelmeyen uygulama. mesai en iyimser şekilde 18.00'de bitse eve 19.30'dan önce gidemiyorum. Acıkmış ta oluyorum insülin direncim de var aç kalamıyorum yemek yemem gerekiyor. Böylece sonsuz bir döngü içinde buluyorum kendimi. Önerilere açığım süslüler ama dinner cancelling için fazla hassasmışım gibi geldi bana.(gizlinot: swh )

23 ocak 2017 09:45