yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • oylar (9)
  • medya (2)

  19. Topluca setlerini satın almıştım. Ne Serumlarından ne nemlendiricilerinden ne de temizleyicilerinden memnun kalmadım. Yüzüme su sürsem daha faydalıydı. 

  25 mart 16:21

  18. Markanın karma ve yağlı ciltler için olan yüz yıkama jeli ile %10 niacinamide içeren nemlendiricisini kullanıyorum. Aynı zamanda aktif bir şekilde sivilce tedavisi görüyorum acnewell ile benzoxin kremleriyle birlikte. Sivilce tedavim başlamadan önce de yüz temizleme jeli ile nemlendiricisini kullanıyordum. Herhangi bir olumsuz etki gözlemlememiştim ancak herhangi bir olumlu bir etki de görmedim sanırım. Sivilcelerim yine çıkıyordu. Bunun sebebi temizleme ve nemlendirme olarak 2 adımlı basic bir rutinimin olması da olabilir çünkü sivilcelere yönelik herhangi bir ekstra ürün uygulamıyordum. Ancak şu anki sivilce tedavimde kullandığım kremlerle birlikte güzel bir uyum sağladılar. El birliğiyle bir haftada toparlamaya başladılar cildimi. Bu nedenle maruderm'e kanım ısınmadı değil. Sanırım bir de yağ bazlı temizleyici çıkarmış marka. Yeni çıkarmış olsa gerek. Onu da denemeyi düşünüyorum cildim biraz daha toparladıktan sonra. 

  20 mart 20:55

  2

  17. Bir çok ürününü denediğim ve bence cilt bakımına yeni başlıyor ya da çok bir beklentiniz yoksa tercih etmenizi önerebileceğim marka. Eğer cildinizde gözle görülür bir değişim istiyorsanız ne yazık ki başarısız. Ayrıca her içerikle anlaşamayan, sorunlu bir cildiniz varsa da önerebileceğim bir marka değil.

  Ürünlerin en büyük sorunu bence sanki aynı ürünün içerik sırasını ya da bir iki içeriğini değiştirip farklı bir ürünmüş gibi sunmaları. Ya da bana öyle geliyor bilmiyorum. Kullandığım neredeyse bütün serumlarının ve kremlerinin yapısı birbirinin aynısıydı. Bu mümkün olabilir mi ?

  Diğer bir sorunu ise aslında ilk sorunla paralal olarak bazı kişilerde hassasiyet ve komedon yapabilecek içerikleri neredeyse tüm ürünlerinde kullanmaları bkz: niacinamide, shea yağı vs. Tamam niacinamide çok güzel, shea yağı çok nemlendirici çok güzel bir içerik ama bu içerikler herkesin cildiyle anlaşabilen içerikler değil. Benim cildimde fazla niacinamide kızarıklık, shea yağı ise sivilce yapıyor mesela. Büyük ihtimalle bu sorunları nedeniyle tekrar tercih etmeyeceğim bir marka. Gerçekten denedim ve hiçbir ürününden çok olumlu, cildimi değiştiren, vov falan dedirten sonuçlar alamadım.

  Tek tek her birine başlık açmak istemediğim için kullandığım ürünleri ve yorumlarımı yazıyorum. Aşağıda bahsedeceğim birçok ürünü 2.si 1tl kampanyasıyla almıştım baya uyguna gelmişti şu anki fiyat politikalarıyla kesinlikle hiçbirini tavsiye etmiyorum.

  Karma ve yağlı ciltler için salisilik asitli yüz yıkama jeli: vücut sivilcelerim için almıştım nadiren yüzüme de kullandım sivilce çıktığı zaman. Pek bir işe yaramadı. Ama cildi kurutup germiyor en azından. Çok köpüren bir ürün değil. Boyutu da baya büyük ve bereketli.

  Hassas ve atopik ciltler için yüz yıkama jeli: Fena değildi. Cildi kurutup germiyor. Ama köpürmüyor da. Ne kadar başarılı temizlediğinden emin değilim. Neredeyse her zaman 2 aşamalı temizlikte kullandım ya da sabahları kullandım. Diğer jelle aynı boyutta baya uzun süre gidiyor.

  Hyaluronic asit serumu: Nemlendirmesi yetersiz, üzerine extra nemlendirici sürmezseniz daha fazla bile kurutabilir.

  Night repair serum: Ne işe yarıyor anlamadım. Kendi başlığında da yazdığım gibi her şeyi biraz biraz yapmaya çalışıp hiçbir şeyi yapamayan bir ürün bence.

  C vitamini ve peptid aydınlatıcı serum: Diğer serumlardan daha yapışkandı, bayılmadım.

  Leke karşıtı beyazlatıcı serum: Yine işe yaramayan bir serum. Nemlendirmesi de çok kötüydü ve ayrıca bu mor şişedeki seri benim cildimi tahriş edip sivilcelendirdi. Kremi de serumu da yaptı bunu.

  Bariyer onarıcı ve güçlendirici ceramide krem: Fena değildi nemlendirmesi güzeldi.

  Niacinamide %10 leke karşıtı ve gözenek sıkılaştırıcı krem: Yukarı da bahsettiğim gibi fazla niacinamide yüzüme iyi gelmiyor zaten ben bunu anladım bu ürün de keza yüzümü sürdüğüm zaman kızartıyor. Vücuduma kullanıyorum ve pek bir etkisini görmedim.

  Leke karşıtı cilt beyazlatıcı bakım kremi: Serumunda da bu üründe de (mor olan serum ve krem) diğer ürünlerinde yaşamadığım bir sivilcelenme , cildimde hassasiyet ve yangı oluştu. İçerisinde extra alerjik bir etken var sanırım. Özellikle bu serisini hiç tavsiye etmiyorum hassas ciltlilere.

  19 mart 17:08 19 mart 17:09


  16. benim aşkım tatlı bebeğim marudermim <3

  içerik listelerine mi hayran oluyum,yoksa dolar kuruna rağmen cep yakmayan fiyatlarına mı bilemiyorum

  yüz yıkama jelim,nemlendiricim,serumum,toniğim var var bu markadan şimdilik ama her ürününe gözüm kapalı kefil olurum öyle güzel bir marka

  keşke saç bakım ürünleri de çıkarsalar tek eksileri bu benim için :)

  23 ocak 17:47

  15. Beni bu markayla ilgili rahatsız eden iki büyük sorun var.

  Birincisi: internet sitesinde 'iki al, bir öde' kampanyasında fiyatlar hep şişiriliyor. İkinci ürünün fiyatını da bu kadar gözüme sokarak almak isteyince, yemiyorum.

  Aynı kampanyayı trendyolda yürüttüğünde aynısını yapmıyor. Yapıyorsa denk gelmedim.

  İkincisi: serum kapaklarının kalitesi berbat. Kendi kendine yarılıyor hem de kısacık bir kullanım süresinden sonra. Aç kapa ve sık işlemleri dışında kapağı nasıl zorlayabilirim ki yarılmasına sebep olayım?

  Arbutin ve kafein serumu çok iyi. Bir ayda etkisi fark ediliyor. Fiyat performans ürünü çıkarıyorlar. Muadillerine göre tercih edilebilir uyanıklık yapmadıkları zamanda yakalanırsa.

  8 ocak 03:30

  4

  14. insanların neden bu kadar nefret ettiğini anlamadığım uygun fiyatlı bir cilt bakımına başlangıç markası. ben cilt bakımına yeni başlamış sayılmam ikinci yılımda falanım. şu an kullandığım çoğu ürün maruderm. tamam büyük bir değişim yaratıyor mu yüzümde? hayır. fakat cildimin şu anki halini koruyor bence. hiçbirinin bende bir reaksiyona sebebiyet vermediğini baştan söyleyeyim. kullandığım ürünlerinden bahsedeyim.

  -c vitamini cildi kurutuyor biraz iyi nemlendirmek lazım. ben çok bir aydınlanma etkisi gözlemlemedim bitince tekrar almam ama başlangıç için kullanılabilir.

  -ginseng serumu nedensiz şekilde çok seviyorum. dolgunluk verdiğini hissediyorum yüzüme. 

  -hyalüronik asit serumu marudermin en sevdiğim ürünü olabilir bittikçe tekrar alırım kış aylarında kupkuru cildimin dostu.

  -niacinamide serumu ve bha toniği birlikte yazmak istedim çünkü beraber kullanıyorum. cips/alkol/çikolata şeyler benim cildimde direkt sivilce yapar, ne zaman bu tarz şeyler tüketecek olsam bu ikisini kullanıyorum 2-3 gün ve gerçekten sivilcemin çıkmasını engelliyor hayat kurtarıcı ikili.

  -centella kreminden memnun kaldım. asitli rutinlerim sonrası haftada bir iki niacinamide ile beraber kullanıyorum bariyer desteği için. nispeten yoğun bir nemlendirici ve boyutları gerçekten çok iyi uzun süre yeter.

  -azelaik asit kremini sabahları c vitamini kullanmadığımda arbutinimle beraber kullanıyorum leke rutinimi devam ettirmek için. zaten içerisinde %5 azelaik asit var ve krem formunda olduğu için fazla bir şey beklemiyordum. sadece yüzümü azelaik asite alıştırmak için aldım, ileride azelaik asit serumunu denemek istiyorum çünkü. güzel bir nemlendirici bu arada centella kadar yoğun değil ideal. lekelere bir etki gözlemlemedim.

  cildim sivilceye yatkın olsa da çok sivilce çıkaran biri değilim bu arada. çıkan sivilcelerimin izlerini çok rahat geçiriyor bu rutinim, ama eskiden kalma sivilce izlerimde o kadar etkileri olmuyor daha yavaş etki ediyor ama bence görünümü azaldı.

  7 ocak 00:45

  3

  13. C vitamini serumunu aldım ve memnun kaldım:)

  4 aralık 2022 23:28


  12. Ben hiç umudum olmayarak bu markanın c vitamini serumunu aldım. Dediğim gibi umudum olmadığı için de çok düzenli kullanmadım, yine ara verdiğim bir dönem şunu farkettim bunu kullandığım dönemler sivilce lekelerim daha hızlı sönüyor, cildimdeki renk eşitsizlikleri azalıyor. O yüzden şimdi düzenli kullanmayaca başladım  ve faydası var gibi. 

  Çok dramatik bir etki beklemiyorum zaten, azıcık işe yarasa yeter. 

  4 aralık 2022 22:28

  4

  11. Jevenuille mi ne öyle bir marka var ya onun yan markası ikisi aynı fabrikadan çıkıyor.

  Ben genel olarak aha bha tonik ve nemlendirici beyazlatıcı özellikli kremini aldım genel olarak memnunum

  1 aralık 2022 17:58

  1

  10.  ürünleri en azından bir karton kutuya koymadıkları ve trendyol son yorumlarında da tespit ettiğim kargoda hasarlanmaya açık şekilde müşterilerine gönderdikleri için, bir daha tercih etmeyeceğim bir marka oldu ne yazık ki. Bana gönderilen ürün pompa yerinden kırılmış tamamen akmıştı. Pazaryeri benden iade istiyor. akmış paketi naylon poşete mi koyup yollayayım, yoksa kutuyla mı yollayayım bilemiyorum. Hasarlı kargonuzu nasıl isterdiniz? Size diğer ürünleri sizin yolladığınız gibi yollayayım ve geri kalanlar da hasar mı görsün, yoksa olması gerektiği gibi kutuya mı koyayım? 

  30 kasım 2022 18:44