yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • oylar (11)
  • medya (1)

  1. La roche - posay toleriane serisinden "TOLERIANE ULTRA" kremini hassas ve alerjik ciltler için bakım kremi olarak tanımlıyor. İyi de yapıyor çünkü cilt bakım rutinimde vazgeçemeyeceğim tek ürün bu olurdu herhalde benim için. İçeriğinde alerjik reaksiyonları yatıştıran (gizlinot: ama öyle böyle değil ciddi anlamda bir 'yatıştırma') özel bileşenler ve termal su içeriyor. kullanırken hissedeceğiniz o hafif soda kokusu da sanırım bundan kaynaklanıyor ama kesinlikle rahatsız etmiyor. ve en önemlisi paraben ve alkol içermiyor. Daha ne olsun.

  On üzerinden sekiz - dokuz rahatlıkla alabilir, sevilerek kullanılır.

  17 ocak 2016 20:59 4 şubat 2016 15:53

  2. ben karma cildim için la roche posay'in Hydraphase Intense Legere adlı kremini kullanıyordum baya aşk besleyerek. yanak ve burun etrafı bölgem çok kuru. çenem ve alın bölgem yağlı. kışın başında burun etrafımda çok ciddi bir kabuk bağlama, morarma ve yaraya dönüşen soyulmalar olmaya başladı. ne sürsem cayır cayır yakıyor, ilaç kullanıyorum onlar bile fayda etmiyordu. her zaman gittiğim eczanede bir cilt bakım uzmanı var bu kremlerin satışıyla ilgilenen. ona danıştım bu konuyu ve hyrraphase'ın cildime hafif geldiğini ve toleriane serisine geçmemi tavsiye etti. böylece yaklaşık 2 aydır bu ürünü kullanıyorum. güzel bir krem burun bölgemdeki kabuklanmayı geçirdi ama bu ürünün içeriği ve yoğunluğu yüzümün yağlı olan yerlerine biraz fazla geldi. çene bölgemde devamlı sivilce çıkıyor bu ürüne başladığımdan beri. hayatımda hiç sivilce çıkmayan alnımda bile 3-4 kere sivilceye sebep oldu ama kuru olan yerlere harika etki ediyor.

  biraz yapısından bahsedeyim. içeriğinde la roche'un diğer ürünlerinde olduğu gibi paraben, parfüm ve alkol yok. kremin ismi soin protecteur apaisant yani yatıştırıcı, koruyucu bakım. cildim çok hassastır. bazı cilt bakım ve makyaj ürünlerinde direkt gözlerim sulanır, burnum akmaya başlar. ağlıyor gibi göz- burun silmem gerekir. bu üründe kesinlikle öyle bir şey yok.

  sonuç olarak şu an canım hydraphase kremime bir an önce geçebimek için bitsin diye kullanıyorum. tekrar almayacağım bir krem. bu kremi cildinin her yeri kuru olan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim ama benim durumumda olanlar için pek iyi bir tercih değil.

  10 şubat 2016 14:07 ed.10 şubat 2016 19:38

  3. çok alerjik ve bunun yanında karma bir cildim var. t bölgem zaten ölümüne yağlı. bu nemlendiriciyi kullandığımda gerçekten yürüyen bir patates kızartması gibiydim. inanılmaz derecede yoğun bir krem ve gün içinde cildimi çok parlattı. ayrıca öyle aman aman bir faydasını gördüğümü de söyleyemem. örneğin bir (gbkz: avene antirougeurs jour nemlendirici) kadar faydasını göremedim. kızarıklıklarıma hiçbir şekilde faydası olmadı zaten.

  bu nemlendirici bence direkt kuru ciltlilerin kalemi. güzel nemlendirdiğini düşünüyorum ama normal ya da karma ciltlilere ne yazık ki (yazar: uzum) gibi ben de pek öneremeyeceğim.

  16 şubat 2016 00:44


  4. Nemlendirmesiyle ve yoğunluğu ile ilgili yazılanları görünce başkalarının şaşırdım Ama yok değil bendekiymiş. Öncelikle cilt tipiyle alakalı etkisi var belli ki zira asla benim yüzümü nemlendirmiyor bu. Sürüyorum zımparaya su sürmüşüm gibi hala yüzüm kupkuru. Biraz bile yumuşamaz mı! Yok. Kuru ciltli iseniz, normalden kuruya dönükseniz, bölgesel kuruluk varsa aşırı vb yok efendim işe yaramıyor.

  Ama şu var, yüzüm aşırı alerjiktir, hassastır bu kremin yaptığı bir şey şu ki başka kremleri sürünce yanma hissi varsa bunda o olmuyor işte. İçeriğinde parfüm ve alkol olmaması benim için artı zira onlara da yüksek oranda alerjim var.

  Yalnız aynı serinin göz çevresi gerçekten iş görüyor bunu da eklemeliyim: http://www.laroche-posay.com.tr/ürünler-bakımlar/TOLERIANE/TOLERIANE-Ultra-Eye-Contour-p15968.aspx

  Birde toleranssız ciltler için yatıştırma diyor bu kreme yani bunda da başarılı diyebiliriz ama nem vermekte yetersiz.

  Ürün bu: http://www.laroche-posay.com.tr/ürünler-bakımlar/TOLERIANE/Tolerıane-Ultra-p5604.aspx

  16 şubat 2016 05:33 16 şubat 2016 05:56

  5. fluide olanını kullanıyorum çok memnunum ince güzel yapısıyla asla yağlandırmadan nemlendiriyor bir nemlendiriciden bekleneni sağlıyor. ben yatmadan ve uyanınca kullanıyorum bana 3 pompa ancak yetiyor evet miktar olarak poşetli yapısıyla çok çabuk bitiyor ama muadillerinin miktarına göre gayet başarılı bence.

  25 şubat 2016 17:02

  6. Nemlendiriciye ihtiyaç duyduğum bir anda kardeşimden alıp denediğim, o günden sonra da 2 tüp bitirdiğim harika nemlendirici. Benim gibi karma ciltli, hassasiyeti olan, egzamalı, akneli sorunlu bir ciltseniz tam size göre. Dermatologum en son gittiğimde yıllardır egzama ve aknelerimin cildimde yarattığı izlerden dolayı uriage markasının nemlendiricisini yazsa da benim aklım hep bunda.

  8 nisan 2016 18:33 ed.8 nisan 2016 23:27

  7. kızgın kumlardan serin sulara atlatan, cildinizi minnoş bir kadifeye dönüştüren muhteşem nemlendirici. alerjik ve hassas ciltler için uygundur.

  9 temmuz 2016 20:17


  8. (link: http://www.laroche-posay.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler-bak%C4%B1mlar/TOLERIANE/TOLERIANE-ULTRA-FLUIDE-p11918.aspx ultra fluide) versiyonu, son 10 aydır düzenli glikolik asit kullanımından dolayı fazlaca hassaslaştığını düşündüğüm karma cildimi 1 ay içinde sakinleştirip, kızarıklıklarımı azaltmış ve parlamaya sebep olmadan yeterli nemlendirme sağlayabilmiş olmasıyla başarılı bulduğum bir lrp ürünü oldu.

  13 temmuz 2016 23:15

  9. eczaneden lrp'in başka bir ürününü alırken ordaki kızın bonkörlüğüyle bana 10 tane testerini verdiği nemlendirici. aylarca kullandım. karma ciltli, yanaklarım kuru olan biriyim ve yanaklarımı öyle güzel nemlendirdi ki çok sevdim. alnımda vs parlama da yapmadı. güzel bir nemlendirici.

  13 temmuz 2016 23:28 ed.21 temmuz 2016 13:37

  10. Karma ve hassas ciltler için mükemmel bir günlük nemlendirici. ben yaz aylarında kullanmayı daha çok seviyorum. kışın ise ultra olanını kullanıyorum.

  15 ağustos 2016 11:00