yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • oylar (6)
  • medya (1)

  1. ilk gözağrısı pudram. çok uzun süre dayanıyor. gözenek tıkamıyor. yağlı ciltleri 3-4 saat idare ediyor. sonradan kendisine (gbkz: bareminerals mineral veil) ve daha çok (gbkz: avène poudre mosaïque eclat couvrance pudra) ile ihanet etmiş olsam da, bende yeri ayrıdır.

  22 ağustos 2013 22:33

  2. cakey denilen un kurabiyesi görüntüsü oluşturmayan transparan bir pudra. Sıkıştırılmış ve toz hali mevcut. Toz olanı çantada vs. taşımaya uygun değil ille de taşıyacağım derseniz kapağı açar açmaz her yer toz duman oluyor. Ne kadar sürerseniz sürün kalıp gibi durmaz. Matlaştırması da güzel. Kalıcılığı kışın daha iyi tabiki yaz sıcağına biz bile dayanamıyoruz pudra nasıl dayansın. Bir daha alır mıyım? Hayır almam çünkü nars'ın transparan pudrasını almak istiyorum. Aklımda nars olmasaydı bunu tekrar alırdım kesinlikle

  26 ağustos 2014 12:01 24 nisan 2017 12:58

  3. Bende toz olanı var. Yağlı cilde yeterli gelmiyor ve çantada da taşımak için uygun değil. O zaman ben bunu ne akla hizmet aldım? Mac'te çok kasılıp hayır almayacağım demeye utandığım için. Bu apayrı bir yazı konusu olmakla birlikte mac'ten bir pudra alayım diyen yağlı cilti süslülere önermiyorum.

  Ben bitirmek niyetiyle gözaltı kapatıcımı sabitlemek için ve painterly sürmüşsem onu sabitlemek için kullanıyorum. Bu ikisini hakkıyla yapıyor.

  5 eylül 2014 20:18


  4. bu pudranın parlama önlemesi gibi bir olayı yoktur, bir defa süreyim ve mat kalayıp diye almayın. mac'in şişirilmiş ürünlerinden biri bence, aklım olsa almazdım. malesef karma ya da yağlı ciltler illa ki gün içinde tazelemek durumunda makyajlarını.

  ancak iyi yanı şu ki, klasik renkli bir pudrayla makyajını tazelediğinizde kat kat artar ya o makyaj yüzünüzde? işte bu tarz pudralar onu engelliyor. yani şeffaf olduğu için. mac dışında transparan pudra kullanmadım ancak bu yönüyle önerebilirim.

  5 eylül 2014 21:14

  5. Sıkıştırılmış yani pressed olanını kullanıyorum. Kuru-karma cildimde yenileme ihtiyacı duymuyorum neredeyse tüm gün dayanıyor. İçinden pudra aplikatörü çıkmamasıyla beni çılgınlıklara sürüklemiştir. Pudra yani bu elimizle mi sürelim!

  20 eylül 2014 15:18

  6. aldım alalı tüm pudralarımı unutturan pudra budur benim. nars'ınkini alacaktım, o ara bulamadığım için bunu aldım açıkçası ama sonradan hiç pişman olmadım. sıkıştırılmış olanını kullanıyorum. gayet memnunum. cildim kuru karma, gün içinde tazelemeden yeterli geliyor. biterse tekrar alırım.

  20 eylül 2014 16:03 20 eylül 2014 16:05

  7. toz olanı dışında, sıkıştırılmış versiyonunun da bulunduğu (pressed) renksiz pudra. daha önce yazmıştım yorumumu. toz olanını kullanıyordum uzunca bir süredir, bitince yeni bir ürün almam gerekiyordu. başka markalarla uğraşmak istemedim, mac alıp geçeyim dedim. ancak bu sefer toz şeklinde olanını değil de, sıkıştırılmış olanını aldım ve kesinlikle daha memnun kaldım.

  toz olanı almak uygulamak daha zor.fırçaya uygun miktar aldığınızdan emin olamıyorsunuz, bazen az geliyor. çok alınca da puf diye una bulanıyor yüz.

  ancak sıkıştırılmış olanı normal pudra gibi daha kolay ve işlevini daha iyi yerine getiriyor bence diğerine kıyasla.

  önerim, ilk kez alacaklar sıkıştırılmış/press olanını alsın.

  14 aralık 2014 00:12


  8. sıkıştırılmış olanını bir gafletle satın almıştım. gaflet diyorum çünkü tam grip olmak üzereyken ruj almak için girdiğim mac mağazasından aslında aklımda nars light reflecting pudrayı almak dururken satın alıp çıkmıştım. ambalajı kırılmıştı vs sevmemiştim de. ama sevmediğim ürünü son 1-2 aydır düzensiz şekilde kullandım, nihayet dibini gördüm... tekrar alır mıyım hayır, yerine almayı düşündüklerim; ya nars olan ya da mac msflerden biri

  16 ekim 2015 19:52

  9. Yine dünyanın en yağlı cildine sahip olduğumu söyleyerek başlamak istiyorum yorumuma. Bu pudrayı makyaj dersi hocam istemişti ve almıştım. 3 yıldır hala bitmedi çünkü çok az kullanıyorum. Ben bir yararını göremiyorum, cildimin yağı hemen yiyor bu pudrayı. Sürdüğümde de hafif soluk bir beyazlık veriyor. Sürmesi de zor geliyor bana. Sanırım bu konuda çok şanssızım, kendime uygun bir pudra bulamıyorum.

  24 kasım 2015 14:08

  10. Çok yağlı ciltli değilseniz, hatta bu yağlanma gün sonuna doğru t bölgem yağlanıyor tarzı bir yağlanmaysa memnun kalacağınız pudra. Cakey durmadan matlaştıran incecik bir pudra ancak bu matlık öyle kireç matlığı gibi değil, o yüzden gün içerisinde tazelenmek için uygun olduğunu düşünüyorum ben. yüz için gayet güzel bir pudra olmasına rağmen, göz altında güzel sonuç vermiyor, asıl amacı matlaştırmak olduğu için genEtik olarak çizgili göz altlarımda hem çok kuru duruyor hem de gün sonunda mimik yaptıkça o kuruluktan dolayı kapatıcının çatlamasına neden olup daha yaşlı gösteriyor. Yani illa alacaksanız ve göz altlarınızda da kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka deneyin derim, gün sonuna doğru görüntüden hoşlanmayabilirsiniz.

  Ancak Bundan önce (gbkz: rimmel london stay matte ) ve (gbkz: essence all about matt kompakt pudra ) kullanmıştım, bu ikisine oranla çok daha doğal bitişli olduğunu söyleyebilirim.

  Yaklaşık 1 yıldır sıkıştırılmış olanını kullanıyorum, daha yeni üstten biraz oyuk oluştu ki haftaiçi her gün bolca kullanıyorum. Bereketli bir ürün ancak bitince (gizlinot: eğer biterse tabii ) almayı düşünmüyorum sırf göz altındaki etkisini sevmediğim için ya da sadece yüzüme kullanmak için alırım, bilemedim şu an.

  27 şubat 2016 02:16