yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (7)
  • medya (2)

  7. yöntem çok eski ama iyi bir ürün kullanmak lazım

  31 mayıs 2023 12:18

  6. Bunu o kadar uzun zamandır yapıyorum ki yeni viral olmasına şaşırdım. Kağıt maskeyi yaptıktan sonra içinde gerçekten de çok fazla sıvı kalıyor, ben de hep ertesi akşam yüzüme ve boynuma nemlendirici gibi sürerdim. En az iki kere kullanmış oluyorum aldığım bir maskeyi ve ziyan olmamış oluyor.

  Açtıktan sonra uzun süre bekletmemek için ben şişeye doldurup da bekletmiyorum zaten ertesi gün yüz ve boyun bölgesine sürdükten sonra neredeyse bitiyor.

  31 mayıs 2023 12:06

  5. Bu maskelerin içindeki sıvı gerçekten çok fazla, çoğu zaman ziyan oluyor. Serum olarak kullanmaktansa sıkıştırılmış kağıt maskelerle yeniden kullanılabilir maske olarak. Bilmeyenler için sıvısız olarak aspirinden biraz daha büyük, tek tek paketli olarak satılıyor. Herhangi bir maske sıvısına atıp emmesini sağlıyorsunuz ve kağıt maske olarak kullanılabiliyor. Bir ürün örneği (link: https://ty.gl/abu4bwirbi Burada), daha çok sayıda olan versiyonlArı da var. şişeye aktarmak vs zor gelirse bu yöntem oldukça pratik. Kendiniz evde maske hazırlıyorsanız onlarla kullanmaya da uygun. 

  27 mayıs 2023 21:32


  4. Maskelerin etken maddeleri tek seferlik kullanıma göre oranlanır, serumlar daha konsantredir 2-3 damlası etkili olacak şekilde tasarlanır. 

  27 mayıs 2023 19:58

  3. Normalde aklımda gerçekten nemlendirici bir serum almak vardı fakat 30 ml'lik şişeler 70 80 liradan başlıyor. Alıntı yaptığım videoda maskeyi kullanış şeklini örnek aldım, elimdeki cam şişe kahverengi renkte ve dolapta muhafaza ediyorum yine de tabii ki 1 haftayı geçirmemekte fayda var. 3 gündür bu maske sıvısını kullanıyorum ve neredeyse yarısına geldim, nemlendirme anlamında gerçekten de faydası oldu. Elbette ki asit içerikli ve c vitamini gibi aktif içerik barındıran maskelerde bozulmaya sebebiyet verebilir ve uzun vadede cilde zararı olabilir. Benim işkillendiğim nokta, normalde kağıt maskeyi cildimize uygulayıp 15 dakika bekletiriz ya, ben maskeyi boynuma uygulamaya ihtiyaç duymadığımdan ambalajın içindeki maskenin neredeyse yarısı ambalajda kalıyor, içine koydukları sıvı benim için çok fazla. Böyle daha kullanışlı oldu en azından kendi adıma, kullanmayıp kenara attığınız nemlendirici kağıt maskeleri normal nemlendirici öncesi bu şekilde kullanabilirsiniz.

  27 mayıs 2023 19:02 27 mayıs 2023 19:03

  2. ilgili öneri videosu tiktokta viral olunca benim de aklıma yatar gibi oldu ve ben de tersini yapmıştım. bende kağıt maskelerin kuru ve sıkıştırılmış versiyonu var. serum tonik gibi bir şeyle ıslatıp maske yaptım. normalde kullandığımda hiç yanma yapmayan tonik, maske olarak uygulayınca 2-3 dk sonra yüzümde yanma hissi oluşturdu. ben de bu maceradan vazgeçtim. hala o maskeleri neyle ıslatmam gerektiğini bulamadım. 

  velhasıl konuyla ilgili derin bilgim yok ancak varmak istediğim nokta şöyle, c vitamini çok çabuk okside olan bir ürün. garnier maskenin içinde de bulunuyor. bu serum tasarım olarak tek kullanımlık formülize edilmiş olabilir. kullandığı şeffaf saklama şişesi o serum için uygun olmayabilir. etken madde içerik yüzdeleri de farklı olabilir. her maske bu aktarıma uygun olmayabilir. eğer böyle bir şey denenecekse de uygun şişe ve uygun formül seçilmeli. hızlıca da bitirilmeli. uygun koşullarda saklanmayan ürünler küf üretebilir. gözle göremeyebilirsiniz. 

  26 mayıs 2023 14:30

  1. İnstagram'da oykukek'in, paylaşımında 28 ml'lik garnier kağıt maskeyi damlalıklı şişeye aktarıp kullandığını görünce uygun fiyatlı maske kovalamaya başladım. Bugün bim'de 'jkosmec' markasının 25 ml'lik maskelerine rastladım, tanesi 14 liraydı. İçindeki kağıt gerçekten de nemlendirici maskenin İçinde yüzüyor arkadaşlar (gizlinot: Swh) salyangozlu ve narlı olandan 2'ser adet kaptım ve hemen 30 ml'lik boş bir yağ şişesine maskeyi aktardım. Resmen tek seferde kullanıp çöpe attığımız maskeden 10 kullanımlık serum çıktı arkadaşlar hem de 14 liraya. İçindeki kağıdı hemen cildime uyguladım ve dairesel hareketlerle masaj yaptım, o kadarı benim cildime yetti de arttı. Ben bundan sonra böyle devam arkadaşlar, size de öneririm.

  Edit: gramajı düzelttim

  Ekleme: (link: https://www.instagram.com/reel/CqdhE5EDRto/?igshid=NzJjY2FjNWJiZg== İlgili gönderi)

  ilgili medya:
  2
  25 mayıs 2023 19:04 25 mayıs 2023 19:09