yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (1)

  1. Çok daha buğulu,yoğun görünür.güzeldir ama bazen birkaç kat çekilmesi gerekir.tabi fırça da ıslatılmalı.

  26 temmuz 2015 21:47

  2. bu iş için uygun ürünlerle çok başarılı sonuçlar alınabiliyor. ben (link: http://www.suslusozluk.net/n/133388/ missha) kullanıyorum.

  26 temmuz 2015 22:01

  3. Bu amaç için özel üretilmiş ürünler var. İnglot - duraline gibi. Mac'de de var ama adını unuttum ve sanırım mac pro mağazalarında satılıyor.

  Benim elimde bunlardan olmadığı için fırçayı suyla ıslatarak kullanmayı denedim. İlk sürüşte çok güzel görünse de gün içinde far göz altıma döküldü üstelik far bazı kullandığım halde. Aynı şekilde fırçayı makyaj sabitleme spreyi(gizlinot: urban decay de-slick oil-control makeup setting spray ) ile ıslatarak da denedim. far göz altıma dökülmedi; kalıcılığı daha iyi oldu ama yine de uğraş istediğinden tercih ettiğim bir yöntem değil. Jel eyeliner çekmek daha kolay bence.

  26 temmuz 2015 23:29


  4. Çok sık başvurduğum bir yöntemdir.

  Nadiren likit ya da jel eyeliner kullanan biri olarak onun yerine ya üst kirpik dibime siyah kalemi yarım olarak çekmişimdir (ki genellikle bir de dağıtırım) ya da genellikle yine yarım bir çizgi çekmişimdir mat ve siyah bir farla. Bende iki büyük etkisi oluyor bunun; hem gözü kaldırıyor, daha açık gösteriyor hem de kirpik dibini daha yoğun gösteriyor, göze adeta bir ifade veriyor.

  Yalnız ben üstteki yazılanlardan farklı olarak öncesinde fırçamı ıslatma ihtiyacı hissetmiyorum. Ya pigmentli bir siyah far kullanıyorum ya da istediğim siyahlığa ulaşmak için birkaç defa üzerinden geçiyorum ama o nispeten kuru görüntüyü şahsen daha çok seviyorum kendimde.

  Farla eyeliner çekmenin bir diğer güzelliği de her türlü hatayı sineye çekmesidir(gizlinot: swh) zira ne kadar yoğun olursa olsun farı elinizle bile bir çırpıda silip düzeltebiliyorsunuz.

  edit: imla

  27 temmuz 2015 00:13 27 temmuz 2015 00:14

  5. fırçayı ıslatırsanız likit eyeliner gibi keskin ve mat bir görüntü verir. hatta bence likit eyelinerdan daha ekonomiktir de.

  fırçayı ıslatmadan sürerseniz çok çok az bir vaktinizi alacak kadar pratik bir uygulama olur. bazen kalemi eyeliner gibi sürmeye bile üşendiğimde alıyorum açılı eyeliner fırçamı, siyah farımla hemencecik sürüyorum. kuru olunca elde ettiğim görüntü açıkçası çok daha hoşuma gidiyor. üstelik dağıtarak buğulu bir görünüm elde etmek de kolay. hatta günün ilerleyen saatlerinde yedek bir fırçanızla veya kulak çubuğuyla anında makyajınızı değiştirebilme imkanı var...

  23 ağustos 2015 10:26

  6. Likit eyeliner kullanamadığım için başvurduğum yontem. Note siyah tekli farı ve real techniques eye starter setteki accent brushı kullanarak sadece kirpik dibime ince bir çizgi çekiyorum. Göz kapağım düşük olduğu için ancak bu kadar oluyor :)

  18 mart 2018 13:35

  7. işe giderken eyeliner çekmeye üşendiğim için başvurduğum yöntemdir.genelde istediğim tonda kahve bir kalem bulamadığım için genelde kahve tonlarını eyeliner fırçasıyla sürerim.hem günlük daha buğulu duruyor hemde vakit olarak bana kazandırıyor eyeliner gibi uzun ömürlü kalmasa da günümü kurtarıyor :)

  18 mart 2018 16:58


  8. Normalde eyelinerın keskin görüntüsünü daha çok seviyorum ve eyeliner sürmek bana göre far sürmekten daha kolay geliyor. Fakat bazen siyah fardan da kuyruklu eyeliner yapıyorum. Bunun için meet matt trimony far paletinedeki matt ahmed’i kullanıyorum. Gayet keskin siyah bir eyelinera benziyor -hatta kardeşim eyeliner sanmıştı.- Ama kalıcılık bakımından bir jel eyeliner değil

  18 mart 2018 19:09

  9. Net, keskin ve ince eyeliner aşığım. Ama bazı günler eyeliner sürüleceği zaman, fırça henüz ele alınmışken kalbe bir huzursuzluk gelir, eller titremeye başlar. O an anlaşılır ki ne yapılırsa yapılsın nizami, istenildiği gibi bir eyeliner sürmek mümkün olmayacak.

  İşte böyle günlerde fardan eyeliner yapmak, sinir bozmadan, hataları tolere edip güvenli bölgede kalarak, nispeten istenilen görüntüyü elde etmek için başvurulan müthiş bir yöntem. 

  İtiraf etmek gerekirse bir süredir jel eyelinerın getirdiği kalp çarpıntısından sıkıldığım için özellikle farlarımı eyeliner yapıyorum. İstediğim kadar ince/kalın, hafif/belirgin yapabiliyorum. Kuyruk yapıp eşitlemek eyelinerdan daha kolay. Elinizdeki her renkli toz ve krem ürünü de kullanabilirsiniz üstelik. Çoğu Eyelinerdan daha uygun fiyatlı. Ve zaman zaman daha iyi göründüğünü düşünüyorum. Kalıcılık konusu özellikle kuyruk kısmında biraz dert olsa da günü kurtaran ve iyi hissettiren bir uygulama.

  18 mart 2018 19:33

  10. eyeliner bana keskin geldiği için sevmiyorum, kuyruklu falan göz şeklime yakışmıyor. kesik uçlu bir fırça kullanarak siyah farla kirpik diplerimden geçiyorum hem belirgin hem soft bir bitiş oluyor

  19 mart 2018 12:42