yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (6)
  • medya (1)

  1. Kirpiklerimi yola yola bir hal eden serinin kahverengi olanı. Zarar vermeden temizlemenin bir yolunu bulamadım, o yüzden yolları ayırıyorum.

  19 aralık 2020 13:40

  4

  2. Uzun süredir siyah maskara kullanmıyorum.Kirpiklerim ve kaşlarım koyu olmadığı için siyah maskara,göz kalemi vs çiğ duruyor bende o yüzden genelde kahverengiden yana kullanıyorum tercihimi.Bu maskarayı da internette araştırırken uygulanmış fotoğraflarından görüp aldım.Rengine mürdüm diyorlar ama bildiğiniz kahverengi duruyor kirpikte. Doğal bir görüntü sağlıyor daha yoğun ve koyu kirpik görüntüsü sevenler beğenmeyecektir.Diğer kahverengi maskaralardaki kadar koyu değil rengi daha çok açık kahverengi gibi. Daha önce sadece siyahı olduğu için denemeye fırsatım olmamıştı ama bu rengi epey beğendim özellikle indirim oldukça yoluma devam edebileceğim bir maskara.Genelde maxfactor kullanıyordum kahverengi bulabildiğim için ama maybelline kadar sık indirime girmiyor. En azından seçeneklerim çoğaldığı için memnunum.

  21 aralık 2020 18:03

  5

  3. öneri üzerine aldım....daha önce görüp mor sandığım için almamıştım. kahverengi maskara olarak yves rocher sexy pulp kullanıyordum ama o kadar kuru bi maskara ki dayanamıyordum derken bunu gördüm. şöyle söyleyeyim lash sensational zaten kullanan bilir çok dik tutan ve tek tek ayıran bir maskara, bu da yine aynı şekilde ama daha mild bi maskara denebilir formülasyon olarak. topaklanma vs asla yok, rengi sayesinde de çok doğal duruyor. çözemediğim tek şey maskarayı çıkarmak için her zaman olduğu gibi önce ılık suyla yüzümü yıkadığımdam maskara akmak yerine parçalar şeklinde düşüyor gözümden hajhsjhas değişik bi olay, biraz yoğun ıslaklıkta bi pamukla temizlemek önemli bunu sanırım, en azından kirpik kaybı yaşamamak için...

  gün içinde akma dökme yok kıvrık kirpikte düşme yok, doğal e benim için 10 üzerinden nerdeyse 10. zaten altı üstü günlük bi maskara, daha ne bekleyebilirim bilemiyorum :D

  14 şubat 22:30


  4. Çıktığında beni oldukça heyecanlandırmıştı ama kullandığım kahverengi maskara bitene kadar almadım (gizlinot: Yapılan zamlarla 70, 80, 90 derken ben alana kadar 100₺ oldu). Rengi denildiği gibi mürdüm değil, fırçadaki kadar açık kahve durmadı bende, çok koyu olmayan ideal bi rengi var. Kirpiklerimi tek tek ayırdı, çok iyi kıvırdı ve uzattı, topaklanmadı. Gün içinde akmadı, dökülmedi ama soğuk günlerde maskeden çıkan buhar ile birkaç saatin sonunda eridi. Sadece garnier mor misel su ile çıkarmakta bir tık zorlandım. Bioderma sensibio h2o ile daha kolay çıktı.

  21 şubat 19:05 4 mart 11:23

  5

  5. Çok hötür hötür kirpikli bir görünüm daha asyalı bir göz yapısına sahip olduğum için bana yakışmıyor ve yağlı göz kapakları sebebi ile bende akmayan bir maskara neredeyse yok. Bu tam benim ideal maskaram, akmıyor(gizlinot: Aksa da ben görmüyorum), kolay çıkıyor, deli deli kirpikli göstermiyor. Resmen maskaralarla olan savaşımı bitirdi kendisi. Bir de kahverengimsi tonlar alttaki siyah kirpiğin rengini açacak gibi bir izlenim var, sarı kirpikleriniz yoksa sadece daha doğal bir koyulaşma sağlıyor.

  Resmen yedekleye yedekleye alıyorum (bkz: Savaşta mıyız?).

  Umarım bunu fantazi bir renk diye düşünüp üretimini durdurmazlar.

  21 şubat 23:12 21 şubat 23:14

  6. Gerçekten yelpaze etkisi gözlemledim. Ağırdı uzattı çok hacim vermedi. Renk ilk sürüşte belli ama kuruduğunda siyah gibi duruyor. Siyah maskaralar kadar vurgulu olmaması doğal gibi duruyor. Ben sevdim.

  14 haziran 13:27 30 haziran 17:54

  5

  7. Yağlı göz kapaklarım ve hassas gözlerim nedeniyle nedense hep pahalı  markalara ve waterproof olanlara yöneliyordum. Daha önce hiç kahverengi tonlarında bir maskara da kullanmamıştım. Akma yapmadığını burda okuyunca denemek icin aldım. Düz ve kısa kirpiklerim var. Benim maskaradan beklentim tel tel ayırması ve akmaması. Aslında cok bir beklentim yok yani. Ve bu maskara asla akmiyor. Bunca sene yaz-kış boşuna waterproof maskaralarla uğraşmışım. Mürdüm diye gecse de rengi kahverengi duruyor. Gözleri çok belli etmiyor ama günlük kullanım için çok ideal maskara bence. Ara ara siyah maskarayı özleyip kullandığımda bu mürdüm olanını ne kadar çok sevdiğimi farkediyorum. Açık ara en iyi maskaram. 

  13 eylül 08:52


  3

  8. çok severek kullandığım günlük maskaram. günlük olarak hep kahverengi maskara kullanıyorum (gizlinot: büyük göz, kalın kaş siyah maskara günlük makyajımda arabesk kaçıyor) . yaptığım kayaj tarzı doğal makyajlar, hatta göz makyajı hiç yapmıyorum. bunu belirtme amacım bence bu maskara sadece bu makyajlar için uygun. hacim vermiyor, hafif belirginleştiriyor ve hafif uzatıyor. göz makyajı yapılırsa hiç belli olmaz bile hatta. ben memnunum. akmıyor, dökülmüyor, çabuk temizleniyor. temizlenmesi için de, çift temizleme yapıyorum ben yağ bazlı ve su bazlı olmak üzere, kolaylıkla temizleniyor. bitince başka bir kahverengi maskaraya geçeceğim ama. çünkü çok daha güzel kahverengi maskaralar var. (gizlinot: örneğin; max factor'un maskaraları )

  14 eylül 08:45

  9. gözleriniz yeşilse ve günlük olarak siyah kirpikler istemiyorsanız severek kullanacağınız bir maskara.

  14 eylül 15:42