5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (1)
  • medya (2)

1. make up forever'ın diğer ürünleri kadar leziz, şahane.

çok fazla kullandığım söylenemez. fakat bi dönem stres sıkıntı sebebiyle kaşlarımda ciddi bi dökülme meydana gelmişti. zaten çok dolu değil normalde de zaten, özellikle yanlarında ciddi açıklar, boşluklar oluştu.

bi sabah kalktım ve gözümü açtığım gibi sephoraya attım kendimi. bütün denedikleri ürünler arasından en beğendiğim, en doğal görüneni make up forever'in kaş boyası oldu. onlar kadar iyi uygulayamasam da bi dönem kullandım. kaşıma bol bol yağ sürdükten ve kaşım kendine geldikten sonra kıymetliyi de kaybettim. kalın kaşları da aşırı seviyorum halbuki, kaybetmeseydim iyiydi.

22 ocak 2014 00:03

2. eski mac makyözlerinden bir tanıdığımın en sevdiği kaş ürünü olduğunu söylediği ürün.

23 ocak 2014 16:23

3. yakın geçmişte kaşlarıma takmıştım. düz ve kalın kaş moda ya...aslında ince değil kaşlarım ama belirgin de değil. zaman içinde çeşit çeşit kaş kalemi aldım bu çok yumuşak dağılıyor deyip, bu çok sert zor boyuyor deyip, rengi koyu geldi deyip deyip... kaşımın alt kısmını düzleştirmek istediğimden de kaş farlarına hep uzaktan baktım kalem gibi belirginleştirmez diyerek.

taa ki güzelim kaşlarımı kaş kalemi darbeleriyle yıprattığımı ve döktüğümü farkedene kadar.... kaş farı almak amacıyla gittiğimde bu ürünü iyi ki göstermişler bana. artık hayatta kullanmam kaş kalemi falan.

ben 1 numarasını kullanıyorum. oldukça açık bir renk aslında ama benim kaşlarım da normalde açıktır.sürdükten kısa süre sonra jel bir ton koyulaşıyor ve sabitleniyor. waterproof olmasından dolayı da kolay kolay akmıyor bozulmuyor. krem yapılı, kalem gibi sert olmadığından dolayı da yıpratmıyor. kit halinde satılıyor içinden çıkan minik fırçalarla uygulaması ve yanında taşıması çok kolay.

fiyatı pahalı evet, ama dökülen kaşlarımın değeri kadar değil. kaşlarınızı belirgin ve doğal görünümlü seviyorsanız mutlaka deneyin. kaş ürünlerini zaten sık kullanmıyorsanız far denenebilir. ama kalemden uzak durun derim.

3 ocak 2015 21:55 3 ocak 2015 22:02


4. içinde küçük fırçaları da olan bir kiti var bu güzel jelin. akmıyor kokmuyor bulaşmıyor. kolayca şekil verebiliyorsunuz, temizlemesi çok kolay. bugüne kadar kalem kullanan kafamı eşekler tepsin. biraz pahalı geldi bana (türkiye'den almadım bilmyorum ama burada bir fondoten parası küçücük şey) ama sanırım sonsuza kadar kullanabilirsiniz bi tüpü. bi damlacık alıp bütün kaşınızı çizip boyayabiliyorsiniz. genel olarak çok güzel on numara bir kaş jeli.

18 haziran 2015 19:07

5. çok başarılı, kullanımı kolay, renk çeşitliliğiyle de gönülleri kazanan bir kaş şekillendirme setidir. küçücük kılıfı da çok şekerdir.

kullanım püfleri: önce kaşları içindeki rimel ucuna benzeyen tarakla tararsınız. sonra tüpü azıcık ama azıcık sıkıp uygulama fırçasına tüpten boyayı alıp kısa kesik çizgilerle kaşı doldurursunuz. daha doğal bir görünüm için tekrar tarama fırçasıyla kaşları tararsınız. son dokunuş olarak da kapatıcı fırçanızla kaşın üstüne ve altına kapatıcı uygularsınız (tam kaş çizgisinin ten sınırına) bu kapatıcı sürme işiyle beraber kaşlarınız doğal ama çok daha net ve şekilli duracaktır.

21 eylül 2015 21:39

6. seyrek ve yer yer dökük kaşlarım için kullandığım ürün. başka da hiçbir ürün kullanmam. ilk başlarda pratik gelmemişti ama alıştığınızda da kaş kalemi veya rimeli ile şekil veremiyorsunuz. çok doğal görünüşlü, akmaz dökülmez şahane ürün.

22 eylül 2015 08:20

7. Sonsuza kadar bitmeyeceğini düşündüğüm ürün. Toplu iğne başı kadar ürünü iki kaşa yettirecek kadar kullandığınızda inanılmaz doğal duruyor. Kaşlarım kalın olduğundan dolayı şekil vermek için değil gölgelendirip seyreklikleri azaltmak için kullanıyorum. Makyaj çıkarıcı ile silmediğiniz sürece 48 saate kadar dayandığını söyleyebilirim. Doğal durması açısından renk seçiminizi kaş renginizin bir ton açığını alarak yapmanızı tavsiye ederim.

Tek olumsuz ve ironik yanı bu ürünü kullanmaya başladıktan sonra kaşlarımın eskiye oranla daha fazla döküldüğünü farkettim. Yine de olsun, geceleri yaptığım sarımsak kürü varken bu üründen asla vazgeçmem! Onlar dökülür, ben beslerim :)

Uygun fiyatlı muadil olarak Nyx markasında bulunabileceğini düşünüyorum. Yalnız kalıcılık konusunda aynı performansı verir mi bilemiyorum.

29 şubat 2016 00:59


8. Ne zaman kaş aldırsam, makyaj yaptırsam ısrarla siyah kaşlarıma kahverengi kaş kalemleri sürülmesi beni kaş ürünlerinden uzunca bir süre ayrı tuttu. Kaşım siyah saçım siyah ama aradan kahverengiler çıkıyor, öyle bir görüntü! Daha sonra Akmerkez Sephora'da parfüm bakarken bir makyaj uzmanının sana makyaj yapabilir miyim demesiyle bu ürünle tanıştım. Kaşlarım ancak bu kadar güzel görünebilirdi ve rengi cuk diye oturmuştu. Anında Taupe rengini aldım ve severek kullanıyorum. Bir kere çok güzel sabitliyor gün içinde kaşlar sağa sola oynamıyor ve renginin siyah kaşlarımla olan uyumuna bakmaya doyamıyorum. Ayrıca her seferinde küçücük sıktığınız için çok uzun süre giden bir ürün, benimki haka bitmedi. İçinde küçük bir tarak ve fırçasıyla birlikte geliyor. Minnacık çantası da taşımak için büyük rahatlık.

22 haziran 2016 20:58

9. tüm gün siz silmedikçe kesinlikle yerinden oynamıyor. bununla yüzdüğüm bile çok oldu. kullandığınız dozaja göre ya bildiğiniz kaş dövmesi gibi duruyor, ya da asla belli olmuyor, tamamen tekniğinize bağlı. kendinize uyan rengi bulmanız önemli doğal durması açısından, mutlaka kaşınızda deneyin almadan önce. 4 sene önce almışım hala ne yapısı bozuldu ne de gözle görülür şekilde azaldı. gramajı çok fazla gerçekten.

8 ağustos 2016 00:21