yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (249)
  • oylar (85)
  • medya (12)

  1. flormar standlarında gördüğüm yeni mat likit ruj serisi. renkler çok cezbedici gözüküyor. gittiğim flormar satış noktasındaki görevlilerin sadece 1 tane tester koyması sonucu hepsini mıncıklayamasam da tek bakabildiğim renk 01 undressed'ti. o da ten rengime çok açık kaldı maalesef. beyaz tenlilere gidebilecek bir ton gibi geldi bana. gözüm ise autumn timber ve daisy'de.

  6 ekim 2016 15:03

  2. autumn timber'ın yedinci caddede en son kalanını edindim. üç kez kullandım ve koşarak deneyimlerimi yazmaya geldim.

  tam bir sonbahar rengi. çok tatlı duruyor. benim dudağımda renkler bir garip durduğu için rengini nasıl anlatsam bilemiyorum ama içinde kızıllık kahvelik olan bir pembe diyebilirim. (gizlinot: pastel 20 numaranın pembesi işte ) (gizlinot: cümle kuramayanlar da bugün ) bein dudak rengim çok açık olduğu için biraz pembemsi oldu, saçlarımı boğdu evet ama yine de süreceğim. fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 22,45 ti. dudağımı kesinlikle kurutmuyor. gerçekten silk yani. biraz geç sabitleniyor. elinizi dudağınıza değdirince hafif bulaşma yapabiliyor.yemekle baya bir silinebiliyor ama içtiğiniz şeylere pek bulaşmıyor (gizlinot: yemeğin yağlı olması faktörü )

  bence ülkemizdeki likit mat ruj renk kartelasının darlığında gayet alınabilecek bir ruj. hele benim gibi likit mat ruj delisiyseniz mutlaka alın.

  bunun kırmızı bir tonu var gidip onu da edineceğim. malum kış geliyor (gizlinot: swh )

  edit: internet sitesinde 13 liraymış (yazar: buffy)'e teşekkürler kalpler (gizlinot: yumulun kızlar)

  11 ekim 2016 22:26 11 ekim 2016 23:27

  3. Bugün cepa flormar'da tüm renklerini dolu dolu bir standda bulduğum yeni likit mat rujlar. İsteyen varsa haber vermiş olayım fiyatı da 13 tl idi. Daha önce bloggerlarda görüp merak etmiştim ve bana göre en dikkat çekeni 05 numarası autumn timber idi. Aldım ve denedim, gerçekten yukarıdaki entrylerde belirtildiği gibi tam bir sonbahar rengi. Bende tüm likit matlar olduğundan koyu duruyor, o yüzden yine görünenden bir ton koyu durdu ama hala güzel, kırmızı-kahverengi renkteydi. Yapısına gelirsek, ince sürdüğümde benim dudağımı kurutmadı, çizgi çizgi durmadı kuruyunca. Ve hafif. Kuruması çok hızlı değil bu da benim gibi beceriksizler için ideal çalışma süresi sağlıyor bence. ^^ ama yavaş da değil. Ben şahsen kurusun diye beklemedim bile çünkü tamamını sürünce kurumuştu çoğu yeri zaten. Hiçbir müdahaleye ihtiyacı yok. Silinmesi tüm likit matlar gibi. Yemek yiyene kadar kalıcı. Bloggerlar gibi yağlı yemek yiyince çıkıyor demeyeceğim. Tabi ki çıkacak çünkü yağlı yiyince, çimento mu bu? Neyse. Sonuç olarak ben başarılı buldum yapı olarak ya da renkler açısından. Autumn timber rengini özellikle beğendim çünkü özgün bir renk olmuş bence. 02 - fall rose rengini de pastel 20ye benzettim biraz ama flormar daha soğuk kaçıyor sanırım. Yan yana sürüp bakmak lazım.

  Not: autumn timber'ın google görsellerde duruşunu aradım ancak gördüklerimin hiçbiri dudağımdakine benzemiyor. Gördüğüm fotoğraflarda daha pembe duruyor. Olduğu gibi fotoğraflayan biri olursa tebrik edeceğim lakin o zamana kadar deneyip almanızı öneririm.

  Edit: üstteki girdilerde bahsedildiği için yazmamıştım ancak sabitlenme açısından aşırı iyi değil, parmağınızı sürtünce parmağınıza bulaşıyor. Ancak bende gün içinde bir sıkıntı yaratmadı.

  14 ekim 2016 18:30 14 ekim 2016 18:54


  4. bende çoğu kişi gibi 05 numarası aldım ve inanamıyorum.Şu ana kadar golden rose,pastel ve the balmın likit mat rujlarını kullandım ve yapı olarak bu kadar iyi olmasını beklemiyordum.Baya baya kurutmuyor dudakları.Sürüp bekledikten sonra fazla kalan ürünü bir kağıdı öperek alın.tamamen mat,çok tok ve pürüzsüz sonuç veriyor.koleksiyon ürünü olması çok üzdü beni.Flormarın koleksiyon ürünleri,normal ürünlerinden hep çok daha güzel oluyor.Ama bu ruj serisini kalıcı yapmalıydı.Seri kalkmadan hem bu rengini stoklayıp hem diğer renklerine bakmak istiyorum.Bu arada renk charming gibi,charming mora dönük bir pembeyken bu daha canlı,kırmızılık içeren bir pembe.Charmingten çok daha güzel.02 numarası da çok güzel gözüküyor,soğuk,açık bir pembe.

  15 ekim 2016 21:00 15 ekim 2016 21:05

  5. sonunda denedim ve sonuçları söylüyorum. 2 rengini internetten sipariş ettim. biri 05 autumn timber: çok hoş pembelik barındıran kızıl pembe karışımı bir renk. esmere de sarışına da gider diye düşünüyorum.

  diğeri 04 daisy: oldukça yoğun pembe bir görünümü var. sitesindeki tondan daha koyu. ben çok sevmedim ama kumral sarışınlarda daha iyi durması olası.

  ikisinin ortak özelliği maalesef benim dudaklarımı kuruttular. çok sevmedim yapılarını. ama autumn rengini bir süre daha kullanırım. iyi bir dudak peelingi de şart

  17 ekim 2016 17:14

  6. çok kurutmuyo dendi ama bence de kurutuyor, sabitlenmeleri uzun sürüyor ama sabitlendiğinde matlar oldukça. 05 autumn timber ve 02 fall rose rengini aldım. autumn timber ı charming e benzetiyorlar ki doğru bence fark çok az charming in leylak tonu bulundurmayanı. fall rose ise sincere nin bir iki ton açığı gibi geldi bana. güzeller ama bunlar varsa almaya gerek yok.

  17 ekim 2016 19:51

  7. 02 no' sunu bir kaç gün önce aldım. serideki diğer renkler ya benim rengim değil ya da benzerine sahip olduğum renklerdi. ama 02 no ya o kadar bayıldım ki bir tane daha alıp köşeye koymak istiyorum. aplikatör biraz çok ürün alıyormuş gibi geldi bana, o nedenle koyu renkleri sürmek zorlaşacaktır diye düşünüyorum. yapısı çok likit değil daha köpük fondötenlerinki gibi. golden rose a, pastelden daha çok benziyor hissiyat olarak. kalıcılığı pastelin gerisinde. ama hiç kurutma yapmadı dudaklarımda. pek memnun kaldım.

  20 ekim 2016 21:31


  8. Benim de bugün kargom sonunda geldi flormardan. Ben 06 chery blossom olanı aldim. Rengini bu derece pembe beklemiyordum. Sitede görünen renkle alakasi yok bence. Bayağı gül kurusu. Neyse benim ilk mat likit rujum kendisi. Yapısı çok hoşuma gitti hepsi mi böyle his yaratıyor merak ettim. Ben de köpük fondöten hissi gibi diyecektim ki yukarda (yazar: chandrika ) da bahsetmiş :) internette hep aynı rengin swatchi olduğundan pek cesaretli secim yapamadim aklimda 01, 02 ve 08 kaldı

  22 ekim 2016 21:17 22 ekim 2016 21:21

  9. 05 autumn Timber rengiyle aşk yaşadığım ruj.Çok hoş koyu gül kurusu ya da açık bordo diyebileceğim bir renk .Bulaşma yapmadı şimdilik ama bir saattir dudağımda. Akşam aksi bir durum olursa editlerim.Oje almaya girdiğim Çiğli Kipa flormar daki görevlinin ısrarıyla aldım ama sanırım stoklayacağım.şu saate kadar dört kişi rujumu sordu.stant doluydu arayanlara duyurulur.

  25 ekim 2016 13:20

  10. Az önce Beşiktaş flormardan 05 autmn timber rengini aldığım ruj. Bendeki duruşu (link: https://cdn.suslusozluk.net/gorseller/34717_12165_1477413028_3faa58.jpg şu) hatta.

  Süslüler Flormar yap mış yap mış ya ben bayıldım. Yapısı köpük gibi kuru dudağın bile pürüzlerine oturup dudağı kurutmadan Harika bir bitiş sağlıyor. Anında matlaşıyor, dudağı büzüştürmüyor. Rengine zaten bayıldım yıllardır aradığım Gül kurusu.

  Bir de 03 rengini denedim o da çok güzel bir pembe turuncu.

  (link: https://cdn.suslusozluk.net/gorseller/34717_12165_1477413890_7d04fb.jpg Şurada) üstten aşağı sırasıyla Flormar 03, 05 ve the balm charming. -beyaz ışık altında çektim-

  Tanım: sleek Matte melere verilen paraya acıtan ruj.

  Kalıcılığı henüz test etmedim bir de.

  25 ekim 2016 19:35 25 ekim 2016 19:50