yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (325)
  • oylar (101)
  • medya (5)

  1. cilde yedirdikçe dokusu yoğunlaşıp cilt üzerini streç film gibi kaplayan, bu sayede hiçbir şekilde oraya buraya bulaşmayan fondöten.

  vücutta da sıklıkla kullanılır, çekimlerin ve defilelerin vazgeçilmez fondötenidir. aynı zamanda içinde güneş koruma faktörü olmadığı için flaşlı fotoğraflarda harika çıkar, bu nedenle düğünlerde de fazla kusuru olmayan ciltlerde sık sık kullanılır.

  5 nisan 2014 10:00

  2. n1 ve c1 tester isteyip kullandım. her iki rengi de bana uymadı. illa sarı durdu. yapısının hafifliği hoş olsa da, benim gibi karma yağlı ciltte, yağlı bir görünüm verdi. (yazar: poison)ın söylediği gibi hiç bir şekilde kapatıcılığı yok. benim için de hayal kırıklığıydı.

  taksim mağazasında satıldığı söylenen beyaz rengini merak ediyorum. bir ara fena takmıştım. her an bu beyaz olanını alma hevesim yeniden canlanabilir.

  9 ağustos 2014 21:33

  3. Çok ince bir dokusu var kolay sürülüyor, pütür pütür durmuyor o yüzden bence doğal bir görüntüsü var. ancak yazın sıcak havalarda bende çok fazla parlama yaptı, pudra kullanmak zorunda kaldım. Ama sonbahar ve kış aylarında aynı problem yaşamadım. Kapatıcı özelliği az bence, cilt lekelerimi hiç kapatmadı. Güneş lekelerime hasta derecede takık biri olarak benim favori fondotenim değil, favorimi hala aramaktayım:)

  2 ekim 2014 02:59


  4. karma/yağlı ciltlerin uzak durması gereken fondöten. kısacası parlama sorunu yaşayanlar mutlaka deneyip alsın. aşkı memnu'da beren saat'e kullanılan fondöten olarak yazılar çıktığında, benim ilk aldığım mac ürünümdü. hafif bir şeyler arıyordum o dönem. ancak feci parlama yapmıştı. kullanamadım, bozuldu, ve çöpe gitti.

  8 ekim 2014 14:18

  5. düğün & nişan gibi organizasyonların vazgeçilmezi. özellikle 2 ince kat uygulayınca çok daha güzel görünüyor. fondötenin yapısını o kadar seviyorum ki karma/yağlı cildime rağmen kullanıyorum.

  8 ekim 2014 19:11

  6. İnce yapılı olmasını sevsem de cildimde en açık renginin bile sarı durmasından dolayı memnun kalmadığım fondöten. Ama Mac'ın fondötenlerin genelinde bu durum var, özellikle NC serisinin en açık rengi bile çok sarımsı duruyor.

  8 ekim 2014 23:42

  7. anlatılanlara bakınca kendisinin fondöten değil bb krem olduğunu düşünüyorum. karma ciltli süslüler tarafından ikna edildiğim an almak istiyorum yine de. (gizlinot: bizim başımız kel mi)

  10 ekim 2014 15:20 10 ekim 2014 15:20


  8. yağlı, hatta karma ciltlere kesinlikle önermediğim fondöten. mat değil saten duruşlu bir fondötendir ve yüzde durdukça yağlı ciltlerde parlama yapacaktır. cildiniz kuru ise kesinlikle öneriyorum. solgun cilde çok hoş bir ışıltı veriyor. kapatıcılığı ise çok çok azdır. face & body'den daha kapatıcı bb kremler var. bb kremden farkı ise bb kremlerin sunduğu nemlendirme, güneş koruması gibi şeyleri sunmaması. yani çok fazla kapatıcılığa ihtiyacınız yoksa face & body yerine bb krem kullanmak daha yararlı olabilir.

  televizyon ve film setlerinde kullanılmasının sebebi de az kapatıcılığıdır. cildin kendi dokusunun görünmesine izin verir. cildin doğal duruşu da çok önemlidir kamerada. bir renk bozukluğu varsa bölgesel olarak kapatılır ve fondöten değil yoğun kapatıcılar kullanılır.

  benim kendisini asıl kullanma amacım ise kollarım ve bacaklarımdaki renk bozukluklarını kapatmak. bazen alerji ve kuruluktan kızarıklıklarım ve renk bozukluklarım oluyor ve face & body bunlar için tam istediğim kapatıcılıkta. benzer bir şekilde boyun ve dekoltemde de kullanıyorum. dev gibi 120 ml bir şişede gelmesi de bu açıdan çok iyi çünkü vücuda kullanınca çok gidiyor. yüzde de kapatıcılığa ihtiyac duymadığım zamanlarda bunu kullanıyorum. tek başına ya da mac strobe cream gibi bir aydınlatıcıyla karıştırarak kullanıyorum genellikle. fırça kullanmadan ellerinizle sürebilirsiniz çok ince olduğu için hataya yer bırakmıyor.

  not: face & body mac'in cam şişede gelmeyen tek sıvı fondötenidir. hafif plastik ambalajının nedeninin makyaj sanatçılarına gereksiz ağırlık taşıtmamak olduğunu duymuştum

  11 ekim 2014 03:27

  9. kapatıcılığı fazla olmayan bir bb kremle arasında pek bir fark olduğunu düşünmediğim; buna o kadar para vermektense yarı fiyatına spf içermeyen bir bb krem alırım dediğim fondötenimsi.

  14 ekim 2014 14:50

  10. Cilt kusurum olmadığı için ve fondotenin ağırlığından hoşlanmadığım için (özellikle yazları) aşk yaşadığım mükemmel ötesi bb krem tarzı fondoten.kesinlikle süngerle uygulsanmamalı emiyo çünkü ben en iyi real techniques'in buffing brush'ı ile uyguluyorum fırça izi de oluşmuyor ayrıca fotograflarda çok güzel çıkıyo teniniz

  14 ekim 2014 20:32