sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (1)

  1. genital bölge temizliği için jel ve mendil gibi ürünleri olan marka. genital bölgenin temizliğinde çok fazla ve çeşitli ürün kullanmak, sabunla vesaire yıkamak, ph sı uygun olmayan ürünleri kullanmak bu bölgede alerji ve mantar enfeksiyonu gibi durumlara yol açabilir. ama illa ferahlatıcı bir ürün kullanmak isterseniz ben gün içinde femfresh ürünlerini tercih ediyorum, alerjik değil ve genital ph ile uyumlu. yine de her gün çamaşır değiştirmek, epilasyonu ihmal etmemek, sentetik değil pamuklu çamaşır giyinmek, çok dar kıyafetler giymemek yeterli olacaktır. iç genital bölgeye ise uygulanmamalı. sprey olan formları da var, eczanelerde bulabilirsiniz.

  17 mayıs 2015 14:14

  2. seyahat boy temizleme jelini aldım. oriflame avon gibi kozmetik menşeili markalardan almamak gerek böyle şeyleri. bir dönem mantarla uğraştım, jinekoloğa gittim, bu tarz jelleri ve özellikle günlük ped gibi şeyleri kullanmamam gerektiğini söyledi. illa temizleyici bir ürün kullanmalıyım diyorsan sebamedin var, onu alabilirsin dedi.

  ama şimdi femfresh aldım, herhangi bir tahriş kaşıntı olmadı. bu tarz ürünleri çok sık da kullanmamak gerek bence. özellikle günlük pedlerin pamuklu olması (kotex önerebilirim) önemli. ayrıca her gün muhakkak çamaşır değiştirilmeli. herhangi bir kaşıntı döneminde hafife almayın doktora gidin.

  illa bu tarz bir temizleyici alacaksanız da kozmetik menşeili ürünlerden uzak durun derim.

  18 mayıs 2015 11:36 18 mayıs 2015 11:36

  3. bu kadar çok kadının farklı ürünler hakkında bu kadar çok şey yazarken genital bölge temizliği hakkında pek bir bilginin olmaması biraz üzücü göründü gözüme.

  ilk olarak temizleyicisi ve çantamda taşımak için de mendilleriyle kullanmaya başladım. çok erken yaşlarda zaten bu tarz ürünlerin varlığından haberdar oldum ve kullanmaya başladım. kabul ediyorum mendiller bence de biraz cep yakıyor ama ufak tefek hesaplarla sağlığı tehlikeye attığınıza değmez bence.

  ayrıca bu adamlar bir de deodorant yapmışlar. geçen haftaya kadar çok farklı düşüncelerim vardı ve elimi bile uzatmamıştım gördüğümde ancak ne kadar başarılı ve mantıklı bir ürün olduğunu farkettim. ilk olarak son zamanlarda daha da yaygınlaşan kendinden kokulu pedlere ben güvenemiyorum. oysa deodorant gerçekten çok güzel kokuyor ve insanı rahat hissettiriyor.

  bir de bana orkid reklamlarında olduğu gibi "günlük hayattan rahatsızlık anları" canlandırtacak bu entry ama olsun varsın napalım.

  neyse efenim yere bir şey düşürdüğünüzde kibarlık yapmak için eğilen o insanlar var ya. benim korkulu rüyam. ben ki bir ders saatini bile ped değiştirmeden zor geçiren insanım yine de bu tarz korkularım var, Benim gibi takıntıları olmayan kadınlarda nasıl bir etki bırakır hayal dahi edemiyorum.

  Neyse sonuç olarak kullanınız ve kullandırtınız. Gereksiz değiller.

  21 haziran 2015 18:16

  4. Jelini kullanıyorum. Memnunum. Uzun zamandır yan etkisini görmedim.

  21 haziran 2015 22:26

  5. çantaya atmak için sınırlı üretim bir seri yaptılar, küçük ıslak mendillere benziyor. günlük yanımda taşıdığım ürünlerdendir. bulursam tekrar alırım ondan, watsonsta kasa yanında satılan çanta boy ürünler arasından almıştım. genital bölgeyi sadece ona uygun ürünlerle temizlemek lazım, ben duşlarda jel olarak numis med, günlük olarak da femfresh veya carefree kullanıyorum, ikisinden de memnunum.

  21 haziran 2015 22:47

  6. Geçen yaz tam bu zamanlar beyaz şişedekini almıştım. Ondan önce hep sebamed in genital bölge için olan jelini kullanıyordum ama o taşınırken kayboldu. Bunu denemek istemiştim. Çok bereketli bir ürünmüş kullan kullan bitmedi. Bitsin diye kullanıyorum ama sebamedden daha memnundum. Bu zaman zaman yakıyor.

  17 haziran 2017 06:13

  7. genital bölge için ürettikleri deodorantını indirimde 22 liraya edindim. kullanıp editleyeceğim burayı.

  edit

  bildiğimiz deodorantlardan farklı olarak duman filan bırakmıyor öyle, yakma da yapmadı bende. ama sık kullanılmamasından yanayım. çok da lazım değil.

  17 eylül 2017 23:33 14 kasım 2017 22:41

  8. Uzun zamandır parfümünü ve yıkama jelini kullanıyorum. İntim hijyende babe ile yarıştırabilirim. Memnunum. Parfüm baya işe yarıyor. Kendinizi kirli ya da yorgun hissettiğinizde sıkın, ferah ve enerjik hissettriyor. Banyo yaparken de jelini kullanıyorum. Köpüğü ısrarla yıkamanıza rağmen gitmeyenlerden değil, kolay ve konforlu şekilde uygulayabiliryorsunuz. Çantamda taşımak için ıslak mendillerinden de alacağım.

  18 eylül 2017 15:28

  9. Rahatlatıcı etkili jelini kullanıyorum. Ph dengeleyici olduğundan tercih ettim. Her gün kullanıma uygun dese de iki-üç günde bir kullanıyorum. Daha fresh hissettiriyor.

  8 nisan 2018 14:29

  10. Genital bölge deodorantını ve yıkama jelini henüz bitirdim. Yıkama jeli bence sık kullanılmadıkça mantıklı, sabun pH dengesini bozuyor ve ne zaman sabunla yıkasam idrar yolları enfeksiyonuyla uğraşıyorum. Bu ürün bana baya rahat ettirdi. Deodorantı daha çok regliyken ve skinny pantolonlar giydiğimde kullandım, çok gerekli mi değil, ama regliyken o kan kokusu beni aşırı rahatsız ediyor. Yakma veya tahriş gibi bir sorun Da yaratmadı. Deodorantını yaklaşık bir yıla yakın süre kullandım, yıkama jelini ise bu süreçte iki kutu kullandım. her ikisi de bundan sonra alacağım ürünler. 

  9 şubat 22:43