yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  0.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (0)
  • medya (1)

  1. ciltteki koyu lekeleri, matlığı ve renk düzensizliklerini azaltmayı, cilt tonunu dengelemeyi vadeden ürün. 8 hafta sonunda koyu lekelerde %66 azalma, 12 hafta sonunda da 4 hafta kalıcı etki sağlayacağı söyleniyor. pek çok cilt bakım ürünü gibi sonuç almak için sabır gerektiren bir ürün. ben ilk hafta sonunda cildimde herhangi bir değişim görmedim. sonraki hafta sonunda da. hatta sonraki hafta da... ancak sabah-akşam düzenli kullanmaya devam ettim.

  8 hafta geride kaldı ve bu sürecin sonlarına doğru cildimin değiştiğini hem ben hem etrafımdakiler fark etmeye başladı. öyle aman aman bir değişim değil, ki zaten sorunlu bir cildim yok, sadece yaşla ve stresli hayatla birlikte gelen matlık ve belli belirsiz lekeler mevcut. sonuç itibariyle cildimin aydınlandığını, parladığını, özellikle sabahları kalktığımda çok daha güzel göründüğünü fark etmeye başladım. bu sonuçlar örneğin daha sorunlu bir ciltte böyle olabilir mi, bilemem. denenebilir ama ille de deneyin demiyorum zira epeyce pahalı bir ürün. bıraktıktan sonra da sadece 4 hafta kalıcı sonuç vadettiğine göre sürekli kullanılabilir mi hiç emin değilim. ben elimdeki kutu bittikten sonra başka ürünlere geçiş yapmayı planlıyorum.

  20 şubat 2014 16:36

  2. 5 ay boyunca her sabah düzenli bir şekilde kullanıp bitirdiğim ürün.

  almadan önce satış temsilcisi ağız çevresi ve çene bölgemi nispeten daha sarımsı bularak renk düzensizliğini göstermişti. çillerimi yok etmesini istemiyordum biraz da bu endişem vardı.

  sabahları yüzümü yıkadıktan sonra tonik aşamasından sonra uyguladım. üzerine aloe vera ve bazen de üzerine tekrar nemlendirici sürerek tamamlıyordum.

  düzenli kulanım sonucunda; bahsettiğim bölgede her hangi bir renk değişmesi-düzenlenmesi olmadı, çillerim de yok olmadı, ama genel olarak (yazar: violet )in de benden önce bahsettiği gibi yüz tonumda homojen bir görünüm oluştu. bir yerlere daha yazmıştım yaklaşık 1 aydır fondöten benzeri ürünü günlük makyajımda kullanmıyorum diye. bu kremin etkisi mi var inanın emin değilim. kullandığım diğer serumların ve cilt bakım öğelerinin de çok faydası olduğunu söylerim. özellikle de (gbkz: lr aloe vera concentrate)in.

  sivilcelerime, çıkan-çıkmakta olan herhangi bir olumlu-olumsuz katkısı olmadı.

  çok gerekli bir ürün değil. bittikten sonra da (gbkz: l'oreal skin perfection serum) unu kullanmaya başladım. lancome, ürünlerinin bir benzerini- muadilini lorealde yapıyor benim gözlemlediğim kadarıyla. ve bu iki ürün eş zamanlarda sunuldu. yaklaşık 3 haftadır da onu kullanıyorum. ileride yorumlarım.

  toparlarsam; kullanım süresince hoş bir his veriyor. ama bu "hoş his"si 250 tlye satın almak çok pahalı. bu fiyata daha fazla beklenti satın alıyorsunuz.. 100 tl civarında olsa alırım. işe yaramadığını söyleyemiyorum ama "mucizeler" yaratmadı.

  30 mayıs 2014 08:50 30 mayıs 2014 08:51

  3. leke serumu bağımlısı olduğum için geçen yıl bu zamanlarda çıkar çıkmaz alıp kullanmıştım. öncelikle yoğun ve yapay bir gül kokusu var ve bu kokunun, ürünün içindeki alkol kokusunu bastırmak için bu kadar yoğun olduğunu düşünüyorum, çünkü serumu sürdüğünüz anda alttan alta alkol kokusu duyuluyor. içindeki alkol ufak ufak sivilcemsi şeyler çıkardı yanaklarımda-ki cildim her içeriğe kolay kolay tepki vermez. işe yaradı mı derseniz, lekeler izler geçmiyor onu söyleyeyim. belki cildin genelinde tonu eşitlemiştir ama o bile çok farkedilir değil. açıkçası 250 lira verip (270e çıkmış galiba) sabah akşam aylarca düzenli kullanınca daha farkedilir bir etki yaratmasını, hatta içeriğinde lekeler üzerindeki etkisi daha kesinleşmiş olan maddeler (vitamin c gibi) olmasını beklerdim. caudalie vinoperfect ile yola devam.

  21 eylül 2014 13:01 21 eylül 2014 13:02


  4. henüz 10 gündür kullanıyorum ancak cildimde mucizevi ya da ismindeki iddiası gibi "dream" bir ton düzelmesi fark edemediğim ürün. ayrıca bu ürüne mi bağlı bilmiyorum ama yaklaşık 15 yıl önce vedalaştığım ergenlik sivilcelerim bu ara ziyaretteler! iki üç tane kocaman, ağrılı ve başı olmayan sivilcem var şu an. yıllardır hiç böyle bir şeyle karşılaşmamıştım.

  belki nihai yorumumu yapmak için çok erken ama sanırım bu ürünü beğenmedim ben. balon bir ürün gibi, sağladığı cilt tonu düzelmesini çok daha ucuz ürünler de sağlayabiliyor. e bakım yapıyor derseniz, çok daha uygun fiyatlı ve en az bunun kadar kaliteli bakım kremleri de mevcut. güneş koruması bile yok içinde, çillerde ve lekelerde çok fazla düzelme yaratamadığı yukarıda uzun süreli kullanım sonucu yorumlarını yazan süslülerin yazdıklarıyla sabit.

  kısacası, piyasaya çok yüksek vaatlerle sürülen ama her ne hikmetse hiçbir yerde tester bulamadığınız, bulsanız da ancak uzun süreli kullanımla vaatlerini gerçekleştirebileceği iddia olunan bu ürün sanki lancome'un "marka değerimize binaen alan alsın bu saçma ürünü" diye piyasaya sürdüğü, arge'si yarım kalmış bir hayal kırıklığı gibi.

  31 mart 2015 14:20

  5. 1 numarasını 1 aydan uzun süredir kullanıyorum. Çok çok düzenli kullanmadım ama bende bir etkisi olmadı. Advance genifique kullanıp memnun kalmıştım, bunu da denemek istedim ama ilk sürdüğümde burnumun kenarlarını feci bir şekilde yaktı. Sonra sadece yanaklarıma ve biraz da alnıma sürmeye başladım. Bazen makyaj bazı gibi kullanıyorum. Bir çok kişi nemlendirme açısından yetersiz olduğunu söylemiş ama ben kuru ciltli bir insan olmama rağmen yetersiz gelmedi. Belki de yaz diyedir kışın yetersiz gelebilir. Şişe tasarımını sevdim, kapağın çevirmeli olması güzel akıtmıyor. Biterse bir daha kesinlikle almam, annemin kullandığı aloa-veralı ürünler bile cildi daha pürüzsüz gösteriyor ve lekelere de iyi geliyorlar.

  23 haziran 2017 14:27