yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (43)
  • medya (0)

  1. bilgi birikimi kadar pozitif yönü kuvvetli ve motive edici yapıda olması gereken beslenme uzmanı.

  ben yüksek tansiyonumu olumsuz yönde etkilen insülin direnci şikayetiyle çıktım diyetisyen yollarına. tansiyon ilacı kullanıyor olmamdan mütevellit insülin direnci için herhangi bir ilaç kullanamamaktayım. zaten bu meret çok düzgün beslenip spor yapsanız bile kilo vermeyi imkansız kılabiliyor, kilo veremeyince düşmüyor ve giderek yükselen ve kilo aldıran bir trende dönüyor. dolayısıyla bir noktadan sonra diyetisyen şart oldu.

  izmir'de hem hiper tansiyon hem de insülin direnci ve şeker hastalıkları konusunda uzman bir diyetisyen buldum (gizlinot: (isteyenlere bilgilerini verebilirim özel mesajla)) kendisi aynen sevgili (yazar: sadecebenemel)'in beklenti duyduğu şekilde acayip pozitif ve motive edici bir yapıda ve inanılmaz sıcak kanlı. tam olarak yemek yeme saatlerime, alışkanlıklarıma ve imkanlarıma göre diyet listeleri hazırlıyor ve insülin direnci için o ilaçların içerisinde bulunan etken maddeleri gıdalarla içeceklerle almamı sağlıyor (tansiyonumu da yükseltmeyecek şekilde). ve inanın ben kilo verince benden çok seviniyor olabilir, e karşınızda böyle bir uzman olunca nasıl uymazsınız o listelere, nasıl daha şevkle yapmazsınız diyeti?

  kısaca (gbkz: diyet yapmak )bir eziyet olmasın diyorsanız ve bazı sağlık sorunlarınız da varsa kendinize uygun bir (gbkz: diyetisyen) bulduğunuzda hayatın daha kolay olduğunu göreceksiniz.

  19 eylül 2014 15:25

  2. kilo vermek konusunda yaptığım yanlışları düzelttiği, haftada iki kez tartılma stresi ile motive ettiği ve sağlam bir ücret alıp "para verdim zayıflamam lazım" düşüncesini kafama kazıdığı için gittiğime sevindiğim uzman kişi. öncelikle benim bilinçsizce yaptığım gibi hayatımdan karbonhidratı çekip almadı ki bu bence verdiği listeleri kolay uygulayıp hiç acıkmadan kilo vermemin anahtarı oldu. çünkü ekmek, meyve gibi şeyler hiç yemediğim halde tam bir çikolata, bisküvi vb bağımlısıydım. bu bağımlılığı engellemek adına ilk haftalarda 6 dilim tam buğday ekmeği yedirerek karbonhidrata alışmış bedenimi zorlamadan, aslında bir çeşit zehir olan hazır tatlı yiyeceklerin içindeki gliserin şurubunu bünyeme almamı engelledi.

  yine ilk haftalarda her gün öğlen ve akşam whatsapp'tan ne yemek yiyeceğimi, neyi tercih etmem gerektiğini yazıştık. her şeyi sebepleri ile bana izah etti. örneğin canım meyvesuyu içmek istediğinde neden içmemem gerektiğini, onun yerine ne içebileceğimi yada öğlen sebze yediysem akşam ne yememin neden daha yararlı olacağını uzun uzun yazıştık.

  şu anda 6. haftamın başındayım ve toplam 5 kilo verdim. haftada iki kez tartıldığım için ilkinde verdiğim kiloyu az buluyorsa hemen müdahale edip bir şey ekliyor veya çıkarabiliyor. en güzeli de bulması, yapması külfet olacak antin kuntin sebze, meyve, ot, kökü mutlaka yemen lazım diye önüme koymuyor.

  kısacası ben kendiminkinden şu anda oldukça memnunum ama uzun yıllar kilolu olmama rağmen sağdan soldan bir sürü kötü deneyim duyduğum için hiç de sıcak bakmadım. uzun uzun araştırıp, aklınıza yatana gerçekten hazır hissettiğinizde gitmenizi tavsiye ederim.

  20 ekim 2014 15:47

  3. hayatımda bunlar kadar boş beleş para kazanan insanlar görmedim, verdikleri diyetler tamamen ticari kaygıyla verilmiş diyetlerdir, maksat çok yedirip kilo verdirtip, yeme meraklısı insanları kendilerine çekmek diye düşünüyorum

  baya baya 60 kilo falan vermesi gereken bi insanım, beslenme şeklimi değiştirdim ve onlara bir gram bile ihtiyacım olmadığını çok iyi anladım

  yiyerek kalıcı zayıflanmıyor arkadaş, bazı şeyleri yemeyeceksin lamı cimi yok

  her şeyden yiyim ama az yiyim, aman o zaman kilo veririm falan diyorsanız, diyetisyeniniz de size bunu söylüyorsa, kandırıldığınıza yemin bile edebilirim

  basit şeker ve kalitesiz karb tüketen kimse kalıcı zayıflayamaz, bu sözlerimi 3-5 hatta 10 kilo fazlası olan insanları kastetmiyorum ki, onlar da hayatlarının genelinde 5-10 kilo fazlalıklı insanlarsa onlar da bunları tüketerek kalıcı zayıflayamazlar

  özetle ben kendilerine itimat etmiyorum, gittim kaç defa, ne olduklarını biliyorum ve aygı duyamıyorum maalesef

  işbu entry, hiçbir entrye cevap, yahut onları yalancı ve yanlış çıkartma kaygısı taşımıyor, sadece diyetisyenlerle alakalı, farklı bir bakış açısı da burada bulunsun diye yazdım, sevgiler

  20 ekim 2014 15:56


  4. Hayatımı rejimlere adayan biri olarak bir çok kez gittiğim ve gidip kilo vermek yerine hayli kilo alan bir ben var diyorum.. (gizlinot: Her şey kendi iraden arkadaş! :( )

  Ayrıca diyetisyen arkadaşımın tamamiyle kendi dediği;

  - Aslında hızlı kilo verdiren rejimler var ama onları verirsek para kazanamayız. (gizlinot: bunu duyan ben şoook :I )

  Yani bu sözden sonra da daha da gitmedim açıkcası.

  20 ekim 2014 23:00

  5. Kendi adıma bende sevmeyenlerdenim. Bana birinin şunu ye şunu yeme demesi hoşuma gitmiyor. Bir de daha önemlisi kilo vermek istediğimde ben zaten günde 2000 kaloriyi geçmeden aldım bu kiloları lafıma inanmayıp senin bu kilonda günde 2500 kalori Alman lazım deyip 6-8 dilim ekmek veren bir çok bilmiş yüzümden 2 haftada 3 kilo daha almıştım. Ve kendisi benim diyete harfiyen uyduğuma bir türlü inanmamıştı. Diyetisyenin tek yararının yağ, su oranı falan çıkaran vücut hesaplarını yapan makinaları olduğunu düşünüyorum, bir de insan utancından diyete uyuyor işte.

  20 ekim 2014 23:19

  6. zamaninda diyetisyene gidip 6 ayda saglikli bi sekilde 8kg vermistim. diyetisyenlerin en büyük artisinin iki haftada bir gidilen kontroller oldugunu düsünüyorum. birinin kilonuzu sürekli kontrol ettigini bildiginiz icin isteseniz de gönül rahatligiyla yiyemiyorsunuz. bi de bosuna mi para verdim diye mecburen dikkat ediyosunuz. yani kisacasi baya bir irade kazandirdigini düsünüyorum:D onun disinda bi kac kere gidip vücut oranlarinizi ve beslenme seklinizi ögrendikten sonra kolaylikla kendi kendine kilo verilebilecegini düsünüyorum. bir daha gitmem:) (gizlinot: cok buyuk konustum ihtiyac olmazsa diyim :d )

  20 ekim 2014 23:52

  7. Genelde balık etli olan kişilerdir.

  21 ekim 2014 00:47


  8. İnsan sağlığı söz konusu olduğunda yetersiz bulduğum kişilerdir. Kendilerini dahiliyeci ya da endokrinolog zannederler ama tabii ki onların onda biri kadar bile bilgiye sahip değildirler. Kilo vermek estetikten önce sağlıkla ilgili bir durumdur ve bu konuyla bir doktorun ilgilenmesi gerekir. Diyetisyenlerin çoğunun yanlış yönlendirdiğini, paragöz olduklarını ve işlerini iyi yapmadıklarını düşünüyorum, Bu düşüncelere sahip olmama sebep olan olumsuz deneyimler edindim maalesef. Diyetisyene gideceğime önce güzelce kan tahlillerimi yaptırır elimde raporlarımla iyi bir dahiliyeci ya da endokrinoloğa giderim. Bu çok daha akıllıca geliyor bana.

  21 ekim 2014 14:50

  9. hiç gerek yok, az yiyin paranız cebinizde kalsın

  21 ekim 2014 17:14

  10. en büyük klişeleri diyet kişiye özel olmalıdır diyip herkese aynı listeleri vermeleridir.

  27 kasım 2014 06:32