yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (133)
  • medya (4)

  133. Hayatımın bilmem kaç yüzüncü diyetine 10 gün kadar önce başladım. İnşallah bu kez başarılı olurum. Bu kez ne değişti dersek bu yöntemi hayatım boyunca mümkün mertebe sürdürmeyi düşünüyorum. Madem herkes sürdürülebilirlikten bahsediyor ben de tüm hayata uyarlanabilecek bir beslenme şekliyle (bkz: İntermittent fasting) şimdilik ilerliyorum. Allah yardımcım olsun.

  Boyum 165 cm.

  12 Ekim Başlangıç: 69.85 kg.

  12 Kasım edit: 65.00 kg.

  Tanım: belli bir sebebe yönelik yapılan beslenme düzenlemesi

  21 ekim 14:43 13 kasım 00:29

  132. Bugün yapmaya başladığım eylem.

  Bunca senelik şişmanlık kariyerimden sonra artık fit bir insan olmam gerektiğine karar verdim. Intermittent fasting ile eskisi kadar kilolu olmasam da yağ ve kas oranlarımı dengelemek adına bir diyetisyen ile bu yola çıkıyorum. yine if'in izin verdiği saatler arasında yiyebileceğim şekilde bir program hazırladık. Haftada 3 gün yürüyüş yapacağım. Hedefim mart ayının sonunda ideal kiloma ulaşabilmiş olmak.

  bu dönemde sağlıklı olabilmek her şeyden önemli. Hepimize bu yolda bol irade ve azim diliyorum.

  26 kasım 2020 15:15

  131. 1.68 boy ve 82 kilo ile başladığım yolculuğuma 51 kilo olarak son verdim.2018 temmuz ayında 82 kiloydum,2019 temmu ayında 62 ve 2020 temmuzda 51kiloydum.İlk 20 kilomu 0 spor ve günlük max 1200 kalori alarak verdim,son 10 kilomu ise 1 gün bile atlamadan chloe ting ve callanetics haftada 3 gün ise düzenli HIIT yaparak verdim.Hayatım boyunca hep zayıf biriydim ama lise sonda kist yüzünden doğum kontrol hapı kullanmaya başladım,8 senelik yüzme kariyerime bir anda son verdim ve bir senede 22 kilo aldım...Sonrasında çok kilo vermeye çalıştım ama başaramadım bir süre.Bu işin en büyük kısmı beslenmedir,spor bana kalırsa 2.plandadır.Belli bir diyet programı uygulamadım ama kalorimi düşük tuttum.Sadece yeme içme düzenim çok kötüydü ve isveç diyeti uyguladım 14 günlük,3 kilo verdim ama komple tüm yeme içme düzenim değişti,kızartma fastfood yiyemez oldum.Sağlıksız şeyler yiyemez oldum ve şeker bağımlılığım geçti.Yapın yaptırın.Sonrası çorap söküğü gibi geliyo zaten.Asla da yılmayın.Vücudunuzu tanıyın,size neyin iyi gelip neyin kötü geldiğini tespit edin ve onlardan uzak durun.Sonra bir bakmışsınız 42 bedenden 34 bedene düşmüşsünüz ;)

  19 ağustos 2020 11:36


  130. 1.63 boy ve 88 kilo ile bugün başladığım yolculuktur.

  uzun süre kilo vermeyi denedim ancak bir türlü başarılı olamadım. en sonunda kendimi bu işi bilen birilerine emanet edip bugün sağlıklı beslenmeye ve daha hareketli bir yaşama başlamaya karar verdim. hedefim 30 kilo ve bu kiloyu 10 ayda vermek.

  umarım başarılı olabilirim. burayı da kilo verdikçe güncellerim.

  19 ağustos 2020 08:40

  129. kendimize yaptığımız en büyük kötülüktür. Çünkü diyet yapmak bilinç altımızda otomatik olarak kısıtlanma durumuna sokuyor kendimizi. Bu yüzden sürekli bir başlangıç ve son olacağına inanıyoruz. Çok sıkı diyetler yapıyoruz ardından bitirdik diyerek eski yeme alışkanlıklarımıza geri dönüyoruz. sonuç daha da fazla kilo alıyoruz. Ben oldum olası tombiş bir kızdım. gelişme çağındayken annem çalıştığından dolayı evde sürekli hazır yiyeceklerimiz olurdu. tüm beslenme şeklim böyleydi. ergenliğe geçişimde annemi kaybettim, yeni hayata alışmaya çalıştım derken 86 kilo olmuştum. Diyetisyene gittim ve 18 kilo verdim. 172 cm boyum var. 68 kg benim için ideal olmuştu. belki 3 - 4 kilo daha versem tam olurdum. sonrasında korumaya da girdim ama belli bir süre. üniversiteyi kazandım, hadi yiyelim hadi içelim moduna girdik. kilo almaya başladım ancak hep kafamda tek bir şey var; diyete girerim geçer. Geçmedi. Aldıkça almaya ve kafamda diyete girme düşünceleri ile devam ettim. 2017 ocak ayında yine gaza geldim. tartıldığımda 103,6 kg gördüm. Sağlıklı beslenme modelini uygulamaya çalıştım kendimde. ekmek yemeyeceğim dedim mesela. ömrüm boyunca ekmek yemeden yaşayabilirdim nihayetinde. makarna, pilav, paketli gıdalar uzak duracağım dedim. işe yaramadı mı yaradı. 103,6 kgdan 82 kg düştüm. alışkanlıkları özellikle düşüncesel alışkanlıkları değiştirmek çok zor. hadi alkol alayım. aman zaten içtim bari pizza da yiyeyim. hadi bir kaç gün kendime izin vereyim derken aradan üç sene geçti. geçtiğimiz üç sene benim hayatımın dönüm noktası oldu. acıyarak, kanayarak büyüdüğüm bir üç sene. alkol çok tüketmeye, geceleri çok yemeye başladım. depresyona girdim, evden çıkmadım. sürekli fast food tarzı beslendim bir dönem. sürekli kafamda olan yine diyete gireyimdi. ben diyete gireyim dedikçe daha çok yedim sonuç tartıda 107 kg gördüm. dengeli beslenme kuralını uygulamaya başladım. zorlandım mı? evet. bir oturuşta büyük bir pizzayı tek başına yiyebilen biri olarak ekmeksiz 1 kepçe çorba ve bir tabak sebze yemeği ile doymak zor oldu. zamanla alıştım. son 3 gündür isveç diyeti adı verilen metabolik diyet yapıyorum. Amaç biraz vücudumu şaşırtmak. sonrasında dengeli / sağlıklı beslenmeye devam. bu sabah tartıldım, 98 kg geldim. umarım yardımım dokunur birilerine. diyet yapmayın-sağlıklı yaşamaya başlayın.

  19 mart 2020 10:38

  128. Arkadaşlar kilo vermek istiyorsanız kalori in-kalori out'u aklınızdan çıkarmamanız lazım sen istersen günde sadece 100 kalori tüket, kendini aç bırak vücuduna eziyet çektir gidip kalori yakacak aktiviteler yapmıyorsan hiç bir işe yaramaz!

  2 temmuz 2019 19:28

  127. 2017 yılı boyunca yaptım toplam 16 kilo vererek ideal kiloma yaklaştım. ama bu yıl önce taşınma sonra eşimin sağlık sorunları ile başlayan kaosun devamında hipotiroidi hatta haşimato hastası olduğum ortaya çıktı... tüm bu süreç bana güzelinden 7 kilo aldırdı :(  yağlanmam çok yüksek üstelik... bugünden itibaren çok ciddi diyete başlıyorum artık. Yaz demek alkol demek benim için ama bu yaz yok artık kararlıyım 36 yaşıma 36 beden olucam (gizlinot: Mayıs 2020 oluyor) vira bismillah...

  10 haziran 2019 09:20


  126. diyet bir kez yapıldığında ve kilolar verilmiş hedefe ulaşılmış olduğunda aslında hiç bitmeyecek bir yola girdiğinizi fark ediyorsunuz...beslenme tarzınızı olmak istediğiniz bedene uyarlamanız ve onu sürdürülebilir hale getirmek gerekiyor.Ben başlarda bunu çok heves kırıcı buluyordum ama devam ettirdikçe sadece vücut ölçülerine değil de sağlığa ve hayat kalitesine etkilerini görmeye başladıkça neden hayatımın bir parçası da bu olmasın ki diye büşünmeye başladım.kilo vermek-kiloyu korumak-yağ oranımı azaltmak-sağlıklı olmak şeklinde evrilen bir süreç oldu benim için

  28 nisan 2019 03:56

  125. asla yapamadığım şey. o kadar iradesiz ve yemek yemeyi seven bir insanım ki. hep akşam saatlerinde tıka basa yemek yedikten sonra "bu kez başlayacağım, ekmek makarna börek pasta yemeyeceğim" diyerek aldığım bir kararla başlıyor ve ertesi günün sabahında kahvaltı yapana kadar sürüyor. herkes yaz yaklaşırken kilo vermeye çalışıyor, ben pizza dilimlerini birbiri ardına sıralıyorum. öyle çok kilolu biri değilim, balık etliden bir tık yukarıdayım denebilir. insan yine de zaman zaman fit olmanın, bacakları lopur lopur sallanmadan şort etek giymenin neye benzediğini merak edebiliyor.

  5 mart 2019 16:23

  124. dün (link: https://www.instagram.com/p/BuCH94CgqkW/ şöyle bir video) gördüm artık bu şekilde diyet yapıcam sanırım başka oluru yok :))

  19 şubat 2019 09:40