yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (2)
  • medya (1)

  1. the falsies serisinin waterproof özellikli maskarası. hafif kıvrık ve sık kıllı bir fırçası var. gözü çok sulanan bir insan evladı olarak waterproof olanını aldım ama ne yazık ki pişman oldum. gelelim nedenlerine,

  öncelikle fırçası kullanışlı değil. çok uzun ve çok kıllı dolayısıyla elbet bir yerinize bulaşıyor.

  ikincisi rimeli homojen dağıtmıyor ve bunun siz yapmaya çalıştığınızda topaklanıyor.

  üçüncüsü ben normalde diplerden uca tarayarak sürerim ama bunda onu yapmanın imkanı yok. ama önce bunu sürüp sonra fırçadaki rimeli peçeteyle silip sonra kirpiklerinizi tarayabilirsiniz lakin kim uğraşacak?

  doğruya doğru akma dökülme yapmadı. ancak çıkartırken gözü deli gibi yakıyor. en azından benimkini.

  bir sürü the falsies ürünü olduğu için ayırıcı olarak ürün görselini görsellere ekliyorum

  26 eylül 2015 22:40

  2. İlk kullandığımda kocaman bir hayal kırıklığı yaşadım.

  Fırçası yassı ve kılları çok saçma. Aralıklı kılları yüzünden kirpikleri birbirine yapıştırıyor. Tek tek ayrılmış muhteşem kirpikler beklemeyin.

  Tek katta istenilen siyah renge ulaşabiliyorsunuz. İki kat sürmeye gerek yok, zaten sürüldüğü takdirde kirpikleri daha beter hale getiriyor.

  Kıvırma işlevi var fakat uzatma yok bence.

  Fakat kendileri gerçekten suya dayanıklı bir ürün. Akma yapmıyor kesinlikle.

  Çıkarırken de çift bazlı göz makyajı temizleme suyu kullanıyorum ona rağmen çıkarması işkence.

  Tekrar alacağımı sanmıyorum.

  İndirimden 13 liraya almıştım. Fiyatına göre suya dayanıklılık işlevi oldukça iyi.

  24 aralık 2015 13:50

  3. kolay kolay makyaj malzemelerinden nefret etmediğim halde beni deli etmeyi başararak neutogena greyfurtlu zımbırtıyı da sollayarak kara listeme birinci sıradan giren rimel.

  Benim beğeni eşiğim çok düşüktür çünkü cildim makyajı tutar. yani kolay kolay herhangi bir ürün akma yapmaz, alerji yapmaz, sivilcelenmez.

  Maskara konusunda acemiyim; çünkü kirpiklerim uzun ve kıvrık sayılacak durumda. Sadece dökülen farları silsin ve azıcık daha kirpikleri kaldırsın diye kullandığım bir ürün. Maybelline rimelleri de sözlükte çok övülüyor diye özel bir isim kaydetmeden gidip bunu almıştım.

  İlk sürdüğümde nefret ettim. çünkü tek tek ayrık kirpiklerimin hepsini birbirine yapıştırıp gözüme ok saplanmış gibi gösterdi. (gizlinot: tek tek ayrık kirpik yazdım, kendimi övüyorum çünkü çok güzelim ) (gizlinot: gfasdgasdf ) yapısı çok sıvıydı, sürerken her yere bulaştı. Bu tip sorunlar bazen maskaralar ilk kez kullanırken oluştuğu için önemsemedim. Bir süre aşırı dikkat ederek sürdüm; ancak her seferinde kirpiklerimi birbirine yapıştırdı ve sürerken canımı yaktı.

  Temizlerken ise her seferinde kendisiyle birlikte bir kaç tel kirpiği de alıp götürüyordu. Kuruyana kadar sabrederim dedim ancak dün temizlerken gözlerimden beş altı adet kirpiği de kendiyle birlikte götürünce "lanet olsun sana pislik, senin yerin çöp" diyerek çöpe yolladım.

  tanım: kirpik katili maskara. lanet pislik!

  25 ocak 2016 14:35 25 ocak 2016 14:36

  4. yorumları okuyunca çok şaşırdım, hatta ben kullandığım maskaranın adını bilmiyor muyum acaba diye kontrol bile ettim. (gizlinot: swh)

  kesinlikle kirpiklerimi yapıştırmadı, kirpik dökülmesi yaşamadım. öyle gür kirpiklerim falan yok yani. siyahlığı gayet güzel, waterproof özelliği de olması gerektiği gibi. çıkarırken çift bazlı herhangi bir temizleyici yeterli oldu.

  böyle maybelline avukatı gibi oldum ama doğruya doğru kullandım, memnunum.

  6 nisan 2016 00:54 6 nisan 2016 01:20

  5. günlük kullanım için sevdiğim bir maskara. doğal bir görünüm veriyor ve fırçasını seviyorum.

  günlük olmasının sebebi kirpiklere yoğun bir siyahlik vermiyor ve tek tek ayırıp havada bırakmıyor. fiyatı, günlük kullanım bir makyaj fırçası için uygun.

  8 mayıs 2016 23:25 8 mayıs 2016 23:26

  6. büyük heveslerle alıp pişman olduğum maskara.

  bende maskara çok fark ediyor kirpiklerim belirgin olmadığında az önce yataktan kalkmış imajı yaratıyorum. belki yazın denize girerken kullanırım diye sözlükte araştırıp almaya karar vermiştim ki neyine almaya karar verdiysem.

  kirpik döküyor, fırçası kötü, kirpikleri yapıştırıyor, uzatmıyor ayırmıyor ama akma yapmadı yorumlarında akma yapmadı kısmını aradığım için gerisini görmemişim maalesef.

  yahu bu nasıl bir fırçadır!

  üstünde kalın olmayan hafif kıvrık bir fırçaymış gibi durmasına aldanmayın enine doğru kalın o! kirpikleri katiyen ne kıvırıyor ne uzatıyor üstüne örümcek bacağı görüntüsü veriyor. akma yapmaması iyi fakat hiç akmadığı için de zor temizleniyor, e haliyle de kirpik döküyor.

  ayrıldığımız o 5 kirpik tanesini asla unutmayacağım annenizin size ihtiyacı vardı :(

  çok kötü çok kötü; yufka yüreğim yüzünden not olarak 1 verecektim fakat üstüne bir de markanın hayvanlara test yapması geldi seni de büte bırakıyorum.

  26 haziran 2016 22:32

  4

  7. Genelde kozmetik ürünü alırken internetten araştırmadan almazdım ama bu rimeli alırken acelem vardı sanırım, alıp koşarak eve geldim.

  Ama bu nasıl bir rimeldir ki beni bıktırdı!

  Sürmeden önce fırçadaki fazlalığı 3-4 kere alıp sürüyorum ona rağmen kirpiklerimi birleştiriyor. Çıkarması ayrı bir dert zaten. 3 ayrı çift bazlı makyaj temizleyiciyle de denedim ama sorun onlarda değil sorun rimelde :(

  Belki yeni açtığım için böyledir diyip bir iki ay kullanmaya çalıştım ama düzeldiği falan olmadı.

  İyi yönlerinden bahsetmek gerekirse; gerçekten waterproof akma falan yapmıyor. Ben siyahlığını da beğendim ama asla günlük kullanıma uygun olduğunu düşünmüyorum. Akşam çıkarken ya da düğünde falan sürülebilir.

  Sana puanım dört kanka

  7 ağustos 2016 19:56

  8. 5 yıldır favori maskaram.

  Ve ne zaman biri benden rimel tavsiyesi istese bunu tavsiye ederim. Ara ara başka rimeller de kullandim elbette ama hic biri beni bunun kadar tatmin etmedi.

  Uzun ve dağınık kirpiklere sahibim. ( en azindan zamanla dağılmış ) ve fazla kıvrık değiller. Bence bir maskaranin en önemli özelliklerinden bir tanesi kirpik kivirma aleti gibi daha zararli bir seye ihtiyaç duydurtmamasidir ki bu rimel bunu fazlasiyla yerine getiriyor.

  Gerçekten takma kirpik etkisi yaratıyor. Kirpikleriniz yok denecek kadar kisaysa bile epey bir belirginlik katıyor. Deneyen arkadaslarimda öyle oldu

  Özellikle ilk kullanimlarda epey sıvı olduğundan kirpikleri birbirine yapistirabiliyor. Eğer rahatsız oluyorsanız bitmis rimelin fircasini iyice temizleyerek kirpik tarağı olarak kullanabilirsiniz. Ben baslamadan once ve eger surerken yapisirsa o esnada tarayarak cozuyorum bu sorunu

  Suya dayaniklilik açısından harika. Bu rimelle salya sümük ağladım kac saat duşa girdim gene de akma yapmadı. Lakin çıkarması da zor kirpiklerinizin dokulmemesi icin epey nazik olmalisiniz. Ben önce diadermine in çift fazli makyaj temizleyicisiyle (şu an migros ta 4 liraya düşmüş ) siliyorum ardindan bebek sampuaniyla yikiyorum ve %100 çıkmış oluyor

  Önceden bu kadar ayrıntılı cikaramazdim ve her gün de kirpik kiviriciyla kullaninca fazla dökülme yaptı. O yüzden nazikçe tamamen cikarmaya dikkat etmek gerek

  Gene de ben günlük hafif bir sey kullanicam diyorsaniz tavsiye etmiyorum. Sadece özel günlerde de kullanabilirsiniz :)

  26 aralık 2016 14:43

  9. Bugün neredeyse 5 mağazaya bakıp bulamadığım üstüne üstlük online sitelerde de bulunmayan maskara, gratis çalışanı uzun süredir gelmediğini söyledi :(

  Umarım kaldırılmamıştır. Çünkü high end maskaralarla yarışır nitelikte idi.

  17 eylül 2017 00:16

  10. bit kadar olan kirpiklerimi 'aa kirpiklerin ne kadar güzel ' dedirten olmasa bile var göstermeyi beceren canımın içi rimelim

  26 şubat 2018 20:32