sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (118)
  • medya (22)

  1. Her gorusumde beni hayretler icerisine sokan durum.naked 4mu ararsin, naked 5 mi? Yoksa UD naked 3 kapatici paleti mi? Insanlar bunlara para veriyor mu? En cok merak ettigim konuda bu.

  29 aralık 2014 14:47

  2. interneti bilemiyorum ama geçen ay bi milyoncularda baktım ki max factor ruju vardı. bu ne yahu dedim. kıza sordum. ne kadar fiyatı 3 mü dedi 5 mi hatırlayamadım. o ruju 50 liradan aşağı alamazsın. kız dedi içeriği benziyor ama dedi. he he halamın bıyığı olsaydı amcam olurdu........

  29 aralık 2014 17:59

  3. Dikkat! Sahte Ürün!

  Başıma gelen kötü bir olayı sıcağı sıcağına sizlerle paylaşmak istiyorum. Yaklaşık birkaç haftadır gittigidiyor.com üzerinde bir hesabı izliyorum. Kozmela'da da satılan ünlü bir markanın fırçalarını nisbeten daha uygun bir fiyata satıyordu. Normal şartlarda şüphelenirim ancak Kozmela'da 80-90'a satılan fırça 60-65 gibi bir fiyata kargo dahil şekilde sunulunca heyecanım şüphemi bastırdı. Hatta "indirimleri duyurma kampanyası"na da satıcının linkini vermeyi düşünüyordum ama acele etmek istemedim. Yine de bir parça olsun şüphem devam etti. Hatta bu yüzden aklımdaki tüm fırçaları sepete eklemiş olmama rağmen bir tanesini satın aldım. Adres yanlışlığı sebebi ile yaşanan bir günlük gecikme dışında iki saat kadar önce paketi teslim aldım. Güzelce açtım. Ve ne göreyim!? Poşetinden çıkan fırça havayla teneffüs eder etmez kıl dökmeye başladı. Görselinin o iki boyutlu görüntüsünde bile daha gür olan kıllar incecik bir tutam gibi karşımdaydı. Allahtan daha önce kozmela ve orijinal sitesinden ürünü sipariş etmiş ve deneyimlemiştim. Fırçaları daha önce kullanmayan biri belki de anlayamayabilirdi. Ama yok ya ne sapı, ne kılları ne de ucu(çinko olması gerekirken bildiğiniz teneke) hiçbir şekilde orijinali ile alakasız. Amblem ve fırçanın adı bile o kadar amatör bir taklit ki taşmış, yazıya bulaşmış. Hemen gidip markanın elimdeki fırçalarını elime alıp test ettim. Ve artık %100 emin olunca iade prosedürünü başlattım. Umarım bir an önce de sonuçlanır. Çok dikkat etmek gerekiyor gerçekten. Orijinal sitesinden sipariş verdiğimde memleketimdeydim ve evde olmadığım zamanlarda aile bireylerimden birinin evde olduğu zamana mutlaka denk gelebiliyordu kargom ama öğrenci olduğum için ve genelde kargo teslim saatlerinde evde olamadığım için sorun yaşıyorum bu yüzden yurt dışı siparişlerine pek yanaşmıyorum. 10-20 lira fazla vermek böyle durumlar yaşamaktan çok daha iyi. Risk almaya değmez bence. Sizlere de naçizane uyarımı yapmak istedim.

  8 nisan 2015 15:04 8 nisan 2015 15:07

  4. ben de kadıköy çilek sokakta denk gelmiştim nakedlar macler.. ama çakma değiller, çakmanın çakmasılar adeta. iki defa taklit edilmiş sanki öyle belli ki. hani bu ürünlerin orijinallerini eline almamış kişiler bile çakma olduklarını anlayabilirler. ambalajlar uyduruk ve başarısız taklit. fiyatlarını sormadım bile.

  6 eylül 2015 01:38

  5. Naked 4 gördü bu gözler diye feryat ettiğim başlık. Böyle iki paleti birleştirip yapmışlar hatta. Olacak şey değil ama oluyor işte. Bir başka yaşadığım olayda; oturduğum semtte bir takı mağazası var. Takı,çanta,cüzdan v,s satıyolar. Arada girer çıkarım. Bundan birkaç ay evvel gittiğimde ki yanımda kız arkadaşımda vardı şahit :) ayrı bir tezgah yapıp üstünü sözüm ona mac'le doldurmuşlar. Rujlar,allıklar,pudralar... Bir üst entryde belirtildiği gibi tam çakmanın çakması, o derece adi. Hayırdır ya mac mi satıyosunuz dedim salağa yatıp. Dükkan sahibi gençten bir çocuk, evet dedi, bunları dubai'den getirtiyoruz, o yüzden bu kadar ucuz dedi (sordum arada ben niye bu kadar ucuz bunlar diye) zaten ben buraya mac'in standını yaptırıcam dedi, ben yüzüne hönkürmemek için kendimi tuttum. Ulen mac'in kendi mağazaları hariç başka bir mağazada standı olduğu nerde görülmüş? İçimden nah kurarsın buraya stand mtand diyorum tabi. Arkadaşım da benim kadar kozmetik kurdu olmamasına rağmen o bile anladı,dürtüp dürtüp duruyo beni. Neyse.. Çok var maalesef böyleleri. En büyük ve en yaygın yalanları ise dubai'den getirtiyos bunları abla dümeni. Herkes diline bir dubai dolamış gidiyor. Ayık olmak lâzım.

  6 eylül 2015 04:45

  6. (link: https://i.instagram.com/gunay_kozmetik/ şu ) adreste sahte ürün satılıyor ancak nasıl şikayet edildiğini bilmediğim için edemiyorum. Sizler de bir kontrol edin süslüler. Mac ürünlerini yapanların ömür billah görmedikleri ürünler satıyorlar helal olsun shshdhd.

  13 eylül 2015 14:24

  7. Markalonga.com sahte Mac ürünleri satıyor.

  13 eylül 2015 23:13

  8. Görsellere ekledim. O kadar takipçisi var birde kafayı mı yemiş bu insanlar anlamıyorum. Paraları yetmiyorsa nakede uygun fiyatlı markalar var ondan alsınlar neden merdiven altı bir ürün alınır ki

  19 ocak 2016 23:41

  9. insanların paralarının yetmemesinden ziyade gerçekten sahte-gerçek ayrımını yapamadıkları için satın alındığını düşündüğüm ürünlerdir. kitleyi "süslü sözlük kullanıcıları" ile kısıtlı bir örneklemde değerlendirirseniz elbette saçma gelebilir ama türkiye'de milyonlarca kadın var ve herkes makyaj ürünleri hakkında yeterli bilgiye sahip değil. gerçekten o ürünlerin sahte olduğunu bilmeden alıyor çoğu. çünkü gerçek fiyatları hakkında da muhtemelen pek bilgileri yok ve "bu kadar fiyat farkı neden var" diye sorgulayamıyorlar bu sebepten ötürü. tabii ki yeterli bilgiye sahip olmadıkları için ne koşullarda üretildikleri ve içeriği hakkında da bilgi sahibi değiller. ben çoğunluğu için konuşuyorum tabii ki, bile bile alan da var. o kişiler hakkında da bir şey diyemem. kendi sağlığını düşünmeyeni ben mi düşüneceğim.

  19 ocak 2016 23:59

  10. Gerçekten sahte olduğunu bilmeden alanlar var. Eski bir arkadaşım bana hediye olarak bir Estee Lauder paletiyle birkaç MAC ürünü getirmişti yani kendisi öyle sanıyordu. Ben daha karton ambalajlarına baktığım an sahte olduklarını anladım tabii. Kırmadan söyledim bir şekilde. O ürünleri kullanamayacağımı, kendisinin de kullanmaması gerektiğini... Kendisi de annesi de uzun zamandır aynı kadından alıyormuş bu ürünleri, 'iyi markaların testerları' olarak satın almışlar hep. Çin'de 1-2 dolara satılan bu malzemelerin her birine 15-20 lira vermiş arkadaşım. Orijinal MAC ürünlerimi getirip farkları gösterdim, üstelik bütün koleksiyonları bildiğimi MAC'in böyle ürünleri olmadığını da anlattım. Tester olsalardı normalde nasıl görünmesi gerektiğini de. Kokuları, görüntüleri, ambalajları rezaletti getirdiği ürünlerin. Ama ilgi alanı olmayan, öylesine makyaj yapan insanlar bilmeyebiliyorlar işte. Onları kandıran kötü niyetli insanlar yüzünden sağlıkları tehlikeye giriyor. İnsanlar makyaj malzemelerine çok para vermek istemeyebilirler, tercih meselesidir bunu anlarım. Ama o zaman hiç değilse yerli markalara şans versinler, Pastel gibi, Golden Rose gibi. Hiç değilse sağlıklarıyla kumar oynamazlar.

  20 ocak 2016 00:48