yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar (2)
  • medya (2)
  5

  1. essence'in this is me adını verdiği, bildiğim kadarıyla 20 ayrı renkte ruj ve yine rujlarla aynı renkte ojelerin mevcut olduğu koleksiyon. aslında koleksiyon çıkalı epey oldu yazdan beri birçok yerde karşıma çıktı çünkü. hatta bunun üzerine essence'in good vibes good memories adında yeni bir koleksiyonuna ait ürünler bile geldi. yalnız hala bazı yerlerde satıldığını gördüğüm için ayrıca başlık açmak istedim.

  koleksiyon konsept olarak kullandığı ruj ve ojenin uyumuna dikkat eden kişiler için güzel düşünülmüş kesinlikle. ten rengine göre açıktan koyuya doğru giden 20 farklı tonda ruj ve oje şeklinde üretilmiş. her tende kişiye göre dudak tonlarından, pembelere, kahve ve kiremit tollarından, mor gibi iddialı renklere kadar ruj ve oje bulmak mümkün yani. oje neyse de, özellikle rujlar güzel olmuş bu mantıkla bence.

  öncelikle rujlardan bahsetmek istiyorum.

  daha dudağa değdiği anda kayıp giden kremsi bir yapıya sahip. yapı olarak da tamamen mat değil, yarı mat olmakla birlikte aynı zamanda yumuşacık denilebilecek bir duruşu var. hem çok kolay sürülüyor hem de dudaklara güzel bir yumuşaklık veriyor. en önemlisi de dudak çizgilerine asla dolmadığı gibi, birikme ya da ağırlık da yapmıyor dudaklarda. yani doku olarak da, yapı olarak da kesinlikle çok güzel. dahası konforlu diyebileceğim rujlardan. bugüne kadar essence'in satın aldığım rujlarından çok sevdiğim rujlar da oldu, keşke almasaydım dediklerim de. yalnız bu koleksiyon gerçekten çok başarılı olmuş. çünkü bir süredir diğer rujlarımı bir kenara atıp, sürekli bu seriden aldığım rujları kullanıyorum. yarı mat olduğu için kalıcı değil. en fazla birkaç saat kalır dudakta, o da çok fazla bir şeyler yiyip içmezseniz. yani kalıcı ruj kullanmayı seviyorsanız bu açıdan sizi tatmin etmyebilir. fakat buna rağmen gün içinde dudaktan silinse bile, öyle parça parça durup kötü bir görüntüye neden olmadığı için ben bu anlamda çok beğendim. unutmadan rujlarda bariz şekerli bir koku var. beni çok rahatsız etmedi ama rujda bu kadar yoğun bir koku olması gereksiz bana kalırsa.

  onun dışında ambalajı da son derece şık ve sade. metal gövdesi ve plastik beyaz kapağıyla göze de hitap ediyor. açıkçası tasarım olarak da beğendim. en güzel yanı da kapağı kapalıyken rujun altta görünen rengiyle kendi rengi arasında bir fark yok. dışarıdan bakıldığında farklı, kapağını açınca bambaşka bir renk çıkıp insanı yanıltmıyor. ne görüyorsanız o renk. bunu da eğer tester bulunmayan ya da online satış yapan bir siteden alacak olursanız farklı beklentilere girmemek adına söylüyorum. kısaca drugstore markalar içinde 18 liraya alınabilecek en iyi rujlardan benim için. tabii bu fiyat eskiyi düşününce essence için çok, bizim için ortalama bir rakam olsa da.

  son olarak seride dikkatimi çeken bazı renkler var onlardan da bahsedeyim. özellikle legendary her gün kullandığım kahve ve nude karışımı güzel bir dudak rengi. birçok makyaja uygun benim joker rujlarımdan oldu. bold ise ona kıyasla daha şeftali alt tonlu bir ruj. onun dışında birbirine çok benzeyen üç renk var ki, Aralarında sadece ton farkı var diyebilirim. mesela brave ve fabulous gül kurusu ve kahve karışımı olup, dudakta biraz daha belirgin duran rujlardan. özellikle happy ve fabulous ise dikkatli bakıldığında neredeyse birbirinden ayırt edilemeyecek renklerden. yani yarım tonluk bir fark vardır en fazla.

  bu seride en çok yankı uyandıran renk free oldu herhalde. turuncuyla kiremit arası gerçekten güzel bir ruj. elinizde bu tonlarda bir ruj yoksa eğer bence bir şans verilebilir.

  ojelere gelince aynı şekilde 20 ayrı tonu bir arada bulmanın mümkün olmasının yanında, açık ara son zamanlarda çıkan koleksiyon ojelerine göre en başarılı seri kesinlikle bu. gerçi essence bu koleksiyonun dışında da zaten ojelerininin ambalajını bu şekilde yenilemiş o da dikkatimi çekti çünkü. hatırlıyorum da bazı koleksiyonlarda çıkan ojeler gereksiz fiyatlara satılıp, gerek sürüm gerekse yapı olarak bu kadar iyi olmuyordu. 11 liraya koleksiyon ojesi çıkarıp beş para etmez yapısıyla bize sundukları da oldu yani.

  bu seride de özellikle ilk dikkatimi çeken ojelerin fırça yapısı oldu. öncelikle kalın bir fırçası var ki, bu benim ojede en sevdiğim şeylerin başında geliyor. herkes sevmeyebilir ama bana bu tip fırçalarla oje sürmek çok daha pratik geliyor çünkü. tek seferde rahatça sürmek adına güzel bir şey kesinlikle. bunun dışında oje tek katta tam anlamıyla tırnağı kapatıyor. ikinci katı ben alışkanlık gereği sürdüm, yoksa tek katta da kesinlikle tatmin edici bir sonuç veriyor. güzel ve parlak bir görüntüsü var bu ojelerin. ek olarak kuruma hızını da beğendim. oje sürme işlemini bitirdiğimde iki elimdeki tırnaklarım da büyük oranda kurumuştu.

  kalıcılık konusuysa genellikle ben ojenin üzerine son kat cila olarak koruyucu sürdüğüm için açıkçası çok da önemsediğim bir şey değil zaten. yalnız top coat sürmezseniz de en fazla 2 gün idare ediyor. yani kalıcılık konusunda her ne kadar long lasting dese de, çok iddialı olduğunu düşünmüyorum açıkçası. son olarak bu koleksiyonda çıkan ojelerin fiyatı 6 liraydı diye hatırlıyorum. bir oje için artık görmeye alıştığımız bir rakam olarak uygun fiyatlı denilebilir. bazı renklerinin bir ara indirime girdiğini görmüştüm ancak indirimsiz de kesinlikle alınabilecek skalada olduğu için gönül rahatlığıyla öneriyorum. denk gelirseniz bir tane alıp denenebilir yani. özellikle nude renklerden legendary, bold ve special benim beğendiğim renklerden oldu. koyu renklerden de enough güzel bir bordo, beatiful ise hafif kiremitlik içeren güzel bir kahve tonu. serinin en özel renklerinden free ve benim en sevdiğim gül kurusu tonlarından olan brave de yine alınabilecek renklerden.

  ilgili medya:
  2
  4 kasım 2019 14:10 28 mart 2020 00:29

  4

  2. Serinin rujlarından 3 bold numarasını, fiyatı uygun denk gelince ve rengini de beğenince bir tane edinmiştim. Rengi ve yapısı çok hoşuma gitti. Islak bir duruşu var. Kalıcı değil, gün içinde bir şeyler yiyip içince siliniyor. Ben günlük makyajımla daha ıslak ve sade durması için kullanıyorum. Tek beğenmediğim özelliği ise rujun bir hafta bile geçmeden makyaj çantamda kırılması oldu. Dış ambalajı sağlam fakat ruj pek sağlam değil. İçinde ikiye bölündü ama ben o haliyle de kullanmaya devam ediyorum. Çantaya atıp çıkmalık bir ruj değil kısacası...

  27 mart 2020 00:45 27 mart 2020 00:51