yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • oylar (39)
  • medya (1)
  4

  1. ukte: sevgili yazarımız (yazar: çikolata sevdalisi)

  öncelikle ürünü henüz satın aldım ve yeni denedim, uzun vadedeki etkilerini bilmiyorum ancak belki indirimde değerlendirmek ve satın almak isteyenler olur diye ürün hakkındaki ilk yorumlarımı hızlıca yapayım dedim.

  tanım: kalın belli bir kum saati şeklinde kıl fırçaya sahip, kirpikleri simsiyah boyayan; hacim verme etkisi gayet yüksek olup kıvırma ve uzatma etkisi biraz vasat olan; indirimli fiyatıyla drugstore marketlerde yaklaşık 35-40 tl fiyat aralığıyla satışa sunulan hafif kuru yapıdaki maybelline maskarasıdır. bu maskara yabancı bazı youtuberlar tarafından l'oreal paris lash paradise extatic maskara'ya benzetilmiştir. bence de iki ürünün hayli benzer yanları olmakla beraber, bazı temel farklılıkları da bulunmaktadır. en temel fark olarak bu ürünün kokusuz oluşunu nispeten olumlu bir özellik; fazla uzatmıyor ve kıvırmıyor oluşunu ise nispeten eksi bir özellik olarak söyleyebilirim.

  her maskara yorumumda adet olduğu üzere kirpik tipimi açıklamakla ve bir maskaradan beklentimin ne olduğunu belirtmekle konuya giriş yapayım. benim kirpiklerim ortalama uzunlukta ve hacimde olup aynı zamanda düz ve açık renkteler. bir maskaradan beklentim alerji yapmaması, dökülüp akmaması ve tabii ki diğer özelliklerinden önce gözle görülür bir hacim vermesi. bu maskaranın kirpiklerime verdiği en net etki, kesinlikle örümcek bacağı görüntüsünden tamamen uzak, tekli takma kirpik takılmışçasına bir görüntü ve simsiyah boyanmış kirpikler oluşturması. bu bakımdan aslında benim beklentilerimi büyük oranda karşıladı diyebilirim.

  olumlu özellikleri: kullandığım kısa süre boyunca; kirpiklerden akma ya da dökülme yapmaması, örümcek bacağı görüntüsü vermeden siyah ve hacimli kirpik görüntüsü oluşturması, fırçasının göze batmaması ya da bulaştırma ihtimalini azaltacak kadar ince yapıda olması. parfümsüz bir ürün olması ve misel su ile gözden kolaylıkla çıkarılabilmesi.

  olumsuz özellikleri: ilk açıldığında bile ikinci kat uygulamaya zorlukla imkan verecek kadar kuru bir yapıda olması ve bu sebeple çabuk kuruyacak gibi görünmesi, 9,6 ml. hacmiyle birçok maskaraya göre fiyat olarak pahalı ve bereketsiz bir ürün olması. kirpiklerde hafif de olsa bir ağırlık yaratması; uzunluk ve kıvırma etkilerinin vasat olması.

  olumlu ya da olumsuz olarak maskaranın herhangi başka bir özelliğini keşfedersem bu girdiyi editlerim ancak şu an için benim için bu maskara, muadili olarak gösterilen l'oreal lash paradise extatic maskara'dan daha uygun fiyatlı olması ve ona göre daha kolay uygulanarak daha fazla hacim vermesi nedeniyle tercih edilebilir bir ürün oldu, tavsiye ederim.

  Edit: bu maskara l'oreal paradise extatic maskara kadar hızlı kurumuyor. Kesinlikle bu yönüyle bir tık öne geçti. Son yorum olarak beğendiğim bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

  3 şubat 10:11 29 şubat 12:34

  4

  2. İndirimde görünce denemek istedim ve hiç araştırmadan aldım. Uzun yapıda kirpiklerim var,o yüzden uzatma konusunda yorum yapamayacağım ancak; yeni açılmasına rağmen ıslak bir yapısı yoktu ki şuan en çok istediğim de buydu. her sabah maskara sıyırmaktan ya da yapışan kirpikleri ayırmaktan bıkmıştım. Yoğun bir şekilde Örümcek etkisi yapmıyor ama tel tel ayırıyor da diyemem,  günlük kullanıma uygun tatmin edici bir hacim sağlıyor diyebilirim. orta kısmı incelen kıl fırçaya sahip; ben genelde plastik fırça severim ama bunun fırça yapısı yumuşak değil biraz daha sert geldi bana bayağ sevdim. Akma yapmamasıyla dökülmemesiyle kolay temizlenmesiyle şans verilebilir. Kıvırma etkisini sevdim sabah sürünce bayağ fırça gibiydi ama İnatçı kirpiklerniz varsa benim gibi gün içinde düşebilir... kendi adıma eksi yönü bu oldu.

  9 şubat 22:52 9 şubat 22:54

  3

  3. İlk çıktığından beri kullanıyorum ürünü.

  Ilk geldiğinde indirimde 40tl gibi bir fiyata almıştım.9,6 ml fırçası kum saati şeklinde ve kıl fırça.

  Kendi kirpiklerim orta uzunlukta ve kıvrıklıkta, açık renktir. Bir maskaradan beklentim hacimden ziyade daha çok uzunluk,kıvrıklık etkisi tabiki kolay çıkması dökülmemesi oluyor.

  Ürün ilk açıldığında ıslak bir yapıya sahip değil ilk kattan sonra çabucak kuruyor bu ikinci kat için avantajlı bence. Uzunluk ve tek tek ayırması beni mutlu etti ancak kıvırma etkisi çok zayıf. Yani düz kirpiklere sahipseniz sizi tatmin etmeyecektir. Hacim verme etkisi benim için yeterli ancak seyrek kirpikliyseniz bu özelliği de sizi mutlu etmeyebilir.

  Ürünün sürümü bence kolay, 4-5 saate kadar alt kirpiklerde bile dökülme akma yapmadı. Ancak uzun süreli kullanımlarda bir parça yapabiliyor. Su ile kolayca çıkarılabiliyor. Alerji yapmadı benim gözlerimde. Kokusu ise rahatsız edici değil.

  Genel olarak baktığımda uzunluk,tek tek ayırma performansı,kolay çıkması iyi özellikleri. Ancak kıvrıklık etkisi,hacim vermesi beni tatmin etmedi çok ortalama bir maskara gibi geldi bana o sebeple daha uygun fiyatlı bir ürün almak denemek daha iyi olabilir.

  20 şubat 20:00


  4

  4. Ürünü dün deneme şansı buldum. Fırça başlığı olarak Loreal Paradise Maskarayla hemen hemen aynı. Zaten ürün Paradise maskaranın muadili gibi.Kirpikler üzerinde ki hacim dolgunlaştırma etkisi Paradise maskara kadar yoğun değil fakat paradise maskaranın aksine ürün kirpikleri yapıştırmıyor.Ürün daha çok uzunlaştırıyor , tek tek ayırıyor ve kirpikleri 2/3 kat uygulasanız bile yapıştırmıyor. Ayrıca çabuk kuruyan bir maskara değil ürün ömrü uzun. Yoğun kirpik görünümü sevenler için paradise, tek tek ayrılmış kirpik sevenler için falsies lift maskarayı öneririm.Bu özellikte maskara arayanlar için gayet güzel. İndirimli fiyatı 40 ₺.

  29 şubat 12:02

  3

  5. kısa ve aşağı bakan kirpiklerim pek anlaşamadı. fazla dolgunluk vermiyor. kirpik kıvırıcı kullanmama rağmen kirpiklerimi kaldırmadı maalesef. ama kötü bir maskara değil kirpikleri tek tek ayırıyor, akma ve dökülme problemi de olmadı. günlük kullanım için kullanılabilir bir maskara.

  11 mart 00:11

  4

  6. kirpikleri ayırmasını ve uzun göstermesini seviyorum.Çok ıslak bir rimel olmaması da bir kademe daha üstte olmasını sağlıyor.

  12 mart 15:44

  4

  7. Çekilişten kazanmış olmak mutlu etti , süslü sözlüğe teşekkür ederim ,umarım elime ulaşır.

  Ürünü meraktan almıştım , bir süredir kullanıyorum , ince ve seyrek kirpiklerim var.

  L'Oréal paradise maskaraya çok benzer bir fırçası var ama etkisinin alakası yok . Daha kuru bir yapısı var ,çoğunlukla kirpik kıvırıcı kullanıyorum, kıvırma etkisi ve hacim etkisi biraz zayıf. Yapış yapış, akışkan olmaması , ikinci katı rahatlıkla sürebilmek, kolay temizlenmesi olumlu yanları .

  Kirpikleri güzel ayırıyor ve uzun gösteriyor.Akma ya da kirpik dökülmesi gibi bir sorunum da olmadı .

  18 mart 10:15


  8. Uzun ama düz kirpiklerimi uzun ve düz yaptı. Kıvırmak ile ilgili hiçbir girişimi yok. Fırçası güzel, uygulaması da rahat, tek tek ayırıyor ama hayır, kıvırmıyor. Son kullandığım Lash Sensational kirpiklerimi dökmeseydi yeni bir arayışa girmezdim ama LS'den daha iyi değil. Bitene kadar kullanırım, bu sırada arayışa devam.

  2 nisan 18:35

  9. 17 martta süslü sözlük üzerinden yapılan çekilişini kazandığım heyecanla beklediğim ama asla elime ulaşmayan maskaradır. Yine yeni bir çekiliş bildirimi görünce yazmak istedim katılıp kazanıp elimize ulaşmayınca bir anlamı kalmıyor ne yazık ki.

  15 haziran 17:11

  3

  10. Maybelline'in maskarası.

  Üstteki girdiye harfiyen katılıyorum bir de yeni çekilişe katılabilmem için bu başlığa yorum yapmam gerekiyormuş,elime geçmediği için denemediğim ürünün yorumunu nasıl yapabilirim ki?

  17 haziran 22:41