girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (1)

1. Meali parfümler ansiklopedisi. Her türlü parfümün içeriğini, benzer notalarını, kullanıcı yorumlarını ve dahi bir çok faydalı bilgiyi içeren "koku atlası" internet sitesi. En sevdiğim özelliği, ne kokusu istediğinizi arama butonuna yazmanız neticesinde o kokuyu içeren parfümleri bulması. Benzeri başka siteler de var ancak fragrantica benim favorim.

http://www.fragrantica.com/

25 şubat 2014 10:45

2. yakın zamanlarda üye olduğum müthiş parfüm ansiklopedisi. türk versiyonunu da yapmaya çalışmışlar ama daha alacağı çok yol var gibi... (link: http://parfum-merak-forumu.14068.n7.nabble.com/ parfum-merak-forumu)

29 mayıs 2014 11:02

3. tüm o koku çeşitliliği ile benim iştahımı açan site,notaları istediğimiz gibi ayarlayıp kendimize uygun parfüm bulma şansımız var fakat genelde 3.nota girişimde parfüm bulunamadı diyor,biraz saçma kombinliyorum galiba.. :(

13 eylül 2014 02:23


4. Taparcasına sevdiğim, bayıla bayıla üye olup, 1 seneyi aşkın zamandır takip ettiğim site. Parfüm üzerine daha iyisi yapılamaz diye düşünüyorum. (Çok araştırdım gerçekten daha iyisi yok.) Sizin de içinizde bendeki gibi parfüm aşkı bambaşka ise, çok seveceksiniz mutlaka üye olun. Üstelik kendi parfüm dolabınızı, istek listenizi filan oluşturmak çok keyifli. Her bir notayı, her bir baharatı, çiçeği, parfümle ilgili aklınıza gelebilecek her şeyi bulabileceğiniz büyülü dünya. En sevdiğim internet siteleri arasında 1. sırada.

25 ekim 2014 01:28

5. ilk göz ağrım basenotes.net olsa da, fragrantica onun yerini aldı. araştırma yapmak için güzel, ancak oradaki tanımlar/yorumlar üzerinden kör alış yapılmasını pek tavsiye etmem.

25 ekim 2014 17:41

6. Parfümler konusunda aşmış bir kaynak. Ancak forum kısmını beğenmiyorum darmadağan,konu başlıkları birbirine girmiş.

bazen sırf vakit geçirmek için bile girip incelerim, sayısız kör alış yaptığımdan benim için vazgeçilmez bir bilgi kaynağı.

14 mayıs 2015 20:20

7. eski göz ağrım basenotes.net'in yeri hep başka olsa da, içerik olarak fragrantica'nın çok daha zengin olduğunu söylenebilir.

14 mayıs 2015 20:59


8. Parfüm almadan önce ilk durağım olan site. İçinde Gül olan parfümler bende Zaman içinde acubik bir hale geldiği için parfümün notalarını illa ki incelerim. Başka herhangi bir kaynakta bu kadar zengin bilgiye denk gelmedim. Uyduruk parfümleri bile bulmanız işten değil o.o

30 kasım 2015 21:11

9. yorumlara takılmadan sadece beğendiğim parfümlerin notalarını bulup benzer parfümleri bulma keşfine girdiğim site.

yorumlara takılmamamın sebebi nerede ağır ve overate parfüm varsa iyi oylanmış, hafif çiçeksi kokular kalıcılıktan sınıfta kalmış.

30 kasım 2015 22:58

10. basenotes sitesi ile beraber en sevdiğim parfüm sitesi, bir nevi forum ama diğer bir çok forumlar gibi sıkıcı değil, renkli ve uluslararası bir platform, çok severim, yıllardır takipteyim, zaman buldukça forumunda çene çalarım, parfümler hakkında çene çalarken öyle hoş ve şahane insanla tanıştım ki, insanın boş zamanını değerlendirebileceği en keyifli yerlerden biridir, forumunun aşağı kısımlarında kozmetik, stil ve aile sohbetlerinin de döndüğü başlıklar vardır, açık ara tavsiyemdir.

1 aralık 2015 15:55