yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (9)
  • medya (1)
  4

  1. Ürünü indirimden 120₺ ye aldım. Beklentim sivilce yapmaması, solgun cildimi canlı ve eşit göstermesi. Sivilce izlerim ya da kapatmak istediğim bir şey yok sadece ben ve çiller. Ürünü ilk sürdüğümde gerçekten çok nemli ve parlak bir görüntü vardı ama oturdukça aynı true match fondötende olduğu gibi biraz kurudu, yani altına güzel bir nemlendirici istiyor ya da üstüne nemlendirici sprey. Yine de ben ürünü sevdim eşitlemesi ve kapatıcılığı benim için gayet yeterli geldi. 

  ilgili medya:
  1
  30 kasım 2021 23:06

  5

  2. Saf hyalüronik asit içermesi gönlümü çeldi. fondöten kullanamam pek, genelde gün ortasında cildim yağlanmaya başlar. bu arkadaşı pek sevdim. kapatıcılık beklemeyin; kendisi ton eşitleyici.

  ***

  cil tonunu güzel eşitliyor, oksitlenme yapmıyor, karma ve yağlı ciltler için kullanımı daha uygun bence, kuru ciltli olan kardeşimin yüzüyle uyum sağlamadı. içeriğindeki Saf hyalüronik asit düzenli kullanımda onarıcı etki de gösteriyor. ağırlık yapmıyor, bulaşma düzeyi düşük, sıvı yapıda olduğu için çok az miktarda ürün tüm yüzü kaplamaya yetiyor. ben çok beğendim.

  7 şubat 15:04

  2

  3. İçindeki hyaluronik asit olayını pek anlamadığım fondöten. Bu asit nemli ciltte kullanılmazsa ciltteki nemi iyice çekip kurutuyor deniyordu. e kuru cilde uygulayacağız doğal olarak fondöteni. Kafam karıştı. 

  7 şubat 15:09


  5

  4. bu fondötenin en açık rengini aldım ve çok memnun kaldım. cildi berrak gösteriyor, maske etkisi asla yok. bulaşma çok az yayılımı ve dağıtımı kolay. bence karma yağlı ciltlerle oldukça uyumlu. kuru ciltlerde pullanma oluşabilir. çok kapatıcı birürün değil, hatta çok yaklaşmadıkça fondöten var gibi de durmuyor. kıvamı oldukça sıvı. damlalığını çok kullanışlı bulmadım, daha çok damlalıktan alıp yüzüme sürüyorum. genel anlamda beğendiğim bir ürün oldu.

  bu arada bence ürün fırçayla daha uyumlu, rt buffing, expert face gibi fırçalar çok daha iyi dağıtıyor. sünger ürünü biraz siliyor gibi.

  16 şubat 14:12

  3

  5. tam olarak anlayamadığım, sevdim mi sevmedim mi emin olamadığım bir fondöten oldu kendisi. öncelikle artılarını sayayım sonra neden tam olarak anlaşamadığımı açıklayacağım.

  fondötenin yapısı çok ince, ve kolay dağıtılıyor. kapatıcılığı azdan ortaya doğru ama bence aza daha yakın. ciltte kuruluk hissi yaratmıyor. telefona ve maskeye bulaşma çok fazla yapmıyor. ciltte çok yapay durmuyor.

  eksilerine gelirsek. bu ürünün yapısında bence bir gariplik var. yüzünüze sürerken serum ve pigment kısmı ayrışıyor sanki, herhangi bir kapatıcıyı hyaluronik asitli bir serumla kendiniz karıştırmışsınız gibi.(gizlinot: anlatabildim mi bilemiyorum) yani eski true match formülasyonunu bi tane serumla karıştırıp ortaya sürmüşler gibi. o yüzden serum nem veriyor tamam da, serum emildikten sonra pigment kısmı öyle ışıl ışıl "my skin but better" efekti vermiyor bence. 

  çisem çakır bir videosunda her gün bu ürünü kullandığını, blur etkisi yarattığını söylemişti. ben aman aman bir blur etkisini göremedim. geniş gözeneklilere gözenek gizlemesi yeterli gelmeyecektir. favorim (bkz: klairs illuminating supple blemish cream) fiyat olarak tuzlu gelmeye başlayınca buna bir şans vermek istemiştim ve üzülerek bugün tekrak klairs siparişi verdim. 

  sonuç olarak ince yapılı fondöten arayışındaysanız piyasadaki ürünlerin çoğundan iyi kesinlikle ama ben kendi top 3'üme koymam. fiyat performans olarak başarılı diyebiliriz.

  23 nisan 20:30

  3

  6. ben de sevdi mi sevmedi mi emin olamayanlardanım. benim bir fondotenden beklentim çok da belirgin olmayan lekelerini örtmesi, ton eşitliği sağlaması ve cakey görünmemesidir.

  bu fondoten cakey görünmüyor, ciltte duruşu iyi ama bahsedildiği gibi cilt gibi durduğunu ya da blur etkisi yarattığını da hiç sanmıyorum, kapatıcılığı gerçekten az, öyle çok da belirgin olmayan lekelerimi bile örtmedi, üzerinden kapatıcı geçmek zorunda kaldım. kullandıkça bakım yaptığı falan hikaye tabii ki bir kozmetik üründen böyle bir şey beklemiyorum. genel olarak günlük kullanıma uygun bir fondoten diyebilirim ama şu dönemde fiyatı her şey gibi yüksek. bu yüzden memnun muyum değil miyim emin olamadım. bence bu fondoten cildi gerçekten sorunsuz olan sadece renk eşitleme ihtiyacı olanların gönül rahatlığıyla para verip alabileceği bir fondoten olmuş. (gizlinot: bizim ülke özelinde tabii ki)

  10 haziran 10:05

  5

  7. Yapısı incecik su gibi o yüzden sürerken çok güzel dağılıyor. Fırçayla ve parmaklarla güzel uygulanıyor ama sünger için yapısını uygun bulmadım. Kapatıcılık asla beklemeyin, cildi hafifçe eşitleyip aydınlık bir görüntü veriyor ve oldukça sağlıklı gösteriyor. Cildim karma ve sivilce lekelerim var, ne kadar nemlendirirsem ya da baz kullanırsam kullanayım tüm fondotenler bende cakey durup parçalanıyordu ama bu üründe böyle bir sorunla karşılaşmadım, yok gibi duruyor. O yüzden kapatıcılığı az da olsa doğal durduğu ve uygulaması kolay olduğu için ürünü satın almaya devam edeceğim. Bendeki en açık rengi, bence nötr bir renk. Boynumla yüzüm arasında çok ufak bir renk farklılığı oldu ve bende yarım ton kadar oksitlenme yaptı( tüm ürünler benim cildimde oksitleniyor).Cilde oturduktan sonra çok fazla bulaşma yapmıyor ve benim yüzümde 8-9 saat kadar kaldı. Umarım fiyatı çok artmaz, indirimde satın almaya devam edececeğim.

  20 haziran 13:15


  3

  8. İnce yapısı ve içinde hyalüronik asit olması sebebiyle yaz fondöteni olarak kullanmaya başladım ancak beğenmedim. Cildin nemli bölgelerini aydınlık gösterirken kuru kısımlarını tamamen kurutuyor. Burun ve yanak kısımlarım pul pul duruyor öncesinde maske yapıp nemlendirici sürmeme rağmen. Bir de enzym peeling üzerine deneyeceğim. Artılarına gelirsek gerçekten incecik pudralamaya hiç gerek yok hemen sabitleniyor ve oynama yapmıyor. Telefon ekranına bulaşmaması ise en sevdiğim kısmı. 

  25 haziran 17:30

  3

  9. Ben bu fondötenden hiçbir şey anlamadım. O kadar övüldü o kadar övüldü ki yaz için alayım dedim. Beyaz tenliyim en açık tonu bende koyu, maske gibi oluyor. Bi ton eşitleme etkisi de yok. Beyaz tenli influencerlar bunu nasıl kullanıyor anlamıyorum. Yazık üç beş üç beş bunlara verdiğimiz para çöp oluyor

  14 ağustos 23:11