sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (3)
 • medya (1)

1. Efsane punk grup Nirvana'nın 27 yaşında intihar eden solisti. Ölümü üzerine çok söylentiler olmuş kendisini öldürmek için 3 farklı yöntem tabanca, uyusturucu ve ilaç kombosu yaptığı iddia edilmiştir. Hal böyle olunca acaba intihar değil de cinayet mi diye konuşulmuş ama sonuç alınamamıştır. Ölümden sonra bir çok insan eşi courtney love'a yüklenmiştir. Courtney love ölümünden sonra kendisine ve kızına bir veda mektubu bıraktığını söylemiş ve bunu basında da paylamıştır. Lakin bu mektubun gerçekliğine dair şüpheler olmuştur. Kızı frances bean cobain geçtiğimiz eylül ayında babasına çok benzeyen biriyle evlenmiştir. Kürt'ün Hayatına dair bir kaç kitap bulunmaktadır. Her daim mutsuz sanrılı bir hayatı olduğu iddia edilen kurt cobain oysaki bana göre bir çok fotoğrafında dolu dolu gülmektedir. Aynı Zamanda depresyon hırkaları (gbkz: depresyon hırkası)diye tabir ettiğimiz uzun örgü hırkaları da ilk giyenlerdendir. Çok sevdiğim bir şarkılarıyla sonlandırmak isterim bu entryi (link: http://http://youtu.be/fregObNcHC8 the man who sold the world-nirvana)

8 kasım 2015 23:44 8 kasım 2015 23:51

2. 90 'ların grunge akımını başlatan nirvana grubunun solisti ,, aynı zamanda dünyanın en iyi ikinci solak gitaristi olan adam. birincisi tabi ki tahmin edersiniz jimi babadır . 5 nisan 1994 te altın vuruş yaparak pompalı tüfeğini ağzına koyup 27 yaşında ölmüştür kurt cobain.

kurt cobain dünyaca bir idol ve ikonlaşmış rock yıldızıdır. alternative rock akımım yaratıcısı da onu diğer rock starlardan ayırır. o dönemler metal ağırlıklı müzikler yapılırken kurt cobain ritimleri bir az bir çok yaparak alternative akımı başlatmıştır.

rock müziğin yedi hali diye bir belgesel var. orda baya yakından anlatmışlardı kurt cobain'i ve diğer birçok rock yıldızını. şu sahne aklımdan çıkmadı tabi. kurt cobain rockstar olmadan önce bir okulda hademelik yaparmış. ve hep dermiş ki ''bir gün bu okulda konser vereceğim.'' ve bunu da gerçekleştirmiştir.

nasıl şöhret birden hızlıca geldiyse beraberinde birçok rock yıldızında olduğu gibi uyuşturucuyu ve birçok ruhsal problemleri de getirmiştir. o şarkıları yazmak söylemek normal bir insanın yapabileceği birşey değil zaten. kurt 'da son dönemlerde çıkamadığı ruhsal bunalımdan kendini meşhur resimlerindeki pompalı tüfeğiyle vurarak kurtarmıştır. ruhun şad olsun kurt cobain. grunge 'ı senin zamanındaki kadar olmasa da devam ettirmeye çalışıyoruz.

kurt' ün güzel bir sözüyle devam edeyim :

''' olmak istediğiniz insana dönüşmek, içinizdeki ruhu öldürmekten başka birşey değildir.'''

bu da benden gelsin en sevdiğim parçasıdır. kanımca kurt yukarda da dediği gibi olmak istediği adama dönüşürken öldü.(link: https://www.youtube.com/watch?v=pN2HOomnwAE maaa görll maa görrllll)

edit: eksileyen arkadaşın kafasını anlamadım. bu yazıda eksilenecek birşey bulamadım ben. gerçekten neden eksilediğini de merak ediyorum. mesaj olarak bırakırsan sevinirim. kurt cobain'i kıskanıyorsun sanırım. ölmüş ve dünyaca ikon haline gelmiş bir merhumu kıskanman ve onun hakkında yazılan güzel şeyleri de eksilemen içler acısı.

9 kasım 2015 07:02 10 kasım 2015 08:18

3. Grunge akımını başlatmış eşi benzeri olmayan bir adam. İntihar etti veya öldürüldü bunu bilemem ama çok erken bir kayıptı.

Dergilerde kitaplarda hep adı geçen biriydi o. Ününü Smells Like Teen Spirit ile artırdı. Kurt diyince akla ilk gelen şarkıdır.

Her fotoğrafına baktığımda içinde derinde bir yerlerde acı olduğunu hep gördüm. Bu içindeki acıyı en iyi o güzel sesiyle dile getiriyordu. Kimsede duymadığım o nadide ses. Özellikle çok taklidi yapıldı bu sesin mesela Seether grubunun vokalistinin sesi kurt'ün sesine baya baya benziyor. (link: https://m.youtube.com/watch?v=I7imqO-OBVk seether - careless whisper)

Ne kadar buruk bir yüz ifadesi olsada içi sevgi dolu mükemmel bir baba. Kızıyla çektirdiği fotoğrafları görünce hem çok mutlu oluyorum hem de kıskanıyorum benim babamla böyle fotoğraflarımız yok yaa :( kızı tıpatıp kurt anasına çekmemiş yarabbi şükür :D bu kızımız babasına çok düşkün çünkü evlendiği adam tıpatıp kurt yani.

Sesi kadar da giyimini de çok seviyordum ben tshirt üzerine gömlek onun üzerine o uzun hırkası... Giydiği tshirtler birçok sitede satılmakta. (link: http://www.wornfree.co.uk/artist/kurt-cobain.html Kurt t-shirtleri) Çok rahat bir giyimi stili var bazen bende böyle giyiyorum.

Gelelim şarkılarına... Smells Like Teen Spirit güzel iddalı bir şarkı fakat ondan daha iyileri de var. Nevermind ve In Utero albümleri her daim kitaplığımın baş köşesindedir sıkıldıkça açar dinlerim. Benim dinlediğim şarkıları şunlar;

- Heart Shaped Box

- Lithium

-In Bloom

- All Apologies

- Rape Me

- The Man Who Sold The World

- Pennyroyal Tea

- Dumb

- Breed

- Polly

- About A girl

- You know you're right

- Aneurysm

- Lake of Fire ...

Bu girdimi en sevdiğim iki şarkısıyla bitirmek istiyorum:

(link: https://m.youtube.com/watch?v=8mVYbQHVJsY where did you sleep last night)

(link: https://m.youtube.com/watch?v=vabnZ9-ex7o Come as you are)

Come as you are şarkısında şöyle bir aöz geçiyor: " No, I don't have a gun" bunu ilk duyduğumda kanım çekilmişti çünkü kurt kendini bir pompalı tüfek ile vurmuştu. Hala ölümü meçhul. R.I.P Kurt -_-

9 kasım 2015 10:20 9 kasım 2015 10:31