yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (29)
  • medya (2)

  1. sevgili (yazar: mavibeyaz) uktesi.

  eyeliner sürmek için zamanımın olmadığı günlerde sık sık yaptığım eylem.

  bu konudaki önemli husus göz kaleminin ucunun ince olmasıdır. tam kirpik dibinden sürüp fırça ile dağıtılınca çok hoş bir makyaj oluyor. hem eyeliner gibi, düzgün sürme derdi olmuyor hem de buğulu bir bakış elde edilmiş olunuyor.

  13 aralık 2018 08:58

  2. Gündüz günlük makyajımda her gün yaptığımdır.

  Eyeliner yerine göz kalemi tercih etme sebeplerimden biri sabahları jilet gibi eyelinerı kısa zamanda çekemiyorum. Bir de bir kere eyeliner çekmeye başlayıp tüm göz kapağına şurasınıda düzelteyim diye diye bulaştırma ihtimali var. Gün ışığında makyajdaki kusurların da geceye göre kat kat fazla durduğunu düşününce elimdeki eyeliner’ı yavaşça masaya bırakıyorum. 

  Diğer bir sebebi ise günlük makyajda benim göz yapımdan dolayı eyeliner çok fazla duruyor ama yine göz yapımdan dolayı da gözlerimi boş bırakamam. O yüzden böyle ortasında bir şey yapıyorum. Özellikle Gözleri kahverengi olanlara göz içine tightling için (gbkz: emily göz kalemi 103)(gizlinot: tightling için bu kalem gibi biraz daha sert yapılı bir kalem daha iyi oluyor, aksi halde kalem göz içine sürülemiyor) ve eyeliner niyetine de (gbkz: Essence kajal pencil teddy) (gizlinot: yumuşak bir kalem ve biraz üst üste geçmek lazım rengin çıkması için. Ama yumuşak olduğu için de hafif dağıtılmış eyeliner görüntüsüne çok uygun) kullanmalarını öneriyorum. Gözlerin rengini çok güzel gösteriyor. 

  (gbkz: eklips metalik eyeliner fırçası ) ile tedy sürdüğüm yerlerden geçtiğim zaman hem gözleri uyanmış hem göz rengini güzel ve yumuşak gösteren hem de uğraşılmamış görünen bir göz makyajı elde ediyorum. (gizlinot: Çok uygun fiyatlı ürünlerle çok iyi bir görüntü elde ettiğimde uzun uzun anlatırım çünkü kayserililik <3)

  13 aralık 2018 10:41 13 aralık 2018 16:33

  3. Günlük ya da gece makyajlarında uyguladığım yöntem. Eyeliner kullanamıyorum , beceremiyorum , birkaç kere sürmeyi denedim ama yok olmuyor bu yüzden de kalemi eyeliner gibi sürüyorum. Yalnız günlük makyajlarımda çok fazla keskinlik istemediğimden fırçayla hafif dağıtıyorum. Tercih ettiğim ton ise kahve tonları.

  13 aralık 2018 11:55


  4. Ben de bu yöntemi kullanıyorum fakat biraz dağılma yaptığı ve simsiyah durmadığından dolayı kalemle bir astar oluşturuyorum, eyelinerin hatlarını belli ediyor, hem daha kolay sürüm oluyor yumuşak olmasından dolayı, hem de hata yaptığımda çabuk siliniyor sonra üzerinden siyah bir eyelinerla geçiyorum. ha çok zahmetli oluyor mu oluyor olmasına da özel zamanlarda eyeliner çekeceğimde yapıyorum. :)

  13 aralık 2018 12:03 ed.14 aralık 2018 12:17

  5. günlük makyajımın temel adımı. Siyah göz kalemini üst göz kapağımın içine sürüyorum, sonra kirpik diplerime çok ince bi şekilde çekiyorum. Göz şeklimi belirginleştiriyor ve daha canlı gösteriyor. Akmayan bir kalemle yapılmasını tavsiye ederim, kontol etmezsem ben gün sonunda panda oluyorum. Emily’ninkini kullanıyorum ve akıyor

  13 aralık 2018 15:16

  6. eyeliner gözrüntüsü çok seven ama asla çekmeyi beceremeyen biri olarak sık sık başvurduğum yöntem. ara ara siyah far kullansam da kalem ile daha rahat çekiyorum. şimdi bu yöntemi iki türlü kullanıyorum ben; bazen jilet gibi bir eyeliner görüntüsüne yönelirken bazen de çizgiyi çektikten sonra açılı bir far fırçasıyla dağıtıp dumanlı bir etki yaratıyorum. bu iki yöntem temelde benzese de farklı ürünler gerektiriyor. eğer jilet gibi bir çizgi istiyorsanız çok sert veya çok yumuşak olmayan, yerinden oynamayacak bir kalem kullanılmalı. bunun için deneyimlediğim en iyileri estee lauder pure color intense 01 ve urban decay perversion. çok daha ekstra olup, yerinden oynamayacak bir görünüm istiyorsanız üzerinden siyah farla da geçip iyice sabitleyebilirsiniz.eğer dumanlı olsun diye dağıtacaksanız kalemin biraz daha yumuşak olması ve rahat dağıtılması gerekiyor ben bunun için catrice kohl kajal ultra black kullanıyorum. herkesin tercihi farklı olacaktır ama ben bu uygulamaları asansörlü kalemlerle asla yapamıyorum, istediğim keskinliği sağlayamıyorum, bu nedenle klasik formda ahşap gövdeli kalemtıraşla açılan kalemler tercihim. uçları iyice sivrilterek istediğim netliği ve kesintisiz çizgiyi yakalayabiliyorum.

  13 aralık 2018 19:33 13 aralık 2018 19:35

  7. Çok sevdiğim fakat istediğim sonucu alamadığım eylem. Hayır, eyeliner gibi sürme kısmında hiçbir sorun yok; hatta sürmesi, şekil vermesi daha kolay ve zahmetsiz. Fakat ne yaparsam yapayım max. 2-3 saat sonra gözümün üstüne sürdüğüm kalemin gözlerimin altına akması sonucunda panda gibi dolanıyorum. (gizlinot: Hadi bakalım ondan sonra da göz makyajını toparlamaya uğraş dur :()

  Uzun lafın kısası,benim için eyeliner sürmeye nazaran şekil vermesi daha kolay fakat şeklini muhafaza etmesi zor olan göz makyajı türüdür.

  21 ekim 2019 23:12 2 aralık 2019 17:08


  8. Daha da güzeli; beceriksiz olduğum için, kalemi eyeliner gibi sürüp üstünü eyeliner ile boyuyorum. Ayrıca (bkz: Estee Lauder) göz kalemi çok şahane. Sadece onunla da takılabiliyorum. Daha yumuşak bir görüntü yaratıyor.

  22 ekim 2019 00:59

  9. bu aralar günlük makyajımda sürekli yaptığım, eyeliner sürmeyi pek beceremeyen süslüler (gizlinot: mesela ben) için biçilmiş kaftan olan bir adım. ben acı kahve asansörlü bir göz kalemini (gizlinot: benimkisi catrice) sadece çok minik bir kuyruk olacak ve sanki kirpiklerimin devamıymış gibi duracak şekilde sürüyorum. bu şekilde hem küçük gözlerimi biraz belirginleştiriyor (gizlinot: tamamen çekilmiş, büyük kuyruklu eyelinerları gözüme pek yakıştırmıyorum.) hem de hafif çekikleştirmiş oluyorum. yaptığıma yakın bir fotoğraf bulmaya çalıştım örnek olarak ama sadece kuyruklu bulamadım.

  22 ekim 2019 01:32

  10. sulu gözlü biri olarak göz altına kalem sürmek imkansız, zaten kötü de duruyor. bu nedenle göz kalemini sadece üst kapağa uygulayabiliyorum. göz kapaklarım düşük olduğu için eskiden ikinci bir çizgi de patates baskısı gibi çıkıverirdi göz kapağının üstünde, ama bunu da far bazıyla çözdüm.

  kullandığım renkler genelde siyah, koyu kahve ve gri tonları, bazen de yeşil. kuyruklu falan yapamıyorum yine gözümün şekli nedeniyle.

  22 ekim 2019 11:13