yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. göz beyazının üstünü kaplayan zarın iltihaplanması olayıdır. gözde kaşıntı, batma, kızarıklık, şişlik gibi belirtileri vardır. göze yabancı cisim kaçması, polen vs gibi alerjik maddeler, göz kuruluğu, sigara dumanı vb gibi kimyasal maddeler sebep oluyor olabilir. antibiyotik damla ile tedavi edilir. lens kullanan kişilerin de bakterilere bağlı olarak sıklıkla karşılaştığı durumdur. bana da illallah ettirendir zira her sene mutlaka bir kere tedavisini görürüm.

  uzun süreli lens kullanımına bağlı az da olsa göz kuruluğum var zaten. ama ne zaman göz makyaj temizleyicim gözüme kaçsa hemen konjonktivit oluyorum. özellikle bu makyaj temizleme yağlarını kullanmak için ölüyorum ama göz makyajımı çıkarmak için gözümü her ovaladığımda gözüme kaçıyorlar. ertesi sabah hemen davul gibi gözlerle uyanıyorum. bilmiyorum benim hassasiyetimden de kaynaklanıyor olabilir ama siz de sık sık bu konudan muzdaripseniz makyajınızı temizlerken ekstra özen gösterin derim.

  4 haziran 2016 10:06

  2. Bir kaç yaz önce başıma gelendir. Acılıdır ve günlerce geçmeyendir. Şimdi lens kullanmaya da başladım, Allah'ım sen beni koru bundan

  4 haziran 2016 10:24

  3. Yıldırdı.

  Her yıl mutlaka bir kere olurum bahar aylarında. Benimki alerjik ama bu sene ikiyi buldum. İlkinde hafife alıp damlamı düzenli kullanmadığım için tam olarak tedavi edemedim sanırım. Neyseki son yıllarda hafif atlatıyorum ama yine de sinir bozucu.

  15 şubat 2018 17:00


  4. Makyaj fırçası temizliğinin ne kadar önemli olduğunu gösteren hastalık. Makyaj yapmaya başladığımdan beri fırça temizliğine çok önem veren haftada iki kere tüm fırçalarını yıkayan ben bu hafta ilk kez aman ne olacak diyip boşverdim ve sonuç olarak nur topu gibi bir konjonktivit. 

  Tanım: gözde batma hissi, kızarma, kaşıntı gibi ile belirtileri olan göz iltihabı. 

  12 ağustos 2018 18:30

  5. Hayatımda sadece bir kez geçirdim, eğer sizin de alerjiden kaynaklı falan değilse ve birilerinden bulaştıysa (bana öğrencimizden geçmişti, daha önce olmadım) siyah çayla pansuman yapmanız işe yarayabilir. Tabii ki acile gidip verilen steril damlaları da kullandım. Ama siyah çay epey rahatlatıp temizliyordu. Bir de yüzümü yıkarken aynı havluyu iki gözüme sürmediğim için diğer gözüme hiç bulaşmadı ve bir iki gün içinde iyileşti. Kağıt havlu kullanmak daha hijyenik olacaktır. O hafta kullanmış olduğum bütün göz malzemelerimi maalesef attım çünkü kurtarmanın bir yolu yoktu bence, bu riske değmez diye düşündüm. Tabii ki hastayken makyaj yapmadım gözüme, ama bakterinin kuluçka süresi vardır ve önceki gün makyaj yapmıştım. İlaçlarımı da bir buçuk hafta kullanmaya devam ettim her ihtimale karşı. Geçmiş olsun süslüler.

  13 ağustos 2018 13:09 13 ağustos 2018 13:11

  6. Ilk baharimin vazgecilmezi. Her yil bahar alerjisiyle birlikte ziyaret eder beni. Ve artik kasimaktan gozumdeki kilcal damarlari catlatmisligim vardir. Kirpik diplerini hatir cutur kasima istegi yaratir. Duzenli ilac kullanimiyla kontrol altina alir ve bir sonraki ilk bahara kadar veda ederim kendisine.

  14 ağustos 2018 02:30

  7. Ağustos ayından beri bu hastalıktan muzdaribim. Arkadaşım vesilesiyle bana bulaştı benden birkaç kişiye daha bulaştı ve hayat hepimize zehir oldu. Göz batması, şişmesi, ağrısı, kanlanması, iltihaplanması neredeyse her türlüsünü yaşadım. Bu hastalık için yapılabilecek en iyi şey işinin ehli bir doktora gitmek olacaktır. Ben bir göz polikliniğinde muayne oldum ve verdiği ilaçları kullandım. İlaçlar bittiğinde görünürde bir sıkıntı kalmamıştı ancak gözümde kalıcı şişlik ve bulanıklık kaldı. Bugün bir doktora muayne olduğumda tedavinin çok doğru olmadığını ve hastalığın hala devam ettiğini yoğunlaştığını öğrendim. Bu hastalığa yakalandıysanız bir doktora değil birkaç doktora gitmenizi şiddetle tavsiye ederim ayrıca kağıt havlu ile yüzünüzü silin, kimseyle yakın temasta bulunmayın, gözlerinizi sık sık yıkayın ve damlaları gerçekten düzenli bir şekilde her gün aynı saatlerde sıkın bunun çok faydası olacaktır. Ayrıca asla makyaj yapmayın, silmesi, kimayasal olması sebebiyle gözü daha fazla yoruyor bunun yanı sıra kullanılan fırça, maskara bir daha kullanılmayacak hale geliyormuş gözümüzden bulaşan virüsler yüzünden. Ben hasta olduğumda gerekli bilgileri bulamamıştım o yüzden böyle bilgi vermek istedim.

  19 eylül 2019 17:05 19 eylül 2019 17:18