yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (3)

  1. Kendi adıma konuşacak olursam kiremit rengi ruja çok simli abartılı bir far sevmiyorum , o renkte bir ruja koyu renk bir far sürünce yakıştırmıyorum. Ancak mat krem rengi farı göz kapağıma sürüp mat sütlü kahve rengi far ile katlanma bölgemi ısıtıp , ince çekilmiş kahverengi bir eyeliner uyguladığımda sağlıklı görünen bir makyaj elde ediyorum (gizlinot: En azından kendimde). Dudak zaten patlarken gözlerimi de patlatmayı sevmiyorum. Dudağı öne çıkarıp , gözlerimi de sağlıklı ama bir tık geride tutmayı tercih ediyorum.

  12 ağustos 2019 18:19

  2. Benim için Acı kahverengi mat fardır, tabii ki yoğun opak bir uygulama ile değil.

  Mat acı kahverengi farla kirpik diplerimi belirginleştiriyorum. Göz kapağımın dış köşelerine de aynı fardan gölge yapıyorum ve katlanma bölgesine doğru fırçada kalanı dağıtıyorum. Bu görüntü için kullanmayı en sevdiğim far kiko smart 05.

  12 ağustos 2019 18:30 12 ağustos 2019 18:49

  3. Muhtemelen eksi bombardımanı alacak ancak ben turuncu ve kırmızı mat gölgeli farlarla çok yakıştırıyorum. Turuncu ve kırmızı uyumunun göz ve dudakta olması bence bütünlük sağlıyor. 

  12 ağustos 2019 18:31 12 ağustos 2019 18:31


  4. Göz kapağımı eşitleyip dış köşeye ve biraz da katlantı bölgesinin ortasına kadar siyah far dağıtmayı seviyorum. Ama dağıtma çok önemli panda gibi olmamak için 

  12 ağustos 2019 19:33

  5. mat soğuk sütlü kahve

  ışıltılı sıcak şampanya

  12 ağustos 2019 19:55

  6. benim yine kiremit tonlarında ya da kırmızı ve turuncu gibi farları yakıştırdığım rujlardan kiremit rengi rujlar.

  ilk sırada (gbkz: mac red brick far) geliyor mesela. mac'in gölgelendirme yapmak için bir dönem çok kullandığım bir farı bu. katlanma bölgesinde dışa doğru hafifçe belirginleştirerek kullanmayı sevdiğim bir far. gözlere dudakla uyumlu olacak bir şekilde hoş, ama yormayan bir görüntü veriyor

  ikinci sırada (gbkz: mac brown script far) geliyor. mac'in bana göre gelmiş geçmiş en iyi farlarından biri. harika bir kızıl kahve. ister koyu kahve bir farla birlikte, isterseniz de göz kapağında tek başına kullanmak için çok uygun. günlük makyajların ve özel günlerin en kullanışlı renklerinden. kiremit rengi rujlarla gözde yarattığı uyumu en sevdiğim renklerden.

  yine birçok yerde bu fara muadil gösterilen (gbkz: beaulis fire brick far)'la da crease bölgesine hafifçe derinlik vermek mümkün. hatta bazen (gbkz: the balm hot mama allık)'tan da komple göz kapağıma geçerek, gözlere biraz da ışıltı katmak hoşuma gidiyor.

  kahvenin birçok tonunun kiremit rengi rujlarla uyum sağladığı gibi, (gbkz: nyx lol far) gibi turuncuları da bu tondaki rujlarla birlikte kullanmayı seviyorum.

  ayrıca yine (gbkz: mac club far) gibi duochrome renkler de, içindeki kızıl kahve geçişler sayesinde hem uğraşılmış hem de tek farla pratik bir göz makyajı çıkardığı için, bu tür rujlarla kullanması son derece uygun farlardan benim için.

  12 ağustos 2019 21:34

  7. Katlanma bölgesine soğuk kahverengi (kontür rengi sayılabilecek) bir far, göz pınarına şampanya rengi, ince bir eyeliner ve kapanış

  12 ağustos 2019 23:28 12 ağustos 2019 23:29


  8. kızıl, turuncu ve sıcak kahveleri çok yakıştırıyorum.

  13 ağustos 2019 00:29

  9. kiremit tonlarında ruj sürdüğümde far yerine, yüzümü ısıtmak için sürdüğüm bronzerı, göz kapaklarıma da sürüyorum. bu tonlardakı rujlarım tenimde zaten çok patlıyor. bu yüzden ayrı ayrı allık ve far kullanmıyorum. bronzer olarak (bkz: nyc color wheel mosaic face powder) 724a all over bronze glow rengi ni hem bronzer hem de far olarak uyguluyorum. i̇lla far sürmek istersem de kiko'nun 04 numaralı kahverengi farını kullanıyorum.

  13 ağustos 2019 01:32 13 ağustos 2019 01:33

  10. bayramın ilk günü "aa benim bluzumdaki çiçekler turuncu, en iyisi kiremit ruj süreyim" diyerek ona uygun bir göz makyajı yaptım. kullandığım ürünler şu şekilde:

  katlanma bölgesine bee beauty'nin pumpkin glow isimli allığını azar azar sürerek arttırdım. gene de çok turuncu yapmadım. amacım, allığımla crease bölgemin eşitlenmesiydi. sonra aa keşke biraz bronzerımla ısıtsaydım deyip azıcık loreal back to bronze ekledim aynı bölgeye. sonra her ikisini başka bir fırçayla karıştırdım. en son da far oturtma fırçasıyla crease bölgesine dokunmadan göz kapağıma absolute new york icon smoked paletinin 2. rengi olan glitz'i sürdüm. kirpik dibime eyeliner geçip loreal unlimited maskarayla göz makyajımı tamamladım.

  fresh bir görüntü olduğunu düşüyorum, aynada gördüğüm manzarayı beğendim.

  edit: makyajımı bitirdikten sonra selfie çekerken fark ettim ki bluzumdaki çiçekler "pembeymiş". ama gerçekten uzaktan nasıl turuncu durabilir hala aklım almıyor.

  ilgili medya:
  3
  13 ağustos 2019 01:37 13 ağustos 2019 01:40