yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (0)

  1. İlk olarak dudaklara nemlenmesi için bir lip balm sürulur.Ardından bir peçete yardımıyla hafif hafif dokundurularak kurulanir.Daha sonra tercihen bir dudak kalemiyle cercevelenir.Sonra istenilen ruj sürülür, ve ardından isteğe gore bir lipgloss geçerek dudak makyajı sonlanır.

  Tanım: makyajin olmazsa olmaz adımlarından biridir.(gizlinot: zannimca)(gizlinot: swh)

  27 haziran 2015 11:52

  2. dudak için primer kullanmadım daha önce. ara sıra tazelemeyi çok külfet görmüyorum açıkcası.

  eğer ihtiyaç varsa mutlaka bi dudak peelingi yapılmalı diye düşünüyorum. mat ruj sürerken ihtiyaç duyabilirsiniz ya da koyu renk dikkkat çekici rujlarda dudaklarınızın pürüzsüz görünmesini özellikle isteyebilirsiniz ama eğer dudaklarınız kurumuş ve kabuk kabuk olmuşsa ne sürecekseniz sürün öncesinde bi dudak peelingi şart zaten.

  her neyse, peelingin arkasından bi dudak nemlendiricisi. çok yağlı his bırakan nemlendiricileri sevmiyorum mat ruj süreceksem bi anlamı kalmıyo çünkü. parlak bi bitişe sebep oluyo. o yüzden nemlendiren ama parlatmayan bi lipstickten sonra rujumu sürüyorum.

  ruj koyu renkse ve aynı tonlarda kalemim varsa öncesinde onu sürüyorum dudağıma bu da rujun kalıcı olmasına epey katkı sağlıyo.

  arkasından da rujumu uyguluyorum.

  dudak peelingini evde hazırlayabilirsiniz buarada. bal, şeker, zeytinyağı, vazelin yada evdeki lip balmlardan biraz. hangisinden ne kadar katılyodu hazırlamıyorum internetten bulabilirsiniz ama şekeri biraz fazla olucak. akışkan bi yapıdan olmıycak tam tersi epey pütürlü olucak o yüzden şekeri bol.

  27 haziran 2015 12:05

  3. Makyajın benim için belki de en önemli ama en çok yüzüme gözüme bulaştırdığım aşaması. Peeling yapmadan hiçbir rujun duruşunu tam sevemiyorum ama asıl sıkıntım dudağı kalemle çerçevelemek. Dudağın köşelerindeki o sivri bitişi bi türlü yapamıyorum :( tüyoları olan süslüleri mesaj kutuma beklerim (gizlinot: aydınlatın beni nolur )

  24 ocak 2016 00:37


  4. Ince dudağım yüzünden daha dikkatli yapmam gereken makyaj

  24 ocak 2016 00:50

  5. Makyajın en sevdiğim bölümü dudak makyajı rujlar kalp ben

  24 ocak 2016 20:23

  6. Yapmayı çok istediğim ama bir türlü beceremediğim ve kendime yakıştıramadığım makyaj. Dudaklarım kupkuru. ne kremler, ne lipbalmlar, ne blistexler sürüyorum ama bana mısın demiyor. Sürdükten 10 dk sonra çatlaklı görüntüsüne geri dönüyor. Bir de zaten renkli dudaklara sahibim, herkeste açık pembe duran rujlar bende koyu pembe hatta kırmızı duruyor. O aşağı bakan, asimetrik büzüşük dudaklarımı daha da vurgulamamak için ruj sürmüyorum ben de. Rujları mağazada elimde deneyip beğenip alıyorum, sonra birini bile sürmüyorum. Koleksiyon gibi çekmecede öyle bekliyorlar. Ama başkalarında görünce çok özeniyorum sözlük böyle renk renk rujlar sürüyorlar falan :(

  24 ocak 2016 23:45

  7. makyajın en sevdiğim kısmı dudak makyajı. çoğu gün makyaj yapmam sadece ruj sürüp çıkarım evden. bence yüzü sağlıklı göstermede en büyük etken dudaklar. nude renkleri kendime hiç yakıştırmıyorum. ölü gibi görünüyorum nude sürünce. o yüzden ben de hep kırmızı, gülkurusu,bordo rujlar sürerim. mat ve likit rujlar en sevdiklerimdir.

  25 ocak 2016 00:02


  8. makyajın en sevdiğim kısmıdır. bir kere dudak bakımı çok kolay olduğundan ben sürdüğüm rujun markasına aşırı dikkat etmiyorum. bilinmedik, hayatımda ilk defa gördüğüm, pazarda satılan bir ruj görmüş olsam da kullanabilirim sonuçta sivilce çıkarmaz, dökme yapmaz, cildi yaşlandırmaz, dudakları kurutsa da kolayca çaresine bakılabilir.

  demek istediğim 'ay acaba bunu sürsem alerji yapar mı' düşüncesine kapılmıyoruz dudak makyajında.

  hem yapması da en kolay olanlardan biri. eyeliner çekmek, baking yapmak, geçişli gölgeli göz makyajı yapmak ne kadar zor biliyoruz ama dudak makyajı çok kolay. dudak kalemi+ruj ve tamamlanıyor. e dışarda da kolayca silinip/tazelenip/düzeltilebilinecek bir şey.

  güzel bir makyaj yani, üzerinde ustalaşmakta göz makyajından daha kolay.

  26 haziran 2016 22:41 27 haziran 2016 12:49

  9. renkli ruj sürmeyi çok seviyorum. ama bunun için dudak kalemiydi, kapatıcıydı falan uğraşmam gerekiyor, çünkü dudaklarım çok ince olmasa da düzgün değil.

  tek başına az da olsa koyu renkli ruj sürdüğümde komik duruyor.

  bu yüzden hızlı yapmam gereken iş günü makyajlarında hep açık renkli yumuşak rujlar, balmlar sürüyorum ki dudaklarım öne çıkmasın.

  26 haziran 2016 22:53

  10. Ust dudagim cok ince oldugu icin bu seneye kadar dudak makyaji benim moralimi bozardi buyuk dudaklarim olmadigi icin. Ama nedense bu sene keyifle suruyorum dudaklarima pastelden 20 no yu. Guzel mi duruyo ne :)

  26 haziran 2016 22:57