yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (7)
  • medya (0)
  5

  12. Geçen sene kışın tenim aşırı açıkken nc30 rengini mağazadaki mua bey bana kaktırmıştı.

  yazın sonunda bronz halime süreyim dedim, bülent ersoy gibi oldum. ama üzerinden aylar geçip ben açıldıkça yani bugün bir kullandım ve bu günden sonra sonsuza kadar kullanabilirim. rengi tam oldu. becca toz pudrayla sabitledim. milim oynamadı. gerçekten kendi tenim gibi durdu. belki ben çok iyi nemlendirdiğim ve üzerine fixplus sıktığım içinde asla çizgilere dolma ve pul pul dökülme soyulma aşınma yapmadı. fixplus'ı sıktıktan sonra süngerle azıcık tampon yaparak da ürünü olduğu yere kilitledim. (Bu hileyi de yeni öğrendim. normalde ben fixplus akabinde sadece kurumasını bekliyordum.) elimde tarte ürünleri de var. bence çok da bi farkı yok. 

  1 aralık 2022 23:16

  3

  11. çok concealer deneyimim yok fakat bu ürün fazlasıyla pudralı göz altımı nemlendirmeme rağmen çok çabuk sabitlendiği için elimle asla dağıtamadım kalıp gibi durdu, kedi dili fırçayla da çok verim alamadım en çok verimi nascita'nın 267 numaralı kapatıcı fırçasıyla dağıttığımda aldım, bendeki rengi nw15 göz altlarımı aşırıya kaçmamak kaydıyla aydınlık gösteriyor fakat iyi dağıtmazsanız kendini çok belli ediyor bir daha almam daha uygun fiyatlı ürünlere yönelirim 

  18 eylül 2021 21:33 18 eylül 2021 23:21

  10. Hayatımda kullandığım en rezalet concealerlar arasında başı çeker. Kendisi ne hikmetse göz altlarını kuru ve pul pul göstermeyi başarıyor. Sanki ürünü göz altlatınıza değil de kuru bir yaprak üstüne uygulamışsınız gibi. Bu biiiir. İkinci olarak mac'ten mineralize dışında hangi concealer'ı kullanırsam kullanayım en açık tipex rengi bile oksitlenip koyulaşıyor ve bana gelmiyor.

  24 haziran 2021 16:04


  9. mağazadaki hanımefendinin suratımda deneyerek uygun görmesiyle birlikte nw20 rengini aldığım concealer. nedendir bilmiyorum ama ilk başta nefret ettim, inanılmaz sarı bir rengi vardı ve çok kalın geldi. daha sonra fırçayla dağıtarak uyguladığımda sever gibi oldum. ikinci kez almayabilirim, alırsam da bu rengini almam. ama renk skalası biraz garip gerçekten. 

  25 ağustos 2019 05:07

  8. Birkaç aydır severek kullandığım yoğun yapılı ve uzun süre kalıcı bir kapatıcı.

  Bu zamana kadar birçok markanın kaptıcısını kullanmış biri olarak son zamanlardaki favori kapatıcım diyebilirim. Azıcık miktarda uygulandığında göz altı morluklarını çok güzel nötrlüyor, hemen kendi kendine sabitleniyor ve zamanla dağılıp yok olmuyor. az kullanmak bu kapatıcı için önemli bi ayrıntı. Yoğun yapılı olduğu için çok kulanıldığı takdirde çizgilerinize dolabiliyor ya da göz altınızı kurutabiliyor. Ben göz altlarımı düzenli olarak nemlendirdiğim için ve az miktarda ürün kullandığım herhangi bir problem yaşamadım.

  Cildimdeki kusurları kapatmak için de bu kapatıcıyı kullanıyorum. Fondöten sürmediğimde bile yüzümle çok güzel bütünleşiyor. Bir süre daha favori ürünüm olacak diye düşünüyorum.

  Ben göz altlarım için nw24 ve nw15 (morluğun durumuna göre), cildim için de nc15 rengini kullanıyorum.

  6 mart 2019 14:30

  7. Benim gözaltılarımda az da olsa çizgilere doldu. Rengim NW20 elimde denediğimde rengi çok açık gelmesine rağmen mua ısrarla NW20 verdi ve denediğimde gözaltılarım beyaz durdu. Ancak biraz zaman geçince oksitlenme yaptı ve hafif aydınlık ama çok göze batmayan bir renge dönüştü. Yine de kendi renginizden bir ton koyusunu almanızı tavsiye ederim. Üzerine sabitleyici pudra sürünce biraz parça parça ve kuru görünüyor. Bu yüzden tavsiye etmem. Çizgilere dolma yaparsa arada parmaklarınızala pıt pıt yapabilirsiniz. 

  1 mart 2019 14:23

  6. sabitlemeye gerek bırakmadan bile çizgilere dolmadığı konusundaki diğer yorumları ben de destekliyorum. uzun süre de sabit kalıyor, sabah sürdükten sonra akşam çizgilerden toplamıyorum concealer'ı, hakikaten uzun süre dayanıyor ve o uzun süreyi de aşarsanız yine çizgilere dolmadan; kendi hâlinde azalarak bitiyor. çok memnun kaldım. tek kötü yanı, studio fix kokusunun bunda da olması :') ama göz altınıza sürdüğünüz için fondötende olduğu gibi kokuyu sürekli duymak bir hayli zor. en fazla sürerken duyarsınız, sonra gider. fondötende rengim nc15, ama concealer'ın renk skalası biraz daha farklıymış, o nedenle bu üründe nc25 bana tam oldu.

  1 mart 2019 13:16


  5. Son zamanlarda denediğim en güzel kapatıcı nedenini ise büyük harflerle yazmak isterdim : Çizgilere dolmuyor.

  Yapısı incecik ama örtücülüğü tatmin edici, aplikatorü klasik sünger başlıklı. Beni en etkileyen kısmı ise bu örtücülüğü rağmen çizgilere minimum dolması, çabuk sabitleniyor ama sabitlenince pro longwear gibi betonarme bir yapıya dönüşmüyor, göz altlarını güzel gösteriyor.

  Morluğum yok, ama olanları da tatmin edeceğini düşünüyorum. Elle de süngerle de iyi sonuç veriyor ama sünger tabii bi tık kapatıcılığını azaltıyor.

  En önemli sıkıntıya geliyorum, ki bence bu mac in tüm kapatıcılarının genel sıkıntısı. Nc 15 ile nc 20 arasına bir ara ton olmalı nc 18 gibi. Çünkü nc 15 kireç gibi, nc 20 fazla sarı, ben nc 20 rengini aldım aydınlık dursun diye, ama ı ıh. İstediğim görüntüyü elde edemedim. Kokusu klasik mac kimyasal kokusu, kötü.

  Daha iyisini bulamazsam almaya devam ederim, ürün küçük görünse de 7 ml gayet iyi gramaj, fiyatı rakiplerine göre iyi sayılır, 109 lira. Göz altlarınızda çizgiler varsa tavsiye ederim.

  25 şubat 2019 23:10 25 şubat 2019 23:11

  4

  4. Önerildiği gibi 270s fırçayla kullanıyorum,zaten süngerler çok fazla ürün emiyor.İki nokta sürmem bile bütün gözaltımı kapatmaya yetiyor. pudralı bi bitişi var. Gözaltı kuru olanlarda pürüzlü durabilir. Ben kullanmadan önce gözaltlarımı nemlendiriyorum.

  15 ocak 2019 16:37

  3. İncecik her sürdüğümde göz altlarımda hiçbir şey yokmuş gibi hissettiren concealer. Çizgilere de dolmuyor hem. Tek kusuru çok da kapatıcı olmaması ama günlük kullanım için çok uygun.

  2 aralık 2018 00:16