yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

  1. Çeşitli sebeplerden gerçekleşebilecek eylemdir.

  Kendimden örnek vereyim. Çok hastaysam ya da nir önceki kitabımı hızlı hızlı okuyup tükettiysem, veyahut o ara aşırı okuduysam, ilerisinde kitap okuyamıyorum. Sebepler çoğaltılabilir.

  (yazar: Candyworld) uktesiymiş.

  14 şubat 2017 14:45

  2. bunca yıllık ömrümde ilk defa başıma gelmiş olaydır. inanmazdım bahanelere ama tezli yüksek lisans yapıyorum gerçekten kitap okuyacak vaktim yoktu. ödevler, projeler, makaleler, çeviriler derken uyumayı bile lüks görmeye başlamıştım. ama 1 ay önce tatile girdim. resmen kitaba susamışım. kenarda dağ olmuş küsmüş beni bekleyen kitaplarımı tek tek okudum... bunun yanında dizilerimi bitirdim, günde 2-3 tane film izledim. resmen ruhum dinlendi... iyi ki varlar <3

  14 şubat 2017 14:51

  3. Okuduğum bölüm sözel ağırlıkli oldugu icin sayılarla tek uğraşım şehirlere göre milletvekili sayısı ya da oğlunun babasını miras için öldürdüğünde saklı payını hesaplamak olduğu için (gizlinot: :() tatil zamanlarında gözümü dinlendirmek için yaptığım ya da eğitim- öğretim dönemi içerisinde kitap okuduğum taktirde vicdanen rahatsız olduğum için yaptığım şey. Halbuki 4 sene önce kendi kendime elime ne geçerse okuyacağım konusunda söz vermiştim. Suan resmen kitap okumaktan kaçar halde geldim. Üzgünüm.

  22 ağustos 2017 11:18


  4. zamanında kitap yetiştiremeyen ben şimdi okuyamıyorum. okumak için kendimi zorluyorum, kitapla bakışıyoruz ama yok. Elime alınca sıkılıyorum biraz okuyup bırakıyorum ama çok istiyorum daha önceki gibi hunharca kitap bitirmeyi.

  22 ağustos 2017 13:32

  5. bende de zaman zaman olan durum.kitapları bir hevesle alıyorum bunu da okumalıyım diye ama sonra içlerinden çok azını okuyorum ya da çok uzun sürede bir kitabı bitirebiliyorum.okul varken zamanım olmadığından okuyamıyordum ama yaz tatilinde de aynısı oldu.dizi-film izlemenin rahatlığı varken kitap okumak yorucu geliyor sanırım bir de son zamanlarda roman yerine felsefe ya da bilim kitapları alıp okumaya çalışmamdan olabilir.

  önerilerim:yolculukta okuyun ,o an istemiyorsanız zorlamayın kendinizi doğru anı bekleyin, okuması daha kolay kitaplarla başlayın okumaya belli bir kitap okuma disiplinine sahip olana kadar, elinizdekileri bitirene kadar yeni kitap almayın, elinizdekileri gerçekten okumayacağınızı fark ettiyseniz satın ya da bağışlayın bir şekilde elden çıkarın ruhunuza yük olmasın, çay-kahve yapıp altını çizecek bir kalem alıp masaya oturarak okumayı deneyin, klasik müzik dinleyerek okumayı deneyin, bitirmek istediğiniz bir kitabı bitirdiğinizde kendinize ufak bir hediye verin ya da zaten almak istediğiniz bir şeyi almayı kitabı bitirene kadar erteleyin.

  22 ağustos 2017 14:09

  6. (bkz: reading slump)

  22 ağustos 2017 14:57

  7. bir yıl sonra kitap okumaya geri döndüm süslüler. mutluluktan ağlayabilirim.

  26 ocak 2018 01:07


  8. Çocukluğumda ve gençlik zamanlarımda kitap okumak benim için büyük bir kaçış sebebiydi. Uyumadan kitap okuyarak sabahladığım geceler olurdu.

  Sonra iş güç girdi araya vakit ayıramaz oldum ara ara kitap okuma günleri yapardım kendime.

  Şuan kitap okuyamıyorum, yakın gözlüğü takıyorum, ek ışık yakıyorum yine göremiyorum. Okumaya çalışıp okuyamadığım için ağladığımdan beri elime almadım. Doktora da gittim ama bir sorun yok gözüküyor ama ben resmen kitap okurken göremiyorum, bu durum çok canımı sıkıyor.

  26 ocak 2018 01:16

  9. bu konu beni çok mutsuz ediyor. Neden bilmiyorum eskiden haftada bir kitap hatta iki kitap okuyan ben şimdi hevesle aldığım kitapların yüzüne bakmıyorum. Yaş mı ilerledi, öncelikler mi değişti, kitap okumaktan daha öncelik verdiğim neyim oldu bilmiyorum. Ciddden üzülüyorum ama, bilgisayar karşısında vakit geçirmek ya da dizi/film izlemek daha kolay geliyor. Bilgisayar başında geçirdiğim zamana üzülüyorum ama bağımlı gibiyim. Kitabı elime alınca asla konsantre olamıyorum.

  Eski hallerimi özlüyorum, daha dolu olduğumu hissediyordum şimdi ise boş bir teneke gibiyim.

  26 ocak 2018 09:45

  10. odaklanamıyorum. okumaya başlıyorum kafam anında gidiyo kitaba boş gözlerle bakmaya başlıyorum. çok rahatsız edici bir durum düzene sokabilmek için eskiden okuduğum sevdiğim sürükleyici kitaplara tekrar bakayım diyorum ama onlara bile odaklanamıyorum kafamı asla toparlayamıyorum. bazen internette haber okurken de aynı oluyorum bazen burdaki bir şeyi okurken bile kopukluk yaşıyorum. henüz nasıl aşabileceğime dair bir fikrim yok malesef

  26 ocak 2018 19:54