yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • oylar (12)
  • medya (7)

  1. Bende Instagramda mac fırçayla muadil görünce merak ettim aldım.

  263 far karıştırma fırçasına bayıldım çok güzel bir fırça yumuşacık ve güzel dağıtıyor. Rt ye göre azıcık tozuttu gibi gibi. Ama Artnet göre mükemmeldi. Zamanında onu da nette görüp almıştım ama berbat bir fırçaydi. Göz kapağımi çizmişti.

  265 açılı eyeliner fırçası: ben bu tarx fırçalarla jel eyeliner süremiyorum. Kalemle farla eyeliner çekmek istediğim zaman kullanıyorum ve şimdilik güzel.

  262 nolu fırçaya aşık oldum.daha dar alanlarda bunu far karıştırma fırçası olarak kullanıyorum bu da yumuşacık ve çok güzel. Hiç böyle küçük karıştırma fırçam yoktu çok sevdim kısa zamanda yedeklemek istiyorm.

  Fırçaları henüz yıkamadm o yüzden kıl dökme vs yorum yapamayacağım. İndirimde iken bence şans verilmeli. Ben tanesini 15 TL ye yakın aldım nascitadan.

  İndirimsiz 262 dışında şans vermem açıkçası. Çoğu fırçam Rt ve ecotools bu arada.

  Ukteyi veren: (yazar: makeupploverr)

  19 mayıs 2019 06:02 9 ekim 2019 23:51

  2. Bu zamana kadar Nascita’dan aldığım tüm fırçalardan çok memnun kaldım. Açıkçası hep böyle bir pro serisi çıkarmalarını istiyordum. Çıktığına sevindiğim en güzel seri! Hemen görmüş olduğunuz fırçaları sipariş verdim. Çabucak elime ulaştı -Nascita’nın fırçaları kadar gönderi hızlarına da bayılıyorum- ve fırçaları görür görmez aşık oldum! Nascita’nın sadece Gratislerde satılan serisini biliyorsanız onları sevdiğiniz kadar bu fırçaları da seveceksiniz. PRO serisinde fırçaların kıl yapısı biraz daha dokulu. Yani ürünleri çok güzel tutacaktır. Bu şekilde çok kolay uygulamalar yapılır. Bence bu seriye kesinlikle şans verilmeli! 

  Bendekiler sırasıyla 

  257 - Aydınlatıcı Fırçası, uzun süredir böyle bir fırça arıyordum.

   

  253 - Açılı Kontür-Allık Fırçası, şimdiden favori fırçalarımdan biri. Hem allık hem de kontür/bronzer uygulamaları için efsane! 261 - Geniş Yapılı  Far Karıştırma Fırçası 

  263- Far Karıştırma Fırçası- Yassı yapısıyla hem far karıştırma hem de farı oturtmak için harika bir ürün!  Ayrıca Mac’in 217 numaralı fırçasına muadil olabilir!  

  264- Gölgelendirme Fırçası - Farı oturtma ve özellikle kirpik dibi uygulamalarında çok yardımcı olacaktır :)  Ben seriye BA-YIL-DIM! Eminim siz de çok seveceksiniz!

  23 mayıs 2019 03:38 5 temmuz 2019 01:33

  3. Serinin 256 ve 257 numaralı fırçalarına sahibim, indirimde yaklaşık 20şer liraya almıştım.

  256 numaralı fırça hassas uçlu aydınlatıcı fırça olarak geçiyor ancak aydınlatıcı uygulamak için fazla büyük, ben pudra ve allık uygulamak için almıştım. Kontür hattını dağıtmakta, bronzer ve allık uygulamakta başarılı bir fırça ürünü az tutuyor bu da yoğun pigmentli ürünleri uygulamakta kolaylık sağlıyor. Yine de bence kılları çok uzun kontrolü biraz zor.

  257 ise karıştırma fırçası olarak geçiyor çok daha seyrek kıllara sahip ve yine uzun kıllı bir fırça. Ben highlighter uygulamak için edindim bu fırçayı ancak o işte başarılı değil çünkü geniş bir yüzeye yayılıyor ve yine kontrolü zor bir fırça. Bununla da allık uygulayabilirsiniz, kullanım alanına uygun olarak allık ,kontür ve highlighterınızı karıştırarak doğal bir geçiş sağlamakta kullanabilirsiniz ancak olmazsa olmaz bir fırça değil.

  Benim gibi düşünüp almak isterseniz ben almayın derim, bu amaçlar için çok daha kullanışlı fırçalar bulunabilir. Yine de serinin çok güzel ve kaliteli fırçaları olduğunu düşünüyorum.

  28 mayıs 2019 04:08


  4. Elimde 261,255,257,263 nolu fırçaları var. Ben onlinedan aldım henüz gratislere gelmemiş.

  263: mac 217 nolu fırçanın muadili. Daha önce uygun fiyatlı ürünler içerisinde 217'ye bu kadar yaklaşan bir fırça görmedim. 217 daha uzun ve seyrek, 263 ise daha kısa ve pufıdik.

  261: mac 224 ile sigma e40 arasında ama sigmaya daha yakın bir fırça. Incelik olarak E40'a daha çok benziyor ama ondan bir çıt daha sert. 224'ten ise biraz daha ince. Ben 263 nolu fırçayı daha çok beğendim. Dağıtması fena değil neredeyse e40 ile aynı diyebilirim.

  257: kullanması eğlenceli ama olsa da olur olmasa da olur bir fırça.aşırı pigmentli allık ve highlighteri doğal uyguluyor. Rengini zor veren ürünler için uygun değil. Hem mac'de hem de sephora'da bu fırçaya benzer ürünler var. (SEPHORA COLLECTİON PRO Featherweight Blending Brush #93 ve 137 SYNTHETİC LONG BLENDİNG BRUSH $42.00)

  255: yoğun allıkları lopçık gibi değil ama 257ye kıyasla biraz daha belirgin uygulayan bir allık/pudra fırçası. wnw dragon fire&ice bronzer fırçasına benzerliği ümidiyle aldım. Kıyaslama imkanim olmadı.

  fiyat/performans, erişebilirlik, muadillerine yakınlığı sebebiyle gayet beğendim. İlerleyen zamanlarda güzel indirimlerde bir 4-5 fırça daha satın alırım. Nascita'nın en sevmediğim serisi stiletto, en sevdiğim serisi de pro serisi oldu. Stiletto pahalı ve biraz dandik görünüyordu. Bu fırçalar ise, sade ve olması gerektiği gibi bence.

  30 mayıs 2019 01:16 30 mayıs 2019 01:26

  5. bütün blogerlara makeup artislerine gönderip bolca reklamını yaptılar. böyle olunca bana bir iğreti gelir genelde almam ürünü ama fırçalara karşı bir zaafım olduğu için merakıma yenik düşüp bir iki fırçasını aldım önce ve şaşırtıcı şekilde çok başarılı olduğunu görünce nerdeyse serinin bütün fırçalarını aldım :D elimde sigma ve mac in fırçaları da var ve gerçekten güzel bir muadil olmuş. hee ömrü ne kadar olur bilemiyorum ama uygun fiyatlı kaliteli fırça arayanlar için güzel bir alternatif olmuş..

  30 mayıs 2019 14:55

  6. Az önce kalbimi kıran fırça serisidir. Önceden de belirtmiştim kıl dökme yıkama vs denememiştim. Üçüncü yıkamada fırça sapından ayrıldı. Ecotools, Rt yıllardır kullanıyorum kıl dökme, kırılma vs hiç olmadı. Fiyatı eklipsin iki katı olduğu halde eklips kadar dayanıksız fırça serisi.

  ilgili medya:
  1
  4 haziran 2019 00:22

  7. Nascitanın yeni çıkarttığı ve şahsen çok beğendiğim fırça serisidir. Ülkemizde de artık böyle firçalar üretildiği için kendi adıma mutlu oldum. Fırçaların her birinin makyajın her detayı düşünüleren üretildiği o kadar belli ki.. ayrıca tasarım olarak da çok başarılılar, duruş olarak bir mac bir sigma fırçalardan hiçbir eksikleri yok, son derece profesyonel ve kaliteli duruyorlar. Ve en iyi yanları eğer zam üzerine zam gelmezse fiyatları. Nascitanın diğer serilerine kıyasla, genel olarak fırça fiyatlarına kıyasla fiyatları şu an için çok uygun, hele indirimli fiyatları çok çok iyi. Ama dediğim gibi, kısa zaman içerisinde zamlanacaklarını düşünüyorum maalesef..

  Elimde olan parçaları şunlar:

  253 numara, kesik uçlu bir allık/bronzer tercihen kontur fırçası. Kılları olması gerektiği gibi yumuşacık. Uygulamadaki başarısını ürünü dağıtarak uygulamasından alıyor. Çoğu ürün toz ürünü önce bir noktaya bırakır sonra üzerinden defalarca geçerek onu yayarız ya, bu fırça onun yerine ürünü direk dağıtarak uyguluyor çünkü kılları yanlara açılıyor uygulama sırasında.

  258 numara, bu duo fibre pudra fırçası olarak geçiyor ama yine çok amaçlı kullanılabilir. Duo fibre firçalar zaten toz ürünlerle de likitlerde de kremlerde de kullanılabiliyor. Şahsen en en çok tozlarda başarılı buluyorum. Kremlerde de iyiler ama. Bu fırçada ise beni cezbeden boyutu oldu, elimdeki ve piyasadaki hemen bütün duo fibre fırçaların boyutu fazla büyük, bronzer belki ama allık uygularken sonuç hüsran olabiliyor bu yüzden. Nascitanın fırçası ise tam allık uygulanacak boyutta ve biçimde. Uygulamada gayet başarılı bir fırça yine.

  267 numara, bu da kapatıcı fırçası. Meşhur 136 numara oval kapatıcı fırçasının minisi gibi düşünebilirsiniz bunu. Çünkü uygulama olarak bire bir aynılar, ikisi de çok başarılı zaten. Biçim olarak da aynılar ikisi de oval. Tek farkları boyutları ve pro serisinin avantajı da bu, 136 kapatıcıyı burun kanatlarıma kadar indirmek zorunda kalacağım kadar büyük geliyordu bana, halbuki çoğu zaman sadece göz altı morluğunun yoğun olduğu o iç kısma (gizlinot: Umarım anladınız) uygulama yapmak istiyorum ben. Pro serisinin 267si de bunu oldukça başarılı yapıyor.

  ilgili medya:
  1
  28 temmuz 2019 01:56


  8. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum serinin tüm fircalarina sahibim. Bende dökülme kırılma herhangi bir sorun yasatmadilar. Çoğunu Taksim'de ki Watsondan almıştım hep orada indirimde oluyordu fırçalar. Hiç bir markada bu kadar çeşitli olmadığı için üzülüyordun ama sonunda bir marka çıkardı. Umarım seriyi biraz daha genişletirler.

  22 eylül 2019 12:11 26 eylül 2019 01:10

  5

  9. Nascita'nın en kaliteli serisi. Elimde olanlardan çok memnunum. 

  136 numaralı kapatıcı fırçası : Harika, her tür kapatıcıyı fırça izi olmadan rahatça sürmenizi sağlıyor. Ben bazen fondöten de sürüyorum. 

  256 numaralı aydınlatıcı fırçası: aydınlatıcı olarak diğer süslülerin dediği gibi çok büyük. Ama bronzer, allık hatta pudra sürmek için çok ideal, gerçekten işlevsel bir fırça. 

  261 numaralı karıştırma fırçası: hem far karıştırmak için hem de aydınlatıcı için çok ideal. 

  158 numaralı gölge fırçası: ilk başta biraz büyük olduğu için nasıl kullanacağımı bilemesem de sonradan farı çok güzel oturttuğunu keşfettim. 

  Serinin her fırçasına kefilim, yeni makyaja başlayanlar da mutlaka bakmalılar. Sanırım nascita sitesinde şuan indirim var. 

  11 ekim 2019 19:46

  5

  10. Bana diğer fırçalarımı unutturan seri. fiyat/performans ürünleri diyebilirim rahatlıkla. Bendeki fırçalar;

  265 Açılı eyeliner fırçası: Bu fırçayı jel eyeliner kullanmaya yeni başladığım sırada aldım. Ben eyeliner kuyruğu çekme konusunda beceriksizdim taa ki bu fırcayı edinene kadar. Şuan istediğim kalınlıkta jilet gibi eyeliner çekebiliyorum öyle söyleyeyim.

  259 Kabuki fondöten fırçası: Makyaja yeni başladım sayılır, ilk fondöten fırçam. Bu fırça fondöteni iz bırakmadan uyguluyor. Acelem olduğunda 2-3 nokta kapatıcıyı tüm yüzüme dağıtıyorum. Sonuç: kusursuz. Temizliği kolay, sadece biraz geç kuruyor diyebilirim.

  253 Açılı allık fırçası: Allık / bronzer / kontür uygulaması icin ideal. Pigmentli ürünleri bile kararında uyguluyor. Özellikle kontür yaparken gölgelendirmesi cok doğal.

  261 Genis yapılı far karıstırma fırçası: Çok seviyorum bu fırçayı, farı gercekten çok güzel karıstırıyor. Kılları yumuşacık, kolay temizleniyor.

  263 Far karıstırma fırçası: Bu fırçanın en sevdiğim yönü boyutu. Benim gibi kaş ve göz arasındaki mesafe kısa olanlar ve kücük bir alana uygulama yapmak isteyenler için çok ideal. Dış köşelere koyu renkler ile gölge yaparken kullanıyorum, çok doğal bir gölge olusturuyor.

  Kısacası fırçaların performansı çok iyi. Benim gibi makyaja yeni başlayanlar için ideal. Verdiğiniz parayı hakediyor kesinlikle.

  23 şubat 2020 18:36 23 şubat 2020 18:41