0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar ()
  • medya (1)

1. Yıllar önce (gbkz: christian dior hypnotic poison)'ın çok ağır olduğunu kabullenmemle yeni parfüm arayışına geçerek keşfettiğim çok hoş vanilya kokulu parfüm. Hypnotic'ten çok daha hafif. Rahatsız etmiyor. Vazoya benzeyen ve büyüklüğüne göre pembe, beyaz veya turuncu şişeleri mevcuttur. Bu üç renk aynı kokar. Ama kenzo'nun yine aynı isimde altın rengi şişesi olan bir parfümü var, o farklı bir kokudur ki bence hiç alakası da yoktur diğeriyle. Karıştırmamak gerekir.

22 ağustos 2013 21:26

2. keyifli, masum, kadınsı bir asya kokusu.

22 ağustos 2013 21:40

3. bir arkadaşımın hediye etmesi ile tanıştığım ve ilk başlarda bana biraz ağır gelen koku.

ha sağ olsun bu arkadaş kapanmayan bavulumun üstüne çullanmayıp, parfümün kapağının çıkmasına sebep olmasıydı belki bir kısmı boşa gitmeyecek ve bavuldaki bütün eşyalarım aynı kokmayacaktı ama ne yapalım. en azından yarısından fazlası kurtuldu.

20 ekim 2013 14:54


4. çok popüler bir (gbkz: parfüm) markası(gizlinot: bakım ürünleri de var ama esas olarak parfüm işindeler) olan (gbkz: kenzo)'nun 2006 yılında çıkardığı otsu-odunsu notalı parfümü.

2009 yılında hediye edilmişti. en fazla 3 kere kullanabildim çünkü kokusu bana çok ağır geldi, kendime, tarzıma hiç yakıştıramadım. bir de turuncu şişedeki 100 ml.lik üründü. bir yıla yakın öylece dolabımda durdu, o upuzun şişesi elime dolanıp beni sinir etti. sonra bir gün anneme "bak seversen sen kullan" dedim. annem gayet beğendi. üstelik onun üstünde beni rahatsız da etmedi. kısaca yoğunluğu ve notalarıyla olgun hanımlara yakıştırdığım ama gençler için fazla baygın bulduğum koku.

8 mayıs 2014 14:32 8 mayıs 2014 14:35

5. beğendiğim ama erkek arkadaşımın annesinin de aynı kokuyu kullandığını öğrenince arkadaşıma hediye ettiğim koku.

9 mayıs 2014 00:22

6. Florale serisini çok beğendiğim lakin bir türlü bulamadığım parfüm. Çok çaresizim çok.

6 kasım 2014 19:43

7. Eşimin free shoptan aldığı Kenzo Amour turuncu şişesiyle bir kaç yıldır buzdolabımda duran ve sıklıkla kullanmaya kıyamadağım ama en sonunda şişesinin dibini bulduğum, baharatlı yapısının da olmasına karşın bu zamana kadar kendime en yakıştırdığı parfümlerimden biri oldu. Ama sadece 1 en fazla 2 fıs yeterlidir gündüz kullanımı için. Zira, etrafınızdakileri hoş parfüm bulutunuzla mest etmek yerine boğabilirsiniz. Kış için daha ideal olduğunu düşünüyorum.

10 ocak 2015 01:18


8. 2008 yılında limited edition olarak çıkan ''indian holi'' versiyonu hala ve hala kokladığım en güzel, en egzotik, en doğulu kokuya sahip olan parfümdür.

parfümerilerde artık satılmıyor malesef fakat almak isteyenler internette son kalan şişelerini hala bulabilirler.

4 eylül 2015 10:14

9. Vanilyalı, baharatlı kokusuyla hayatımın parfümüdür.

Her renk farklı gibi geliyor bana.

Ancak Indian holi farklıdır, çok baharatlıdır.

Şişesi karim rasid tasarımıdır. kullanışsız olmasına rağmen çok güzeldir. en çok pembe şişede olanı kullandım. Birkaç tanesi salonumda dekoratif obje sıfatıyla durmaktadır.

Benden sonra birkaç arkadaşım daha kullandı.

Evet çok kıskandım, çok sinirlendim.

Duj jeliyle birlikte kofre olarak alınırsa çok daha bağımlı hale gelebilirsiniz.

8 şubat 2016 13:23 ed.8 şubat 2016 15:10

10. Son yillarda donup dolasip yine satin aldigim kokudur. Hypnotic poison in daha hafif versiyonu olduguna bende katiliyorum ama bu daha masum bir koku bence. Cezbedici evet hatta erkek arkadasim kullandigim tum parfumler icinde en cok buna anormal tepkiler veriyor ( bknz:kulak dibine burnunu yapistirip ic cekerek koklamak ). Ben daha cok vanilya pirinc kokusu aliyorum yumusak bir kokudur hafif sekerli baymayan bir yapisi var ve vazgecemedigim nadir kozmetiklerdendir. Cok seviyorum cok.

25 şubat 2016 05:19